Мәслихаттың 2023 жылғы 29 желтоқсаңдағы № 57 "Алтынсарин ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 108 шешімі
Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Алтынсарин ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 57 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алтынсарин ауданы Обаған ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 372567,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 21055,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 351512,0 мың теңге;
2) шығындар – 384252,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11685,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11685,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Алтынсарин ауданы Мариям Хәкімжанова атындағыауылдық округтің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 281637,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10077,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 271560,1 мың теңге;
2) шығындар – 288439,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6802,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6802,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Алтынсарин ауданы Большая Чураковка ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 246467,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 8679,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 237788,9 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 29 декабря 2023 года № 57 "О бюджетах сел и сельских округов Алтынсаринского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 10 декабря 2024 года № 108
Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 29 декабря 2023 года № 57 "О бюджетах сел и сельских округов Алтынсаринского района на 2024-2026 годы", следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Убаганского сельского округа Алтынсаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –372567,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21055,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 351512,0 тысяч тенге;
2) затраты – 384252,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11685,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11685,6 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Мариям Хәкімжановой Алтынсаринского района на 2024-2026годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 281637,1 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10077,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов – 271560,1 тысяча тенге;
2) затраты – 288439,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6802,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6802,6 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Большечураковского сельского округа Алтынсаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 246467,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8679,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 237788,9 тысяч тенге;

2) шығындар – 251707,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5239,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5239,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Алтынсарин ауданы Димитров ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26720,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5477,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 21243,0 мың теңге;
2) шығындар – 31111,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4391,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4391,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округтің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 268784,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5829,0мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 262955,4 мың теңге;
2) шығындар – 274146,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5362,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5362,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Алтынсарин ауданы Омар Шипин атындағы ауылдық округтің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше, 16, 17 және 18 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 56370,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3352,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 53018,2 мың теңге;
2) шығындар – 59225,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;

2) затраты – 251707,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5239,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5239,1 тысяча тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Димитровского сельского округа Алтынсаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 26720,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5477,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч теңге;
поступлениям трансфертов – 21243,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31111,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4391,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4391,6 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 268784,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5829,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 262955,4 тысячи тенге;
2) затраты – 274146,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5362,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5362,1 тысяча тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет сельского округа имени Омара Шипина Алтынсаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 56370,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3352,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 53018,2 тысячи тенге;
2) затраты – 59225,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;