"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің - 6 тармағымен.
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 817 209,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 069 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 518 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 145 268 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 573 257,5 мың теңге;
2) шығындар – 16 188 160,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 44 569 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 313.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы – 15 817 209,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 069 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 518 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 145 268 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 573 257,5 тысяч тенге;
2)расходы – 16 188 160,8 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 44 569 тысяч тенге;

бюджеттік кредиттер – 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 071 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 56 030,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 030,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 78 640 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34 071 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 370 951,3 мың теңге.

бюджетные кредиты – 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 071 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 56 030,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 56 030,1 тысяч тенге;
поступление займов – 78 640 тысяч тенге;
погашение займов – 34 071 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 370 951,3 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 06.03.2025 № 351 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;

Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 06.03.2025 № 351 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет в 2025 году в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;

2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға 4 619 513 мың теңге, 2026 жылға 4 619 513 мың теңге, 2027 жылға 4 619 513 мың теңге болып белгіленгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025-2027 жылдарға төмендегіше көзделсін, оның ішінде:
(мың теңге)
Қала, кент, ауылдық округ атауы
Жылдар

2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Учесть, что установлены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2025 год - 4 619 513 тысяч тенге, на 2026 год - 4 619513 тысяч тенге, на 2027 год – 4 619 513 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы нижеследующие объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселков и сельских округов, в том числе:
(тыс тенге)
Наименование города, поселка, сельских округов
Годы