Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 73 "Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2024 жылғы 10 шілдедегі № 105 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 73 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 117 982 117,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 70 454 783,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 263 385,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 12 914 491,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 34 349 458,8 мың теңге;
2) шығындар – 125 988 110,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -273 206,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 003 925,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -15 736 712,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 15 736 712,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 3 959 743,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 73 "О бюджете города Костаная на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 10 июля 2024 года № 105. Прекращено действие в связи с истечением срока
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 73 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 117 982 117,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 70 454 783,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 263 385,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 914 491,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 34 349 458,8 тысяч тенге;
2) затраты – 125 988 110,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -273 206,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 003 925,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -15 736 712,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 15 736 712,4 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме 3 959 743,0 тысячи тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

63 337,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
63 337,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 234,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
6 103,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
206 587,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
42 352,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 352,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
164 235,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 235,0
02
Қорғаныс
123 754,0
1
Әскери мұқтаждар
122 754,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
122 754,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
122 754,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
95 221,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
95 221,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
95 221,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
95 221,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 073 784,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
769 056,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
769 056,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
769 056,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 803 149,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 803 149,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 026,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
603 230,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
50 898,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
447 996,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
328 733,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

63 337,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
63 337,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
57 234,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
6 103,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
206 587,0
454
Ортдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
42 352,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
42 352,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
164 235,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
164 235,0
02
Оборона
123 754,0
1
Военные нужды
122 754,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
122 754,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
122 754,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
95 221,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
95 221,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
95 221,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
95 221,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 073 784,0
1
Социальное обеспечение
769 056,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
769 056,0
005
Государственная адресная социальная помощь
769 056,0
2
Социальная помощь
2 803 149,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 803 149,0
006
Оказание жилищной помощи
21 026,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
603 230,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
50 898,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
447 996,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
328 733,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

2 883 810,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 762,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
624 343,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
52 680,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
454 778,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
331 864,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 398 383,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
514 550,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
514 550,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 074,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 836,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
123 617,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
197 023,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 277 970,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
439 849,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
331 952,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
331 952,2
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
107 897,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 835,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12 382,0
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10 053,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
3 627,0
2
Коммуналдық шаруашылық
230 008,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
230 008,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
230 008,0
3
Елді-мекендерді көркейту
2 608 113,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 608 113,0

2 883 810,0
006
Оказание жилищной помощи
21 762,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
624 343,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
52 680,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
454 778,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
331 864,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 398 383,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
514 550,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
514 550,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
189 074,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 836,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
123 617,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
197 023,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 277 970,2
1
Жилищное хозяйство
439 849,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
331 952,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
331 952,2
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
107 897,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
81 835,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 382,0
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10 053,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3 627,0
2
Коммунальное хозяйство
230 008,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
230 008,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
230 008,0
3
Благоустройство населенных пунктов
2 608 113,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 608 113,0