Мәслихаттың 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 95 "Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2024 жылғы 12 шілдедегі № 148 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 95 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 527 402 238,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 40 012 205,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11 807 592,5 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 64 430,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 475 518 010,7 мың теңге;
2) шығындар – 535 385 682,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 25 746 390,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 35 237 189,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 490 799,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5 009 704,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 38 739 538,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 38 739 538,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
Келісілді
"Қостанай облысы
әкімдігінің экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік
мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
_______________А. Бекбаева
2024 жылғы "___" _________
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 15 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете Костанайской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 12 июля 2024 года № 148
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2024-2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 95 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 527 402 238,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 40 012 205,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11 807 592,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 430,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 475 518 010,7 тысячи тенге;
2) затраты – 535 385 682,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 746 390,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 237 189,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 490 799,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 009 704,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 38 739 538,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38 739 538,4 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Согласовано
Исполняющий обязанности
руководителя государственного
учреждения "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата
Костанайской области"
_______________ А. Бекбаева
"___" ________ 2024 года
Приложение 1
к решению маслихата

7 214 833,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 214 833,3
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
363 703,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
241 338,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
15 855,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
70 596,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
613 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 910 341,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 724 432,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 789 861,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 869 003,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 796 125,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 871 562,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
597 709,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 382 678,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 199 299,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
21 630,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 856 833,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 412 521,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
132 437,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
311 875,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
64 025,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
64 025,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 782 557,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

7 214 833,3
253
Управление здравоохранения области
7 214 833,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
363 703,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
241 338,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
15 855,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
70 596,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
613 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 910 341,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 724 432,3
1
Социальное обеспечение
10 789 861,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 869 003,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 796 125,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 871 562,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
597 709,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 382 678,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 199 299,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
21 630,0
261
Управление образования области
1 856 833,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 412 521,0
037
Социальная реабилитация
132 437,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
311 875,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
64 025,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
64 025,0
2
Социальная помощь
4 782 557,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области

290 015,0
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
100 862,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
207 861,6
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
539 967,0
1
Отын және энергетика
115 167,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
115 167,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
21 327,9
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
83 838,1
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
10 001,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
424 800,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
424 800,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
424 800,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57 443 029,5
1
Ауыл шаруашылығы
45 211 338,5
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 087 080,4
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
383 637,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 341,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
120 487,8
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
43 077,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
22 298,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 984,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
195 432,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
147 142,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 774 976,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
237 216,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 788,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
79 839,2
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

290 015,0
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
100 862,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
207 861,6
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
539 967,0
1
Топливо и энергетика
115 167,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
115 167,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
21 327,9
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
83 838,1
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
10 001,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
424 800,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
424 800,0
071
Развитие газотранспортной системы
424 800,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57 443 029,5
1
Сельское хозяйство
45 211 338,5
719
Управление ветеринарии области
4 087 080,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
383 637,4
003
Капитальные расходы государственного органа
16 341,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
120 487,8
009
Организация санитарного убоя больных животных
43 077,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
22 298,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
3 984,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
195 432,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
147 142,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 774 976,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
237 216,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 788,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
79 839,2
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

57 862,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
41 124 258,1
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 994 018,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 666 798,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 189 306,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
54 933,1
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
258 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
32 498,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
8 500 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 135 414,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
35 112,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 000 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 556 973,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
700 000,0
3
Орман шаруашылығы
6 269 063,4
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 261 229,4
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
6 078 030,4
006
Жануарлар дүниесін қорғау
76 949,0
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
106 250,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 834,0
035
Орман шаруашылығы объектілерін дамыту
7 834,0
4
Балық шаруашылығы
50 000,0
254
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
50 000,0
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
50 000,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
2 882 213,5
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 882 213,5
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
382 405,0

57 862,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
41 124 258,1
002
Субсидирование развития семеноводства
1 994 018,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 666 798,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 189 306,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
54 933,1
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
258 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
32 498,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
8 500 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 135 414,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
35 112,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 000 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 556 973,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
700 000,0
3
Лесное хозяйство
6 269 063,4
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 261 229,4
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
6 078 030,4
006
Охрана животного мира
76 949,0
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
106 250,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 834,0
035
Развитие объектов лесного хозяйства
7 834,0
4
Рыбное хозяйство
50 000,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
50 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
50 000,0
5
Охрана окружающей среды
2 882 213,5
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 882 213,5
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
382 405,0

1 548 089,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 621,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
384 650,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 492 680,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
13 492 680,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 417 927,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 417 927,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 417 927,0
4
Емханалар
380 559,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
380 559,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
380 559,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
171 953,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
171 953,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
171 953,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 366 339,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 366 339,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 014,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
246 250,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
16 410,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
73 773,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
511 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 139 892,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 045 513,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 078 644,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 312 115,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 868 332,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 124 296,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 548 089,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 621,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
384 650,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 492 680,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
13 492 680,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 417 927,0
253
Управление здравоохранения области
1 417 927,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 417 927,0
4
Поликлиники
380 559,0
253
Управление здравоохранения области
380 559,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
380 559,0
5
Другие виды медицинской помощи
171 953,0
253
Управление здравоохранения области
171 953,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
171 953,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 366 339,0
253
Управление здравоохранения области
7 366 339,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
379 014,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
246 250,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
16 410,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
73 773,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
511 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 139 892,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 045 513,0
1
Социальное обеспечение
12 078 644,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 312 115,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 868 332,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 124 296,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

449 668 759,3
1
Салықтық түсімдер
2 338 854,6
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар
2 338 854,6
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
2 278 207,6
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
60 647,0
2
Салықтық емес түсiмдер
3 232 606,7
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 235 878,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
112 829,0
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
11 771,0
4
Мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
13 714,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
229 939,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 867 625,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
6 158,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
6 158,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
37 975,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
37 975,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
409 170,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
409 170,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
543 425,7
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
543 425,7
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
69 019,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
69 019,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
69 019,0
4
Трансферттердің түсімдері
444 028 279,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
100 674 496,0
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
100 674 496,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
343 353 783,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
343 353 783,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

449 668 759,3
1
Налоговые поступления
2 338 854,6
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
2 338 854,6
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
2 278 207,6
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
60 647,0
2
Неналоговые поступления
3 232 606,7
01
Доходы от государственной собственности
2 235 878,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
112 829,0
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
11 771,0
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
13 714,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
229 939,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 867 625,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
6 158,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
6 158,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
37 975,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
37 975,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
409 170,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
409 170,0
06
Прочие неналоговые поступления
543 425,7
1
Прочие неналоговые поступления
543 425,7
3
Поступления от продажи основного капитала
69 019,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
69 019,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
69 019,0
4
Поступления трансфертов
444 028 279,0
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
100 674 496,0
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
100 674 496,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
343 353 783,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
343 353 783,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты