Қарабалық ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 168 шешімі.
Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІM ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарабалық ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 698 365,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 994 303,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15 087,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6 849,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 682 126,7 мың теңге;
2) шығындар – 6 650 835,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 12 417,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 145 484,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 133 067,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 53 872,0 мың теңге, оның ішінде: қаржылық активтерді сатып алу – 53 872,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -18 758,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 18 758,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 07.02.2025 № 175 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа).
2. 2025 жылы облыстық бюджеттен субвенция аударылмағанын ескертеміз.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 379 744,0 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Қарабалық кенті – 63 389,0 мың теңге;
Белоглин ауылдық округі – 26 225,0 мың теңге;
Бозкөл ауылы – 27 922,0 мың теңге;
Бөрлі ауылы – 35 303,0 мың теңге;
Лесное ауылы – 20 864,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі – 20 481,0 мың теңге;
Новотроицк ауылдық округі – 24 802,0 мың теңге;
Победа ауылы – 29 724,0 мың теңге;
Өрнек ауылдық округі – 24 271,0 мың теңге;
Қособа ауылдық округі – 18 316,0 мың теңге;
Смирнов ауылдық округі – 34 350,0 мың теңге;
Станционный ауылдық округі – 25 988,0 мың теңге;
Тоғызақ ауылдық округі – 28 109,0 мың теңге.

О районном бюджете Карабалыкского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 26 декабря 2024 года № 168.
Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карабалыкского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 698 365,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 994 303,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 15 087,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 849,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 682 126,7 тысяч тенге;
2) затраты – 6 650 835,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 417,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 145 484,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 133 067,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 53 872,0 тысячи тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 53 872,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -18 758,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 18 758,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 07.02.2025 № 175 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в 2025 году субвенций, передаваемых из областного бюджета, не предусмотрено.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, сел, сельских округов на 2025 год в сумме 379 744,0 тысячи тенге, в том числе:
поселка Карабалык – 63 389,0 тысяч тенге;
Белоглинского сельского округа – 26 225,0 тысяч тенге;
села Босколь – 27 922,0 тысячи тенге;
села Бурли – 35 303,0 тысячи тенге;
села Лесное – 20 864,0 тысячи тенге;
Михайловского сельского округа – 20 481,0 тысяча тенге;
Новотроицкого сельского округа – 24 802,0 тысячи тенге;
села Победа – 29 724,0 тысячи тенге;
Урнекского сельского округа – 24 271,0 тысяча тенге;
Кособинского сельского округа – 18 316,0 тысяч тенге;
Смирновского сельского округа – 34 350,0 тысяч тенге;
Станционного сельского округа – 25 988,0 тысяч тенге;
Тогузакского сельского округа – 28 109,0 тысяч тенге.

4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көлемі 216 095,0 мың теңге сомасында көзделгенін ескертеміз.
5. Қарабалық ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 1000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайым Г. Балбаева
Қарабалық
аудандық мәслихатының

4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме 216 095,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карабалыкского района на 2025 год в сумме 1000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Г. Балбаева
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата

47450,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4813,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
180727,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
65475,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
61052,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61052,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49352,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
795,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10905,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
893510,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
419900,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
26100,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
26100,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
393800,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
5800,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
45000,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
343000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
473610,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
473610,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
473610,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
863466,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
276057,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
276057,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
276057,0
2
Спорт
232675,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
232675,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36972,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
193406,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

47450,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4813,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
180727,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
65475,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
61052,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61052,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49352,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
795,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10905,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
893510,0
1
Жилищное хозяйство
419900,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
26100,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
26100,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
393800,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5800,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
45000,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
343000,0
2
Коммунальное хозяйство
473610,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
473610,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
473610,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
863466,0
1
Деятельность в области культуры
276057,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
276057,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
276057,0
2
Спорт
232675,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
232675,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
36972,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
193406,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

39776,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
39776,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39776,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
57731,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
57731,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57731,0
02
Қорғаныс
17443,0
1
Әскери мұқтаждар
12443,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12443,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12443,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5000,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5000,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
343460,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15000,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15000,0
2
Әлеуметтiк көмек
278313,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
278313,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45800,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4813,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
180727,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
46473,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50147,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50147,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49352,0
011
Жәрдем ақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

39776,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
39776,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
39776,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
57731,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
57731,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
57731,0
02
Оборона
17443,0
1
Военные нужды
12443,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12443,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12443,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5000,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5000,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
343460,0
1
Социальное обеспечение
15000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15000,0
005
Государственная адресная социальная помощь
15000,0
2
Социальная помощь
278313,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
278313,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45800,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4813,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
180727,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
46473,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50147,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50147,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49352,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат