Жангелдин ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 120 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақкөл ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 854,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 335,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 38 499,7 мың теңге;
2) шығындар – 40 854,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған Ақкөл ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 27 427,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аралбай ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 126 521,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 460,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 20,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 124 991,7 мың теңге;
2) шығындар – 126 521,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған Аралбай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 459,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Ахмет Байтұрсынұлы ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 001,8 мың теңге, оның iшiнде:

О бюджетах сел, сельских округов Джангельдинского района на 2025 - 2027 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 31 декабря 2024 года № 120
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Акколь на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 854,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 335,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 38 499,7 тысячи тенге;
2) затраты – 40 854,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете села Акколь предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 27 427,7 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет села Аралбай на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 126 521,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 460,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 20,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 124 991,7 тысячи тенге;
2) затраты – 126 521,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете села Аралбай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в 29 459,8 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет села Ахмет Байтұрсынұлы на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 001,8 тысячи тенге, в том числе по:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
10. 2025 жылға арналған Торғай ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 70 404,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Шеген ауылының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 368,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 270,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 100,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 30 978,3 мың теңге;
2) шығындар – 33 368,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
12. 2025 жылға арналған Шеген ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 30 898,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Ақшығанақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 337,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 870,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 120,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 35 347,3 мың теңге;
2) шығындар – 38 337,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
14. 2025 жылға арналған Ақшығанақ ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 32 480,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Албарбөгет ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 145 249,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 950,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете села Торгай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 70 404,0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет села Шеген на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 368,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 270,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 100,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 20,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 30 978,3 тысячи тенге;
2) затраты – 33 368,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете села Шеген предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 30 898,3 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Акшиганакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 337,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 870,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 120,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 347,3 тысячи тенге;
2) затраты – 38 337,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
14. Учесть, что в бюджете Акшиганакского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 32 480,7 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Албарбогетского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 145 249,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 950,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысячи тенге;

20. 2025 жылға арналған Қалам-Қарасу ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 32 335,8 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
21. Қызбел ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 232 268,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 8 410,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 223 658,7 мың теңге;
2) шығындар – 232 268,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
22. 2025 жылға арналған Қызбел ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 29 941,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Шилі ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 621,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 490,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 32 081,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 621,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
24. 2025 жылға арналған Шилі ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 32 081,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
25. Ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
26. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жангелдин аудандық мәслихатының төрағасы А. Ержигитова
Келісілді
"Жангелдин ауданының
экономика және қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Г. Ұзаққызы
2024 жылғы "____" _________
Жангелдин
аудандық мәслихатының

20. Учесть, что в бюджете Калам-Карасуского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 32 335,8 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Кызбельского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 232 268,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 410,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 200,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 223 658,7 тысячи тенге;
2) затраты – 232 268,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
22. Учесть, что в бюджете Кызбельского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 29 941,7 тысяч тенге.
23. Утвердить бюджет Шилийского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 621,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 490,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32 081,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 621,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
24. Учесть, что в бюджете Шилийского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 32 081,0 тысяч тенге.
25. Объем бюджетных изъятий из бюджетов сел, сельских округов в районный бюджет не предусмотрено.
26. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Джангельдинского районного маслихата А. Ержигитова
Согласовано
Руководитель государственного
учреждение "Отдел экономики
и финансов Джангельдинского
района"
________________ Г. Ұзаққызы
"____" __________ 2024 года
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата