Мұнайлы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/62 "2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 5 желтоқсандағы № 23/131 шешімі
Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұнайлы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы №10/62 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №191659 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 975 240,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 142 714,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 79 584,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 66 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 6 686 441,8 мың теңге;
2) шығындар – 16 196 195,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 089 824,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 345 185,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 255 361,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 310 780,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 310 780,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 345 185,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 256 232,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 221 826,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 33,7 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 33,7 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері мен бюджеттік кредиттердің 8 313 376,2 мың теңге сомасында бөлінгендігі ескерілсін. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мунайлинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 10/62 "О районном бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 5 декабря 2024 года № 23/131
Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 22 декабря 2023 года №10/62 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №191659) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственнок настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 975 240,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 142 714,4 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 79 584,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 66 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 686 441,8 тысяча тенге;
2) затраты – 16 196 195,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 089 824,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 345 185,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 255 361,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 310 780,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
4 310 780,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 345 185,8 тысяч тенге;
погашение займов – 256 232,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 221 826,2 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2024 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 33,7 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 33,7 процентов.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районный бюджет на 2024 год из республиканского бюджета и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 8 313 376,2 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

10 980,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 460,9
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5 460,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 460,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 460,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 251 751,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
561 374,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
561 374,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
561 374,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 390 335,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 390 335,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51 667,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
150,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
802 820,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
15 138,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
141 066,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 379 494,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
300 042,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
285 042,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 424,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 559,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25 953,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
2 179,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
185 196,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

10 980,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 460,9
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 460,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 460,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 460,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 251 751,0
1
Социальное обеспечение
561 374,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
561 374,0
005
Государственная адресная социальная помощь
561 374,0
2
Социальная помощь
2 390 335,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 390 335,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51 667,0
006
Оказание жилищной помощи
150,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
802 820,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
15 138,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 066,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 379 494,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
300 042,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
285 042,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63 424,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 559,0
021
Капитальные расходы государственного органа
25 953,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
2 179,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
185 196,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций