Қамысты ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 266 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қамысты ауданының 2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4122179,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1719738,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14725,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3332,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2384384,2 мың теңге;
2) шығындар – 4157182,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 14429,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 47184,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу– 32755,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге,
оның iшiнде: қаржы активтерiн сатып алу –0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 49432,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 49432,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 17.04.2025 № 319 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 112073,0 мың теңге сомада көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджетте 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттен ауыл және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі көзделсін, оның ішінде:
2025 жылға 298 123,0 мың теңге сомасында;
2026 жылға 287 319,0 мың теңге сомасында;
2027 жылға 290 403,0 мың теңге сомасында.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен трансферттер түсімі ескерілісін, оның ішінде:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер 47184,0 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсартуға 3137,0 мың теңге сомасында;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 32209,0 мың теңге сомасында;
4) Қамысты ауылында дене шынықтыру-сауықтыру орталығын салуға 193859,0 мың теңге сомасында.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) Қамысты ауылында дене шынықтыру -сауықтыру орталығын салуға (инженерлік желі) 41540,0 мың теңге сомасында.

О районном бюджете Камыстинского района на 2025 – 2027 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 26 декабря 2024 года № 266.
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4122179,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1719738,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14725,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3332,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2384384,2 тысячи тенге;
2) затраты – 4157182,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14429,0 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 47184,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 32755,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -49432,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 49432,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 17.04.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 112073,0 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025-2027 годы объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в том числе на:
2025 год в сумме 298 123,0 тысячи тенге;
2026 год в сумме 287 319,0 тысяч тенге;
2027 год в сумме 290 403,0 тысячи тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 47184,0 тысячи тенге;
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в сумме 3137,0 тысяч тенге;
3) выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 32209,0 тысяч тенге;
4) строительство оздоровительно-физкультурного центра в селе Камысты в сумме 193859,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе на:
- строительство оздоровительно-физкультурного центра в селе Камысты (инженерные сети) в сумме 41540,0 тысяч тенге.

6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 36524,0 мың теңге сомасында;
2) "Талдыкөл ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге 569112,0 мың теңге сомасында;
3) "Арқа ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге 400904,0 мың теңге сомасында;
4) "Дружба ауылына кіреберіс" аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге 262212,0 мың теңге сомасында;
5) Арқа ауылындағы Демалыс үйін ұстауға 38498,0 мың теңге сомасында;
6) тілдерді дамыту орталығының басшылары мен оқытушыларына 35% мөлшерінде ынталандыру үстемеақыларын белгілеуге 5300,0 мың теңге сомасында;
7) Әуесқой лигаларды өткізуге 2297,0 мың теңге сомасында;
8) жастар ресурстық орталықтарының қызметкерлері үшін 50% мөлшерінде ынталандырушы үстемеақылар белгілеуге 7213,0 мың теңге сомасында;
9) протездік-ортопедиялық құралдарға 5128,0 мың теңге сомасында;
10) арнаулы жүріп-тұру құралдарына 1280,0 мың теңге сомасында;
11) тифлотехникалық құралдарға 1145,0 мың теңге сомасында;
12) сурдотехникалық құралдарға 174,0 мың теңге сомасында;
13) Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күніне біржолғы әлеуметтік төлем 750,0 мың теңге сомасында;
14) 7 мамыр - Отан қорғаушылар күніне орай басқа мемлекеттердің (тәжік-ауған учаскесі Таулы Қарабақ, Ирак және басқалар) аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек 50,0 мың теңге сомасында;
15) елді мекендердегі көше жарығын монтаждауға 26160,0 мың теңге сомасында;
16) иесіз, қираған және апатты тұрғын үйлерді (әкімшілік ғимараттарды) бұзуға 139285,0 мың теңге сомасында;
17) тротуарларды орнатуға 57058,0 мың теңге сомасында;
18) Қамысты ауданы Қамысты ауылындағы Гагарин көшесін, Парковая тұйық көшесін орташа жөндеуге 55470,0 мың теңге сомасында;
19) Қамысты ауданы, Қамысты ауылындағы Школьная көшесін орташа жөндеуге 58780,0 мың теңге сомасында;
20) Қамысты ауданы, Бестөбе ауылындағы Центральная-Молодежная, Абай көшелерін орташа жөндеуге 72643,0 мың теңге сомасында;
21) елді мекендердің әкімшілік шекараларын орнату және жырту бойынша жұмыстарға 3146,0 мың теңге сомасында;
22) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге 48981,0 мың теңге сомасында;
7. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қостанай облысы Қамысты ауданы Қамысты ауылында дене шынықтыру-сауықтыру орталығын салуға кепілдендірілген трансферттер түсімі 180000,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в сумме 36524,0 тысячи тенге;
2) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Талдыколь" в сумме 569112,0 тысяч тенге;
3) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Арка" в сумме 400904,0 тысячи тенге;
4) средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Подъезд к селу Дружба" в сумме 262212,0 тысяч тенге;
5) содержание Дома досуга в селе Арка в сумме 38498,0 тысяч тенге;
6) установление стимулирующих надбавок в размере 35 % для преподавателей и руководителей Центра развития языков в сумме 5300,0 тысяч тенге;
7) на проведение Любительских Лиг в сумме 2297,0 тысяч тенге;
8) установление стимулирующих надбавок в размере 50 % для работников Молодежных ресурсных Центров в сумме 7213,0 тысяч тенге;
9) на протезно-ортопедические средства в сумме 5128,0 тысяч тенге;
10) на специальные средства передвижения в сумме 1280,0 тысяч тенге;
11) на тифлотехнические средства в сумме 1145,0 тысяч тенге;
12) на сурдотехнические средства в сумме 174,0 тысячи тенге;
13) единовременная социальная выплата ко Дню вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан в сумме 750,0 тысяч тенге;
14) единовременная социальная помощь ко Дню защитника Отечества-7 мая, ветеранам боевых действий на территории других государств (таджикско-афганский участок Нагорный Карабах, Ирак и другие) в сумме 50,0 тысяч тенге;
15) монтаж уличного освещения населенных пунктов в сумме 26160,0 тысяч тенге;
16) снос бесхозных, ветхих и аварийных жилых домов (административных зданий) в сумме 139285,0 тысяч тенге;
17) устройство тротуаров в сумме 57058,0 тысяч тенге;
18) средний ремонт улиц Гагарина, переулок Парковая в селе Камысты, Камыстинского района в сумме 55470,0 тысяч тенге;
19) средний ремонт улицы Школьная в селе Камысты, Камыстинского района сумме 58780,0 тысяч тенге;
20) средний ремонт улиц Центральная-Молодежная, Абая в селе Бестобе Камыстинского района в сумме 72643,0 тысячи тенге;
21) работы по установке и пропашке административных границ населенных пунктов в сумме 3146,0 тысяч тенге;
22) компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в сумме 48981,0 тысяча тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на строительство оздоровительно-физкультурного центра в селе Камысты, Камыстинского района, Костанайской области в сумме 180000,0 тысяч тенге.

8. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттің төмен тұрған деңгейіне трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) Адаевка ауылдық округі әкімінің аппаратына 1883,0 мың теңге сомасында;
2) Аралкөл ауылдық округі әкімінің аппаратына 6121,0 мың теңге сомасында;
3) Қамысты ауылдық округі әкімі аппаратына 28472,0 мың теңге сомасында.
9. Қамысты ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 33319,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

8. Учесть в районном бюджете на 2025 год трансферты нижестоящему уровню бюджета, в том числе:
1) аппарату акима Адаевского сельского округа в сумме 1883,0 тысячи тенге;
2) аппарату акима Аралкольского сельского округа в сумме 6121,0 тысяча тенге;
3) аппарату акима Камыстинского сельского округа в сумме 28472 тысячи тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2025 год в сумме 33319,0 тысяч тенге.

10. 2025 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілмеген.
11. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қамысты аудандық мәслихатының төрағасы Н. Искаков
Мәслихаттың
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 266 шешіміне
1- қосымша
Қамысты ауданының 2025 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 17.04.2025 № 319 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы
I. Кірістер

10. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2025 год не утвержден.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Камыстинского районного маслихата Н. Искаков
Приложение 1
к решению маслихата
от 26 декабря 2024 года
№ 266
Районный бюджет Камыстинского района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 17.04.2025 № 319 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. Доходы