Мәслихаттың 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 118 "Әулиекөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 маусымдағы № 184 шешімі
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Әулиекөл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 118 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Әулиекөл ауданының 2024 - 2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 880 411,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 387 862,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28 558,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 2 692,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5 461 299,6 мың теңге;
2) шығындар – 7 831 818,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 134 295,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 232 596,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 98 301,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 336 063,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 421 764,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 421 764,8 мың теңге.
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 25 декабря 2023 года № 118 "О районном бюджете Аулиекольского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27 июня 2024 года № 184
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Аулиекольского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 118 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет Аулиекольского района на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 880 411,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 387 862,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 28 558,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 692,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 461 299,6 тысяч тенге;
2) затраты – 7 831 818,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 134 295,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 232 596,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 98 301,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 336 063,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 421 764,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 421 764,8 тысяч тенге.
приложения 1, 2 и 3 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

1070,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1070,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
511281,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
131365,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131365,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
131365,0
2
Әлеуметтік көмек
276614,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
276614,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74935,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6646,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
102838,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
91695,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103302,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103302,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69447,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1300,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
32555,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
582744,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
509538,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3500,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
506038,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
506038,3
2
Коммуналдық шаруашылық
39472,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
412,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
412,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі

1070,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1070,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
511281,9
1
Социальное обеспечение
131365,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131365,0
005
Государственная адресная социальная помощь
131365,0
2
Социальная помощь
276614,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
276614,6
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74935,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6646,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
102838,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
91695,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103302,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103302,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69447,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1300,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
32555,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
582744,1
1
Жилищное хозяйство
509538,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3500,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
506038,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
506038,3
2
Коммунальное хозяйство
39472,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
412,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
412,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

45590,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45590,0
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
45590,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
18000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18000,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
18000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
109632,3
1
Ауыл шаруашылығы
54492,3
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
54492,3
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы жəне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54492,3
6
Жер қатынастары
4762,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауылшаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
4762,0
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4762,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
50378,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
50378,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
50378,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47267,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
47267,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сəулет, қала құрылысы жəне құрылыс бөлімі
47267,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының жəне елді мекендерінің сəулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жəне ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла жəне тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
47267,0
12
Көлік және коммуникация
1785106,4
1
Автомобиль көлігі
1725106,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1725106,4
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
140041,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1585065,4
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
60000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
60000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

45590,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45590,0
019
Развитие теплоэнергетической системы
45590,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
18000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18000,0
036
Развитие газотранспортной системы
18000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
109632,3
1
Сельское хозяйство
54492,3
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
54492,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
54492,3
6
Земельные отношения
4762,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
4762,0
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов,поселков, сел
4762,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
50378,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
50378,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
50378,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47267,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
47267,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
47267,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
47267,0
12
Транспорт и коммуникации
1785106,4
1
Автомобильный транспорт
1725106,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1725106,4
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
140041,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1585065,4
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммунакаций
60000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
60000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям