"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің - 6 тармағымен.
Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 180 001 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –3 069 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 518 мың теңге;

О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2024 года № 313
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с п. 6 настоящего решения.
Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 180 001 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 069 166 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 518 тысяч тенге;

негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 145 268 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 936 049 мың теңге, оның ішінде субвенциялар - 4 619 513 мың теңге;
2) шығындар – 16 180 001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 44 569 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 071 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

поступления от продажи основного капитала – 145 268 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 936 049 тысяч тенге, в том числе субвенций - 4 619 513 тысяч тенге;
2) расходы – 16 180 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 569 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 78640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34071 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -112711 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 112711 мың теңге.
2. 2025 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;

5) дефицит (профицит) бюджета – -112 711 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 112711 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет в 2025 году в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;

2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2025 жылға 4 619 513 мың теңге, 2026 жылға 4 619 513 мың теңге, 2027 жылға 4 619 513 мың теңге болып белгіленгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен қала, кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2025-2027 жылдарға төмендегіше көзделсін, оның ішінде:
(мың теңге)
Қала, кент, ауылдық округ атауы
Жылдар

2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Учесть, что установлены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета на 2025 год - 4 619 513 тысяч тенге, на 2026 год - 4 619513 тысяч тенге, на 2027 год – 4 619 513 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы нижеследующие объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселков и сельских округов, в том числе:
(тыс тенге)
Наименование города, поселка, сельских округов
Годы

021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
22336
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1548815
Әлеуметтiк қамсыздандыру
250712
06
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
250712
06
451
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
250712
Әлеуметтiк көмек
1071019
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1071019
06
451
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
40107
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
144209
06
451
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
359
06
451
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9024
06
451
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
210724
06
451
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
575909
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
80687
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
227084
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
227084
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111955
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3209
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
74916
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
37004
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
852660
Тұрғын үй шаруашылығы
130641
07
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
70206
07
458
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
660

021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
22336
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1548815
Социальное обеспечение
250712
451
Отдел занятостии социальныхпрограммрайона (городаобластногозначения)
250712
005
Государственная адресная социальная помощь
250712
Социальная помощь
1071019
451
Отдел занятостии социальныхпрограммрайона (городаобластногозначения)
1071019
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
40107
006
Жилищная помощь
10000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
144209
009
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк"от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халыққаһарманы", почетных званий республики
359
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9024
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
210724
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
575909
027
Реализациямероприятий посоциальнойзащитенаселения
80687
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
227084
451
Отдел занятостии социальныхпрограммрайона (городаобластногозначения)
227084
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
111955
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3209
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
74916
054
Размещение государственного социального заказа в непровительсвенных организациях
37004
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
852660
Жилищное хозяйство
130641
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
70206