2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 12/71 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мелекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттері тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 325 039,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 440 640,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 226,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31 140,4 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 853 032,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 444 587,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 119 548,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 119 548,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 119 548,3 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 21/110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдардың, ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 850,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Форт-Шевченко қаласына – 200,0 мың теңге;
Ақшұқыр ауылына – 200,0 мың теңге;
Баутино ауылына – 100,0 мың теңге;
Сайын Шапағатов ауылдық округіне –  200,0 мың теңге;
Таушық ауылына – 100,0 мың теңге;

О бюджетах города районного значения, сел, сельского округа на 2024 – 2026 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 4 января 2024 года № 12/71.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджеты города районного значения, сел, сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 и 18 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 325 039,4 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 440 640,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 226,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 31 140,4 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 853 032,4 тысяча тенге;
2) затраты - 2 444 587,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 119 548,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) -
119 548,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 119 548,3 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.12.2024 № 21/110 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельского округа в сумме 850,0 тысяч тенге, в том числе:
город Форт- Шевченко - 200,0 тысяч тенге;
село Акшукур – 200,0 тысяч тенге;
село Баутино – 100,0 тысяч тенге;
сельский округ Сайын Шапагатов – 200,0 тысяч тенге;
село Таушык – 100,0 тысяч тенге;

Қызылөзен ауылына – 50,0 мың теңге.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түпқараған аудандық мәслихатының төрағасы А.Нугманов
Түпқараған аудандық мәслихатының
2024 жылғы 4 қаңтардағы
№12/71 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған Ақшұқыр ауылының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 13.12.2024 № 21/110 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы, мың теңге

село Кызылозен – 50,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Тупкараганского районного маслихата А.Нугманов
Приложение 1
к решению Тупкараганского
районного маслихата
от 4 января 2024 года
№ 12/71
Бюджет села Акшукур на 2024 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решений Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 13.12.2024 № 21/110 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге