Рудный қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 188 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы"Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Рудный қаласының 2025-2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 209 001,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 41 235 151,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 62 800,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 343 800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 567 250,0 мың теңге;
2) шығындар – 43 586 899,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -81 044,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 556 378,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 146 768,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -146 768,0 мың теңге.
2. Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) Рудный қаласының 2025 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 323 796,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 88 411,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 235 385,0 мың теңге;
2) Рудный қаласының 2026 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 308 615,0 мың теңге, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 62 346,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 246 269,0 мың теңге;
3) Рудный қаласының 2027 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 315 436,0 мың теңге, оның ішінде:

О городском бюджете города Рудного на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 188
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 209 001,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 41 235 151,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 62 800,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 343 800,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 567250,0 тысяч тенге;
2) затраты – 43586 899,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -81 044,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 556 378,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 146 768,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -146 768,0 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2025 год в сумме 323796,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 88 411,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 235 385,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2026 год в сумме 308 615,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 62 346,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 246 269,0 тысячи тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар, на 2027 год в сумме 315 436,0 тысяч тенге, в том числе:

Горняцк кентіне – 63 206,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 252 230,0 мың теңге;
3. Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттерінен берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемдері 2025 жылға – 0,0 мың теңге, 2026 жылға – 0,0 мың теңге, 2027 жылға – 0,0 мың теңге құрайтыны белгіленсін.
4. 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы орган резервінің мөлшері 800 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Искаков
Мәслихаттың

поселка Горняцкий – 63 206,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 252 230,0 тысяч тенге.
3. Установить, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов поселков Горняцкий и Качар, составляют на 2025 год – 0,0 тысяч тенге, на 2026 год – 0,0 тысяч тенге, на 2027 год - 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 800 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата А. Искаков
Приложение 1
к решению маслихата

233 536,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 611,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
363 272,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
644 768,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
632 612,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
118 687,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
420 272,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
420 272,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
181 078,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 450,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18 470,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
171 875,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2 069,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
44 330,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 154 820,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
783 133,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 722,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 722,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
681 896,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
681 896,0
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
96 515,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 625,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9 591,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
10 815,0
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
3 484,0
2
Коммуналдық шаруашылық
196 606,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

233 536,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 611,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
363 272,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
644 768,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
632 612,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
118 687,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
420 272,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
420 272,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
181 078,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 450,0
021
Капитальные расходы государственного органа
18 470,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
171 875,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2 069,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
44 330,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 154 820,0
1
Жилищное хозяйство
783 133,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 722,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 722,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
681 896,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
681 896,0
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
96 515,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
72 625,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9 591,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
10 815,0
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
3 484,0
2
Коммунальное хозяйство
196 606,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 450 939,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
3 450 939,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
81 044,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-81 044,0

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 450 939,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
3 450 939,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
81 044,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-81 044,0