Жітіқара ауданы Степной ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 249 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Степной ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 138 385,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 478,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 134 907,5 мың теңге;
2) шығындар – 139 127,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -741,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 741,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 273 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен Степной ауылдық округінің бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 32 347,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2025 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
5. 2025 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде кентішілік жолдарды орташа жөндеуге (ауылға кіру) 2 км.
6. 2025 жылға арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) кеңсе техникасы мен материалдық емес активтерді сатып алуға;
2) басқа да ағымдағы шығыстарды өтеуге;

О бюджете Степного сельского округа Житикаринского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2024 года № 249.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Степного сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 138 385,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 478,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 134 907,5 тысяч тенге;
2) затраты – 139 127,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -741,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 741,5 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 273 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджету Степного сельского округа на 2025 год, предусмотрен в сумме 32 347,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета Степного сельского округа в районный бюджет на 2025 год составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Степного сельского округа на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5. Учесть, что в бюджете Степного сельского округа на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе на:
1) средний ремонт внутрипоселковых дорог (въезд в село) 2 км в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
6. Учесть, что в бюджете Степного сельского округа на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета, в том числе на:
1) приобретение офисной техники и нематериальных активов;
2) возмещение прочих текущих расходов;

3) Степной ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
4) "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджеттік жоспарлау) бағдарламалық өнімін орнату және сүйемелдеу.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 273 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Кезекті қаржы жылына арналған Степной ауылдық округінің бюджетінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

3) обеспечение функционирования автомобильных дорог Степного сельского округа;
4) установка и сопровождение программного продукта "Парус-Каз.Бюджет" (Бюджетное планирование).
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 273 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Степного сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.

8. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық мәслихатының төрағасы Н. Уразалинов
Мәслихаттың
2024 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 249 шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданы Степной ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.03.2025 № 273 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Житикаринского районного маслихата Н. Уразалинов
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 декабря 2024 года
№ 249
Бюджет Степного сельского округа Житикаринского района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.03.2025 № 273 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы