Әулиекөл ауданы бойынша 2024 жылға арналған кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға шығыстардың ең төмен мөлшерін бекіту туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 сәуірдегі № 177 шешімі
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-3-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму Министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 166 бұйрығына сәйкес, "Кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасын есептеу әдістемесін, сондай-ақ кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төмен мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

Об утверждении минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2024 год по Аулиекольскому району
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29 апреля 2024 года № 177
В соответствии с пунктом 1 статьи 10-3 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 166 "Об утверждении Методики расчета сметы расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также методики расчета минимального размера расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума" Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:

1. Әулиекөл ауданы бойынша 2024 жылға арналған кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең төменгі мөлшері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Әулиекөл ауданы бойынша кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың 2024 жылға арналған ең төменгі мөлшері көп пәтерлі тұрғын үйді пайдалану мерзімі мен сипаттамаларына байланысты арттыру коэффициентін ескере отырып, осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

1. Утвердить минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2024 год по Аулиекольскому району согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2024 год по Аулиекольскому району с учетом повышающего коэффициента в зависимости от срока эксплуатации и характеристики многоквартирного жилого дома согласно приложению 2 к настоящему решению.

3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Д. Қойшыбаев
Мәслихатының
2024 жылғы 29 сәуірдегі
№ 177 шешіміне
1 - қосымша
Әулиекөл ауданы бойынша 2024 жылға арналған кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең аз мөлшері
Қызметтердің атауы
Кезеңділігі
Құны
тг/м²
1
Кондоминиум объектісін басқару, оның ішінде:
ай сайын

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Д. Койшибаев
Приложение 1
к решению маслихата
29 апреля 2024 года
№ 177
Минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2024 год по Аулиекольскому району Костанайской области
Наименование услуг
Периодичность
Стоимость
тг/м²
1
Управление объектом кондоминиума, в том числе:
ежемесячно

4,64
1.1.
Бухгалтерлік есепті, статистикалық салық есептілігін жүргізгені үшін еңбек ақы төлеу
1,76
1.2.
Атқарушы органға кондоминиум объектісін басқарғаны үшін еңбек ақы төлеу
2,03
1.3.
Бюджетке төленетін міндетті төлемдер (салықтар, аударымдар және басқалар)
0,36
1.4.
Банк қызметтері
0,04
1.5.
Есеп айырысу-кассалық қызмет көрсету үшін ақы төлеу
0,02
1.6.
Кеңсені ұстауға арналған шығыстар (жалға алу, байланыс, кеңсе тауарлары, ұйымдастыру техникасы және оны күтіп-ұстау)
0,43
2
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау, оның ішінде:
25,83
2.1.
Кондоминиум объектісінің жертөле үй-жайларын, паркингтерін және басқа да ортақ пайдаланылатын орындарын дератизациялау, дезинсекциялау, дезинфекциялау
жылына 4 рет
3,33
2.2.
Энергетикалық желілердің, сондай-ақ энергия тұтынуды есепке алу аспаптарының тиісті техникалық жай-күйі мен қауіпсіздігі энергиямен жабдықтаушы ұйымға жүктелген жағдайларды қоспағанда, үйге ортақ инженерлік жүйелердегі (жылыту, ыстық және суық сумен жабдықтау, су бұру, электрмен жабдықтау, газбен жабдықтау, желдету) авариялармен кондоминиум объектісінің жабдықтарына техникалық қызмет көрсету, оларды оқшаулау
жылыту кезеңінде - тәулік бойы;
жылыту емес кезеңде - айына 2 рет
12,43
2.3.
Үйге ортақ инженерлік жүйелермен жабдықтарды күзгі-қысқы кезеңге дайындау
тәулік бойы
2,19
2.4.
Кондоминиум объектісінің ортақ пайдалану орындарының санитарлық жағдайын қамтамасыз ету
аптасына 1 рет
5,51
2.5.
Кондоминиум объектісінің үй маңындағы аумағындағы жер учаскесінің санитарлық жай-күйін қамтамасыз ету (көгалдандыру (жасыл желектермен көгалдарды отырғызу, күту, кесу), қоқыс құбырларын санитарлық тазалау, қазылған шұңқырларды тазалау, аула әжетханаларын жинау және әктеу, жапырақтарды, қармен мұздақтарды, оның ішінде шатырдан жинау)
айына 1 рет
0,93
2.6.
Энергетикалық желілердің, сондай-ақ энергия тұтынуды есепке алу аспаптарының тиісті техникалық жай-күйімен қауіпсіздігі энергиямен жабдықтаушы ұйымға жүктелген жағдайларды қоспағанда, үйге ортақ есепке алу аспаптарына сервистік қызмет көрсету және тексеру
жылына 1 рет
0,00
2.7.
Өртке қарсы жабдықтарды ұстауды, өрт сөндіргіштерді сатып алуды және зарядтауды қоса алғанда, өртке қарсы іс-шаралар, өртке қарсы сигнал беру және өрт сөндіру жүйелерін сатып алуды және орнатуды қоспағанда, арнайы жазбаларды, көрсеткіштерді жүзеге асыру, эвакуациялау жоспарларымен схемаларын ресімдеу
жылына 1 рет
1,43
2.8.
Пәтер, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері жиналысының шешімі бойынша кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
ай сайын
-
2.9.
2024 жылға арналған инфляция деңгейі
жылына 1 рет
8,2
Әулиекөл ауданы бойынша 2024 жылға арналған кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстардың ең аз мөлшері

4,64
1.1.
Оплата труда за ведение бухгалтерского учета, статистической и налоговой отчетности
1,76
1.2.
Оплата труда исполнительному органу за управление объектом кондоминиума
2,03
1.3.
Обязательные платежи в бюджет (налоги, отчисления и другое)
0,36
1.4.
Банковские услуги
0,04
1.5.
Оплата за расчетно-кассовое обслуживание
0,02
1.6.
Расходы на содержание офиса (аренда, связь, канцелярские товары, оргтехника и ее содержание)
0,43
2
Содержание общего имущества объекта кондоминиума, в том числе:
25,83
2.1.
Дератизация, дезинсекция, дезинфекция подвальных помещений, паркингов и других мест общего пользования объекта кондоминиума
4 раза в год
3,33
2.2.
Техническое обслуживание, локализация аварий общедомовых инженерных систем (отопления, горячего и холодного водоснабжения, водоотведения, электроснабжения, газоснабжения, вентиляции) и оборудования объекта кондоминиума, за исключением случаев, когда надлежащее техническое состояние и безопасность энергетических сетей, а также приборов учет потребления энергии возлагается на энергоснабжающую организацию
в отопительный период - круглосуточно;
в неотопительный период - 2 раза в месяц
12,43
2.3.
Подготовка общедомовых инженерных систем и оборудований к осенне-зимнему периоду
круглосуточно
2,19
2.4.
Обеспечение санитарного состояния мест общего пользования объекта кондоминиума
1 раз в неделю
5,51
2.5.
Обеспечение санитарного состояния земельного участка придомовой территории объекта кондоминиума (озеленение (посадка, уход, обрезка зеленых насаждений и газонов), санитарная очистка мусоропровода, очистка выгребных ям, уборка и побелка дворовых уборных, уборка листьев, снега и наледи, в том числе с крыши)
1 раз в месяц
0,93
2.6.
Сервисное обслуживание и поверка общедомовых приборов учета, за исключением случаев, когда надлежащее техническое состояние и безопасность энергетических сетей, а также приборов учета потребления энергии возлагается на энергоснабжающую организацию
1 раз в год
0,00
2.7.
Противопожарные мероприятия, включая содержание противопожарного оборудования, приобретение и зарядку огнетушителей, осуществление специальных надписей, указателей, оформление планов и схем эвакуации, за исключением приобретения и установки систем противопожарной сигнализации и пожаротушения
1 раз в год
1,43
2.8.
Оплату коммунальных услуг на содержание общего имущества Объекта кондоминиума, по решению собрания собственников квартир, нежилых помещений
ежемесячно
-
2.9.
Уровень инфляции на 2024 год
1 раз в год
8,2
Минимальный размер расходов на управление объектом кондоминиума и содержание общего имущества объекта кондоминиума на 2024 год по Аулиекольскому району