Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/92 "2024 - 2026 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2024 жылғы 10 қазанда № 20/158 шешімі
Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024 – 2026 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/92 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024 – 2026 жылдарға арналған Жаңаөзен қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 16 884 316,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 404 935,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 73 624,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 723 524,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 4 682 233,0 мың теңге;
2) шығындар 17 956 077,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 706 622,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 739 333,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 711,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 800 000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 800 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 578 383,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 578 383,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 739 333,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 29 863,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 868 913,0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 1 724 369,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 348 863, 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанаозенского городского маслихата от 21 декабря 2023 года № 11/92 "О бюджете города Жанаозен на 2024 - 2026 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 10 октября 2024 года № 20/158
Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 21 декабря 2023 года № 11/92 "О бюджете города Жанаозен на 2024 - 2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Жанаозен на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1)доходы – 16 884 316,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 404 935,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 73 624,4 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 723 524,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 4 682 233,0 тысячи тенге;
2)затраты – 17 956 077,6 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование – 1 706 622,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 739 333,4 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 711,0 тысяч тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 800 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 800 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета – -3 578 383,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 578 383,4 тысячи тенге;
поступления займов – 1 739 333,4 тысячи тенге;
погашение займов – 29 863,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 868 913,0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из городского бюджета на 2024 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 1 724 369,7 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге – 348 863,0 тысячи тенге;

Қызылсай ауылы – 395 841,8 мың теңге;
Рахат ауылы – 464 387, 3 мың теңге;
Кендірлі ауылы – 515 277, 6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаөзен қалалық мәслихатының төрағасы Г. Байжанов
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2024 жылғы 10 қазандағы
№ 20/158 шешіміне қосымша
Жаңаөзен қалалық мәслихатының

села Кызылсай – 395 841,8 тысяч тенге;
села Рахат – 464 387,3 тысячи тенге;
села Кендирли – 515 277,6 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Жанаозенского городского маслихата Г. Байжанов
Приложение
к решению Жанаозенского
городского маслихата
от 10 октября 2024 года
№ 20/158
Приложение 1
к решению Жанаозенского
городского маслихата

122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63 320,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
63 320,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
123 108,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
123 108,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
123 108,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
123 108,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 554 212,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
276 970,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
276 970,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
276 970,0
2
Әлеуметтiк көмек
1 950 698,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 920 379,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 504,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 084,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
803 806,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 984,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
70 480,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
995 521,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 319,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
30 319,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
326 544,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286 544,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 026,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

122
Аппарат акима района (города областного значения)
63 320,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
63 320,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
123 108,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
123 108,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
123 108,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
123 108,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 554 212,0
1
Социальное обеспечение
276 970,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
276 970,0
005
Государственная адресная социальная помощь
276 970,0
2
Социальная помощь
1 950 698,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 920 379,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 504,0
006
Оказание жилищной помощи
7 084,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
803 806,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 984,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 480,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
995 521,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
30 319,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
30 319,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
326 544,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286 544,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
85 026,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат