Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 9/54 "2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 11 қазандағы № 16/102 шешімі
Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтау қалалық мәслихатының "2024 – 2026 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №9/54 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №190829 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қаланың 2024-2026 жылдарға арналған, оның ішінде 2024 жылға арналған бюджеті осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49 818 471,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 36 066 861,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 330 683,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 473 862,3 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 10 947 063,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 897 140,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 356 919,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 469 468,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 112 549,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 11 435 588,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
-11 435 588,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 7 469 468,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –112 549,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 078 669,7 мың теңге".
2 – тармақта: екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Төлем көзінен салық салынатын табыс бойынша жеке табыс салығы – 6,2 пайыз";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 12 пайыз";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"әлеуметтік салық – 6,2 пайыз".

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2023 года № 9/54 "О бюджете города Актау на 2024 - 2026 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 11 октября 2024 года № 16/102
Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата "О бюджете города Актау на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 9/54 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 190829) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024 – 2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 49 818 471,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 066 861,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 330 683,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 473 862,3 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 947 063,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 897 140,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 356 919,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 469 468,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 112 549,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 11 435 588,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
-11 435 588,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 7 469 468,0 тысяч тенге;
погашение займов – 112 549,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 078 669,7 тысяч тенге.".
в пункте 2:абзац второй изложить в новой редакции:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 6,2 процентов";
абзац третий изложить в новой редакции:
"Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 12 процентов"
абзац пятый изложить в новой редакци:
"Социальный налог – 6,2 процентов".

75 267,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
75 267,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
493 186,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
493 186,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
493 186,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
493 186,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
6 506 673,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
661 170,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
660 170,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
660 170,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 000,0
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету обьектілерін салу және реконструкциялау
1 000,0
2
Әлеуметтiк көмек
5 100 724,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 037 887,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
47 781,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 749 625,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
40 522,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
507 362,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
2 692 597,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
62 837,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
62 837,0
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
62 837,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
744 779,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
576 779,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 462,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 990,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

75 267,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
75 267,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
493 186,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
493 186,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
493 186,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
493 186,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 506 673,0
1
Социальное обеспечение
661 170,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
660 170,0
005
Государственная адресная социальная помощь
660 170,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 000,0
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 000,0
2
Социальная помощь
5 100 724,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 037 887,0
006
Оказание жилищной помощи
47 781,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 749 625,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
40 522,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
507 362,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
2 692 597,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
62 837,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
62 837,0
За счет средств местного бюджета
62 837,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
744 779,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
576 779,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
126 462,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 990,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия