Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 128 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 шілдедегі № 260 шешімі
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №128 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14444061,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2402519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29538 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 12012004,5 мың теңге;
2) шығындар – 16100839 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 387733 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 605488 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 217755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2044510,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2044510,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2115747 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 217755 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 146518,5 мың теңге.";
5-тармақ мынадай мазмұндағы 6), 7) тармақшаларымен толықтырылсын:
"6) кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;

О внесении изменений и дополнений в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 20 декабря 2023 года № 128 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 29 июля 2024 года № 260
Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года №128 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14444061,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2402519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29538 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 12012004,5 тысяч тенге;
2) затраты – 16100839 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 387733 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 605488 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 217755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2044510,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2044510,5 тысяч тенге;
поступление займов – 2115747 тысяч тенге;
погашение займов – 217755 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 146518,5 тысяч тенге.";
Пункт 5 дополнить подпунктами 6), 7) следующего содержания:
"6) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;

3849
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
701383
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88914
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
74588
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
525881
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
12000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
146826
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107376
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
39450
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
976804,5
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
976804,5
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
34552
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34552
02
Қорғаныс
24367
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10823
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10823
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13544
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10342
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3202
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20599
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20599
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20599
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1295916
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1295132
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
90260
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектігі бар адамдарді жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
127
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

3849
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
701383
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
88914
013
Капитальные расходы государственного органа
74588
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
525881
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
12000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
146826
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
107376
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
39450
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
976804,5
040
Развитие объектов государственных органов
976804,5
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
34552
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
34552
02
Оборона
24367
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10823
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10823
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13544
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10342
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3202
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20599
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20599
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20599
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1295916
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1295132
005
Государственная адресная социальная помощь
90260
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и лиц с инвалидностью войны
127
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

65800
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17496
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114589
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
130
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9010
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
171558
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
530071
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
66167
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
143690
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
800
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
48551
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
784
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2342817
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
310256
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
1448
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
223578
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5361
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
37687
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
18738
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
13557
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
570
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу

65800
006
Оказание жилищной помощи
17496
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114589
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
130
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9010
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
171558
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
530071
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
66167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
143690
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
800
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
48551
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
784
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2342817
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
310256
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1448
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
223578
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5361
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
37687
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
18738
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13557
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
570
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
054
Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
008
Cпорт объектілерін дамыту
011
Мәдениет объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
13
Өзгелер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
054
Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта
011
Развитие объектов культуры
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
12
Транспорт и коммуникации
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
13
Прочие
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
062
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
064
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
055
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"