Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 7/63 "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 16 сәуірдегі № 11/81 шешімі
Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы №7/63 шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 591 276,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 618 424,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18 650,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 309,0 мың теңге; трансферттер түсімдері бойынша – 2 950 892,3 мың теңге;
2) шығындар – 10 942 363,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 414 723,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 557 492,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 142 769,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 765 810,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 765 810,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 557 492,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 145 217,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 427 706,3 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 326 390,7 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 58 277,8 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 261 695,7 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 71 449,8 мың теңге;
Қызан ауылы – 127 202,5 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 97 909,4 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 59 636,5 мың теңге;
Жармыш ауылы – 51 930,5 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 136 883,5 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 110 366,1 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 58 517,6 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 67 446,2 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін;";
келесідей мазмұндағы 7 тармақпен толықтырылсын:
"7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:

О внесении изменений и дополнение в решение Мангистауского районного маслихата от 15 декабря 2023 года № 7/63 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2024 года № 11/81
Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 15 декабря 2023 года №7/63 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следущие изменений и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 591 276,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 618 424,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 650,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 309,0 тысячи тенге; поступлениям трансфертов – 2 950 892,3 тысяч тенге;
2) затраты – 10 942 363,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 414 723,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 557 492,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 142 769,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 765 810,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 765 810,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 557 492,0 тысяч тенге;
погашение займов – 145 217,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 427 706,3 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 326 390,7 тысяч тенге;
села Жынгылды – 58 277,8 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 261 695,7 тысяча тенге;
сельского округа Тущыкудук – 71 449,8 тысяча тенге;
села Кызан – 127 202,5 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 97 909,4 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 59 636,5 тысяч тенге;
села Жармыш – 51 930,5 тысяча тенге;
села Акшымырау – 136 883,5 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 110 366,1 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 58 517,6 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 67 446,2 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить резерв акимата района на 2024 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге;";
дополнить пунктом 7 следущего содержания:

1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 32 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 32 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 32 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 32 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

10 944,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
10 944,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
914 204,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 300,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 300,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
907 904,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
123 733,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45 072,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 050,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
351 973,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 645,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
29 271,0
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
205 560,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
99 128,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 800,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 872,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 800,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 736 179,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
467 185,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5 250,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
284 260,0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
105 675,0
029
Сумен жабдықтау және субұру жүйелерін дамыту
65 000,0
033
Инженерлік-ком муникациялық инфрақұрылымд ы жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 268 994,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

10 944,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10 944,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
914 204,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 300,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 300,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
907 904,0
005
Государственная адресная социальная помощь
123 733,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45 072,0
006
Оказание жилищной помощи
1 050,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
351 973,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 645,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
29 271,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
205 560,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
99 128,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 800,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
29 872,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 800,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 736 179,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
467 185,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 250,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
284 260,0
028
Развитие коммунального хозяйства
105 675,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
65 000,0
033
Проектирование , развитие и (или ) обустройство инженерно-ком муникационной инфраструктуры
7 000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 268 994,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры