Мәслихаттың 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 103 "Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 215 шешімі
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 103 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191588 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 251 209,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 908 668,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 81 780,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 915,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 5 254 846,5 мың теңге;
2) шығындар – 10 911 912,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -134 841,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 64 351,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 199 193,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -525 862,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 525 862,2 мың теңге.";
9-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
10-тармақтың 40) тармақшасы алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы 68), 69), 70), 71), 72), 73) тармақшалармен толықтырылсын:
"68) халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
69) "Шевченковка ауылына кіреберіс" автомобиль жолының 11 км және 18 км су өткізу құрылыстарын ағымдағы жөндеу - қалпына келтіруге;
70) Ибрая Алтынсарина көшесіне шығумен 6 шағын ауданда 12, 13, 14, 15, 16 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды ағымдағы жөндеуге;
71) В.И. Ленина көшесіне шығумен 2 шағын ауданда 1, 7, 13 үйлердің бойындағы кварталішілік жолды орташа жөндеуге;
72) Милютин ауылындағы Комсомольская көшесін (1800 м) ағымдағы жөндеуге (қиыршық тас төсеу);
73) Жітіқара ауданы Забелов ауылының Правонабережная - 0,449 км, Степная - 0,509 км, Октябрьская - 0,424 км, Победа - 0,461 км көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеу.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте тұрғын үй сатып алуға кредит беру түсімі 562 179,6 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 28 декабря 2023 года № 103 "О районном бюджете Житикаринского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 сентября 2024 года № 215
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 103 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 191588 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10 251 209,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 908 668,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 81 780,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 915,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 254 846,5 тысяч тенге;
2) затраты – 10 911 912,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -134 841,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 351,9 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 199 193,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -525 862,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 525 862,2 тысячи тенге.";
подпункт 3) пункта 9 исключить;
подпункт 40) пункта 10 исключить;
пункт 10 дополнить подпунктами 68), 69), 70), 71), 72), 73) следующего содержания:
"68) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
69) текущий ремонт -восстановление водопропускных сооружений автомобильной дороги "Подъезд к селу Шевченковка " 11 км и 18 км;
70) текущий ремонт внутриквартального проезда в 6 микрорайоне вдоль домов 12, 13, 14, 15, 16 с выездом на улицу Ибрая Алтынсарина;
71) средний ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне вдоль домов 1, 7, 13 с выездом на улицу В.И. Ленина;
72) текущий ремонт (щебенирование) улицы Комсомольская в селе Милютинка (1800 м);
73) средний ремонт автомобильных дорог улиц Правонабережная - 0,449 км, Степная - 0,509 км, Октябрьская - 0,424 км, Победы - 0,461 км села Забеловка, Житикаринского района.";
дополнить указанное решение пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено поступление кредитования на приобретение жилья в сумме 562 179,6 тысяч тенге.";

10174,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5306,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4868,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
37963,1
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
37963,1
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
37963,1
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
37963,1
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
827511,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
129865,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
129865,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
129865,0
2
Әлеуметтiк көмек
497647,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
497647,9
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
29715,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
84380,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6205,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
170600,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
61674,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
145073,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199998,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
199998,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85312,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
961,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
52287,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
61438,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

10174,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5306,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4868,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
37963,1
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
37963,1
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
37963,1
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
37963,1
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
827511,7
1
Социальное обеспечение
129865,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
129865,0
005
Государственная адресная социальная помощь
129865,0
2
Социальная помощь
497647,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
497647,9
006
Оказание жилищной помощи
29715,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
84380,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6205,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
170600,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
61674,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
145073,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199998,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199998,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
85312,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
961,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
52287,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
61438,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство