Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 73 "Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 139 шешімі
Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 73 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 110 397 956,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 70 631 230,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 675 133,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 7 853 670,3 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 31 237 922,8 мың теңге;
2) шығындар – 114 212 977,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -335 706,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 989 934,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 469 249,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 469 249,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 3 479 225,3 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 73 "О бюджете города Костаная на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 13 декабря 2024 года № 139
Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Костаная на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 73 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 397 956,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 70 631 230,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 675 133,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 853 670,3 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 237 922,8 тысячи тенге;
2) затраты – 114 212 977,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -335 706,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 989 934,4 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 469 249,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 469 249,1 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2024 год в сумме 3 479 225,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

114 212 977,4
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер
2 520 121,0
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
814 974,1
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
55 625,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55 271,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
354,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
759 348,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
638 832,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
94 296,6
009
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
26 219,3
2
Қаржылық қызмет
211 381,8
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
109 124,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 549,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
16 104,1
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 470,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
102 257,8
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 994,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 405,7
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 857,4
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
78 814,1
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
78 814,1
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 526,9
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
9 287,2
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 414 951,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
50 056,4
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 070,4
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 986,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 364 894,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

114 212 977,4
01
Государственные услуги общего характера
2 520 121,0
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
814 974,1
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
55 625,8
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
55 271,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
354,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
759 348,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
638 832,4
003
Капитальные расходы государственного органа
94 296,6
009
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
26 219,3
2
Финансовая деятельность
211 381,8
452
Отдел финансов района (города областного значения)
109 124,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80 549,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
16 104,1
018
Капитальные расходы государственного органа
12 470,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
102 257,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
91 994,7
003
Капитальные расходы государственного органа
3 405,7
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 857,4
5
Планирование и статистическая деятельность
78 814,1
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
78 814,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
69 526,9
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
9 287,2
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 414 951,0
454
Ортдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
50 056,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
48 070,4
007
Капитальные расходы государственного органа
1 986,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 364 894,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

795 973,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
795 973,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
795 973,0
2
Әлеуметтiк көмек
2 883 810,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 883 810,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 762,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
624 343,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
52 680,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
454 778,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
331 864,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 398 383,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
514 550,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
514 550,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 074,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 836,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
123 617,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
197 023,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 292 970,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
454 849,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
346 952,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
346 952,2
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
107 897,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 835,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12 382,0
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10 053,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
3 627,0
2
Коммуналдық шаруашылық
230 008,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

795 973,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
795 973,0
005
Государственная адресная социальная помощь
795 973,0
2
Социальная помощь
2 883 810,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 883 810,0
006
Оказание жилищной помощи
21 762,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
624 343,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
52 680,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
454 778,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
331 864,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 398 383,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
514 550,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
514 550,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
189 074,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 836,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
123 617,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
197 023,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 292 970,2
1
Жилищное хозяйство
454 849,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
346 952,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
346 952,2
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
107 897,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
81 835,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 382,0
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10 053,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
3 627,0
2
Коммунальное хозяйство
230 008,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)