Алтынсарин ауданының 2025–2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 110 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3893542,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1508534,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9384,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2371624,0 мың теңге;
2) шығындар – 3893542,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30056,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 86504,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56448,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 30056,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30056,0 мың теңге.
2. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 177527,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 16757,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 15206,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 30159,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 9673,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 20991,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 19947,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 18420,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 26251,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 20123,0 мың теңге;
2) 2026 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 177527,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 16757,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 15206,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 30159,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 9673,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 20991,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 19947,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 18420,0 мың теңге;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 110
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3893542,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1508534,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 9384,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4000,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2371624,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3893542,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30056,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 86504,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56448,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30056,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30056,0 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел:
1) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2025 год в сумме 177527,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 16757,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 15206,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 30159,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 9673,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Омара Шипина – 20991,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 19947,0 тысяч тенге;
село Новоалексеевка – 18420,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 26251,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 20123,0 тысячи тенге;
2) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2026 год в сумме 177527,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 16757,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 15206,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 30159,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 9673,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Омара Шипина – 20991,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 19947,0 тысяч тенге;
село Новоалексеевка – 18420,0 тысяч тенге;

3000,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
87053,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
22432,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
0,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
63347,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63347,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42245,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19902,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
927069,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
321050,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
305050,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16090,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
288960,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
16000,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
16000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0,0
2
Коммуналдық шаруашылық
606019,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
36000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
36000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
570019,0
058
Елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
570019,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
725748,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
215238,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0,0
011
Мәдениет объектілерін дамыту
0,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
215238,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау

3000,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
87053,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22432,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
63347,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63347,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
42245,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1200,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19902,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
927069,0
1
Жилищное хозяйство
321050,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
305050,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16090,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
288960,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
16000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
16000,0
2
Коммунальное хозяйство
606019,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
36000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
36000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
570019,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
570019,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
725748,0
1
Деятельность в области культуры
215238,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
215238,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы