"2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 63 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2024 жылғы 24 шілдедегі № 110 шешімі
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 63 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 620 631 416,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 55 647 735,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 045 211,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 533 887 470,1 мың теңге;
2) шығындар – 625 766 339,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 34 679 820,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 47 320 382,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 640 561,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 083 175,1 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2 083 175,1 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -41 897 919,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 41 897 919,3 мың теңге.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 63 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кызылординского областного маслихата от 24 июля 2024 года № 110
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 63 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 620 631 416,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 55 647 735,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 31 045 211,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 51 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 533 887 470,1 тысяч тенге;
2) затраты – 625 766 339,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 679 820,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 47 320 382,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 640 561,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 083 175,1 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 2 083 175,1 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -41 897 919,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 41 897 919,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

1 014 410,6
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
237 764,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 001 231,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 528 637,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
126 664 150,0
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
369 205,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
4 251 404,8
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
274 720,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
6 859 548,9
202
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
44 154 524,0
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
39 363 070,0
768
Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
12 119 734,5
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
11 315 544,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
804 190,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
36 783 715,5
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 280 533,4
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 390 279,0
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 936 460,6
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
26 176 442,5
05
Денсаулық сақтау
19 492 751,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 912 020,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
348 005,6
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
329 524,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
84 046,7
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
267 176,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
71 649,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер

1 014 410,6
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
237 764,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 001 231,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 528 637,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
126 664 150,0
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
369 205,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения
4 251 404,8
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
274 720,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
6 859 548,9
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
44 154 524,0
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
39 363 070,0
768
Управление физической культуры, спорта и туризма области
12 119 734,5
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
11 315 544,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
804 190,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
36 783 715,5
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
2 280 533,4
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
5 390 279,0
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
2 936 460,6
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
26 176 442,5
05
Здравоохранение
19 492 751,8
253
Управление здравоохранения области
11 912 020,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
348 005,6
006
Услуги по охране материнства и детства
329 524,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
84 046,7
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
267 176,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
71 649,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения

50 459,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
37 012,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 115 924,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
67 402,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 539 488,7
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
480 664,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
639 363,1
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
697,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
880 609,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 580 731,7
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
7 580 731,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
29 441 833,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
28 658 353,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
247 323,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
687 368,0
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
2 237 762,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 131,6
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 233 464,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
895 211,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедтігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

50 459,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
37 012,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 115 924,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
67 402,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 539 488,7
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
480 664,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
639 363,1
042
Проведение медицинской организации мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
697,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
880 609,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 580 731,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
7 580 731,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
29 441 833,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
28 658 353,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
247 323,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
687 368,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
2 237 762,0
007
Капитальные расходы государственного органа
13 131,6
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 233 464,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
895 211,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

931 477,3
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
170 002,7
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
9 399,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
88 790,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 173 821,4
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
82 332,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
439 356,7
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
17 431 547,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
9 968,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 007 399,0
261
Облыстың білім басқармасы
731 224,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
366 734,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
137 136,0
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындармен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
104 130,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
123 224,0
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
52 256,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқытарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52 256,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
39 698 019,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
39 698 019,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
321 886,7
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
4 326 224,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
8 486 325,9
051
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
70 089,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 041 900,2
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
23 450 594,1
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
39 420 814,3
768
Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы

931 477,3
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
170 002,7
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 399,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
88 790,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 173 821,4
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
82 332,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
439 356,7
068
Программа занятости
17 431 547,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
9 968,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 007 399,0
261
Управление образования области
731 224,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
366 734,0
037
Социальная реабилитация
137 136,0
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
104 130,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
123 224,0
752
Управление общественного развития области
52 256,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52 256,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
39 698 019,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
39 698 019,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
321 886,7
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
4 326 224,0
038
Развитие коммунального хозяйства
8 486 325,9
051
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемые в частном жилищном фонде
70 089,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 041 900,2
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
23 450 594,1
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
39 420 814,3
768
Управление физической культуры, спорта и туризма области

203 732,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
264 603,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 903 044,6
006
Жануарлар дүниесін қорғау
70 065,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
95 374,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
540 886,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
579 120,2
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
9 524,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 433 050,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 136 765,3
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
201 678,3
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 310,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
26 951,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
85 094,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
75 308,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 151 616,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 138,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
284 508,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
42 279,0
035
Иелері халықтың әлеуметтік осал топтарына жататын үй жануарларын сәйкестендіру
1 575,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
248 308,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
18 206 342,5
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

203 732,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
264 603,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 903 044,6
006
Охрана животного мира
70 065,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
95 374,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
540 886,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
579 120,2
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
9 524,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 433 050,0
719
Управление ветеринарии области
4 136 765,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
201 678,3
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 310,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
26 951,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
85 094,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
75 308,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
3 151 616,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 138,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
284 508,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
42 279,0
035
Идентификация домашних животных, владельцы которых относятся к социально уязвимым слоям населения
1 575,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
248 308,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
18 206 342,5
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне

450 537,1
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
173 256,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
756 521,0
008
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
248 441,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 156 673,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 346,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
359 182,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
12 074,8
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 580,6
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 446 503,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 016 460,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
839 096,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 781 423,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 866 855,0
064
Жер қатынастарын реттеу
90 394,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 955 464,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
24 955 464,5
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
252 129,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 172 023,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
18 531 312,1
12
Көлiк және коммуникация
39 574 689,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
39 574 689,3
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 769,7
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
8 458 719,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
511 055,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
189 155,0
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 638 413,5
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

450 537,1
002
Субсидирование развития семеноводства
173 256,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
756 521,0
008
Субсидирование производства приоритетных культур
248 441,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 156 673,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 346,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
359 182,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
12 074,8
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 580,6
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 446 503,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 016 460,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
839 096,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 781 423,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 866 855,0
064
Регулирование земельных отношений
90 394,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 955 464,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
24 955 464,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
252 129,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 172 023,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
18 531 312,1
12
Транспорт и коммуникации
39 574 689,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
39 574 689,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
140 769,7
002
Развитие транспортной инфраструктуры
8 458 719,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
511 055,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
189 155,0
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
3 638 413,5
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

14 296 257,8
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
12 340 319,3
13
Басқалар
8 967 272,2
120
Облыс әкімінің аппараты
1 490 757,8
008
"Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету
1 490 757,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
142 739,2
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
72 634,2
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
70 105,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 120 389,6
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
940 139,6
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
180 250,0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
3 777 965,3
011
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
4 948,3
014
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 859 807,0
015
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
840 060,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
73 150,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
848 905,0
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
848 905,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
168 176,0
093
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
168 176,0
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
828 341,6
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
16 579,6
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
811 762,0
768
Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы
312 977,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
312 977,0
761
Облыстың бақылау жөніндегі басқармасы
277 020,7
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
271 820,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

14 296 257,8
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
12 340 319,3
13
Прочие
8 967 272,2
120
Аппарат акима области
1 490 757,8
008
Обеспечение деятельности государственного учреждения "Центр информационных технологий"
1 490 757,8
253
Управление здравоохранения области
142 739,2
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
72 634,2
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
70 105,0
261
Управление образования области
1 120 389,6
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесиги"
940 139,6
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
180 250,0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
3 777 965,3
011
Поддержка предпринимательской деятельности
4 948,3
014
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
2 859 807,0
015
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства приоритетных проектов
840 060,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации новых бизнес-идей
73 150,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
848 905,0
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
848 905,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
168 176,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
168 176,0
299
Управление экономики и финансов области
828 341,6
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
16 579,6
012
Резерв местного исполнительного органа области
811 762,0
768
Управление физической культуры, спорта и туризма области
312 977,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
312 977,0
761
Управление по контролю области
277 020,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области государственного архитектурно-строительного контроля и регулирования трудовых отношений на местном уровне
271 820,7
003
Капитальные расходы государственного органа