2025 - 2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 17/134 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 4- тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 - тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 941 793,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 205 807,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 248,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 735 738,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 941 793,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо– 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 734 540,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 650 415,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 221 604,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 216 409,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 156 582,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 249 647,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 156 277,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 134 954,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 198 026,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 188 039,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 283 506,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 182 068,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 97 013,0 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 198,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 100,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 100,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Қызан ауылы – 100,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Жармыш ауылы – 100,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 100,0 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 100,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 99,0 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 99,0 мың теңге.

О бюджетах сел, сельских округов на 2025 - 2027 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27 декабря 2024 года № 17/134
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 941 793,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 205 807,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 248,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 2 735 738 тысяч тенге;
2) затраты – 2 941 793,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2.Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 734 540,0 тысячи тенге, в том числе:
села Шетпе – 650 415,0 тысяч тенге;
села Жынгылды – 221 604,0 тысяча тенге;
сельского округа Сайотес – 216 409,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 156 582,0 тысяч тенге;
села Кызан – 249 647,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 156 277,0 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 134 954,0 тысячи тенге;
села Жармыш – 198 026,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 188 039,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 283 506,0 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 182 068,0 тысячи тенге;
сельского округа Отпан – 97 013,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельских округов выделены целевые текущие трансферты в сумме 1 198,0 тысяча тенге, в том числе:
села Шетпе – 100,0 тысяча тенге;
села Жынгылды – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 100,0 тысяч тенге;
села Кызан – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 100,0 тысяч тенге.";
сельского округа Шайыр – 100,0 тысяч тенге;
села Жармыш – 100,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 100,0 тысяч тенге;
сельского округа Шебир – 99,0 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 99,0 тысяч тенге.