Мәслихаттың 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 95 "Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 қыркүйектегі № 162 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 95 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 527 564 883,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 40 012 205,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11 807 592,5 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 64 430,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 475 680 656,2 мың теңге;
2) шығындар – 536 548 328,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 25 791 391,7 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 35 237 189,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 445 797,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 4 009 704,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 38 784 540,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 38 784 540,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихатының төрағасы С. Ещанов
Келісілді
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ И. Амирбеков
2024 жылғы "___" _________
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 15 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете Костанайской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 13 сентября 2024 года № 162
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2024-2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 95 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 527 564 883,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 40 012 205,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 11 807 592,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 430,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 475 680 656,2 тысячи тенге;
2) затраты – 536 548 328,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 791 391,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 237 189,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 445 797,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 009 704,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 38 784 540,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38 784 540,1 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Согласовано
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
_______________ И. Амирбеков
"___" ________ 2024 года
Приложение 1
к решению маслихата

363 703,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
241 338,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
15 855,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
70 596,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
613 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 935 741,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 721 310,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 786 739,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 869 003,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 796 125,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 871 562,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
597 709,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 382 678,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 199 299,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
21 630,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 853 711,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 409 399,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
132 437,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
311 875,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
64 025,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
64 025,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 782 557,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 782 557,6
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
138 937,6
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 643 620,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

363 703,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
241 338,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
15 855,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
70 596,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
613 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 935 741,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 721 310,3
1
Социальное обеспечение
10 786 739,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 869 003,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 796 125,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 871 562,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
597 709,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 382 678,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 199 299,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
21 630,0
261
Управление образования области
1 853 711,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 409 399,0
037
Социальная реабилитация
132 437,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
311 875,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
64 025,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
64 025,0
2
Социальная помощь
4 782 557,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 782 557,6
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
138 937,6
068
Программа занятости
4 643 620,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

100 862,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
207 861,6
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
572 217,2
1
Отын және энергетика
115 167,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
115 167,0
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
21 327,9
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
83 838,1
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
10 001,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
457 050,2
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
457 050,2
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
457 050,2
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57 421 796,0
1
Ауыл шаруашылығы
45 516 853,7
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 192 595,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
383 986,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 341,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
120 487,8
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
43 077,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
22 298,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 984,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
195 432,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
147 142,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 774 976,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
349 216,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 788,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
73 005,1
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

100 862,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
207 861,6
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
572 217,2
1
Топливо и энергетика
115 167,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
115 167,0
007
Развитие теплоэнергетической системы
21 327,9
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
83 838,1
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
10 001,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
457 050,2
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
457 050,2
071
Развитие газотранспортной системы
457 050,2
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57 421 796,0
1
Сельское хозяйство
45 516 853,7
719
Управление ветеринарии области
4 192 595,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
383 986,7
003
Капитальные расходы государственного органа
16 341,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
120 487,8
009
Организация санитарного убоя больных животных
43 077,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
22 298,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
3 984,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
195 432,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
147 142,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 774 976,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
349 216,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 788,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
73 005,1
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

200 651,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
180 613,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
49 485 091,6
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
38 634,9
13
Басқалар
22 335 453,7
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 873 161,9
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
4 373 161,9
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
55 861,0
010
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 139 140,9
011
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
148 160,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 500 000,0
051
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 500 000,0
9
Басқалар
16 462 291,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
115 063,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
113 303,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 760,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
13 882 000,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
13 882 000,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
132 064,1
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
132 064,1
261
Облыстың білім басқармасы
1 865 913,3
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 697 719,3
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
168 194,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
301 941,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
284 245,6
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
17 696,0
739
Облыстың ақпараттандыру, мемлекеттік қызметтер көрсету және архивтер басқармасы
165 309,8

200 651,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
180 613,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
49 485 091,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
38 634,9
13
Прочие
22 335 453,7
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 873 161,9
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
4 373 161,9
005
Поддержка субъектов предпринимательства
55 861,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
4 139 140,9
011
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
148 160,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 500 000,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
1 500 000,0
9
Прочие
16 462 291,8
253
Управление здравоохранения области
115 063,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
113 303,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 760,0
257
Управление финансов области
13 882 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
13 882 000,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
132 064,1
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
132 064,1
261
Управление образования области
1 865 913,3
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 697 719,3
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
168 194,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
301 941,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
284 245,6
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
17 696,0
739
Управление информатизации, оказания государственных услуг и архивов области
165 309,8

1 548 089,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 621,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
384 650,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 098 725,6
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6 098 725,6
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 417 927,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 417 927,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 417 927,0
4
Емханалар
380 559,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
380 559,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
380 559,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
171 953,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
171 953,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
171 953,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 366 339,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 366 339,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 014,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
246 250,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
16 410,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
73 773,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
511 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 139 892,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 045 513,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 078 644,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 312 115,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 868 332,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 124 296,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 548 089,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 621,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
384 650,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 098 725,6
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6 098 725,6
3
Специализированная медицинская помощь
1 417 927,0
253
Управление здравоохранения области
1 417 927,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 417 927,0
4
Поликлиники
380 559,0
253
Управление здравоохранения области
380 559,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
380 559,0
5
Другие виды медицинской помощи
171 953,0
253
Управление здравоохранения области
171 953,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
171 953,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 366 339,0
253
Управление здравоохранения области
7 366 339,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
379 014,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
246 250,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
16 410,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
73 773,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
511 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 139 892,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 045 513,0
1
Социальное обеспечение
12 078 644,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 312 115,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 868 332,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 124 296,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

450 969 465,4
1
Салықтық түсімдер
3 639 560,7
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар
3 639 560,7
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
3 578 913,7
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
60 647,0
2
Салықтық емес түсiмдер
3 232 606,7
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 235 878,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
112 829,0
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
11 771,0
4
Мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
13 714,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
229 939,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 867 625,0
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
6 158,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
6 158,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
37 975,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
37 975,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
409 170,0
1
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
409 170,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
543 425,7
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
543 425,7
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
69 019,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
69 019,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
69 019,0
4
Трансферттердің түсімдері
444 028 279,0
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
100 674 496,0
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
100 674 496,0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
343 353 783,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
343 353 783,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

450 969 465,4
1
Налоговые поступления
3 639 560,7
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
3 639 560,7
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
3 578 913,7
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
60 647,0
2
Неналоговые поступления
3 232 606,7
01
Доходы от государственной собственности
2 235 878,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
112 829,0
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
11 771,0
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
13 714,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
229 939,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 867 625,0
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
6 158,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
6 158,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
37 975,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
37 975,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
409 170,0
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
409 170,0
06
Прочие неналоговые поступления
543 425,7
1
Прочие неналоговые поступления
543 425,7
3
Поступления от продажи основного капитала
69 019,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
69 019,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
69 019,0
4
Поступления трансфертов
444 028 279,0
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
100 674 496,0
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
100 674 496,0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
343 353 783,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
343 353 783,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

49 557 308,8
1
Ауыл шаруашылығы
44 157 275,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 457 822,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 799,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
123 834,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
34 901,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
24 350,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
213 417,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
123 157,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 455 280,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
11 453,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
91 631,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
41 699 453,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 662 869,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 701 757,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 189 306,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 500 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
12 438 149,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
33 757,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 188 948,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
8 095 361,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

49 557 308,8
1
Сельское хозяйство
44 157 275,0
719
Управление ветеринарии области
2 457 822,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
379 799,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
123 834,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
34 901,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
24 350,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
213 417,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
123 157,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 455 280,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
11 453,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
91 631,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
41 699 453,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 662 869,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 701 757,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 189 306,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 500 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
12 438 149,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
33 757,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 188 948,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
8 095 361,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства