Мәслихаттың 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 106 "Қарасу ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2024 жылғы 14 қарашадағы № 176 шешімі
Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қарасу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 106 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Айдарлы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32 544,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 12 806,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша –148,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша –19 590,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 826,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 282,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 282,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Жалғысқан ауылының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 201,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 223,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 24 978,0 мың теңге;
2) шығындар – 30 574,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 373,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 373,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жамбыл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 296 245,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша –24 628,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;

О внесении изменений в решение маслихата от 28 декабря 2023 года № 106 "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 14 ноября 2024 года № 176
Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасуского районного маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Карасуского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 106 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айдарлинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 32 544,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –12 806,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –148,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов –19 590,0 тысяч тенге;
2) затраты – 40 826,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8282,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8282,2 тысячи тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жалгыскан на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 201,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 223,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 24 978,0 тысяч тенге;
2) затраты – 30 574,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 373,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 373,5 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 296 245,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 628,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;

трансферттер түсімі бойынша – 271 617,7 мың теңге;
2) шығындар – 310 538,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 292,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 292,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Қарамырза ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –141 895,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 308,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша –132 587,2 мың теңге;
2) шығындар –145 694,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 799,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 799,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 11-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Қарасу ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 408 858,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 78 593,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 720,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 358,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 326 187,6 мың теңге;
2) шығындар – 429 684,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 20 825,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 825,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 13-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
"13. Қойбағар ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 134,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 873,0 мың теңге;

поступлениям трансфертов – 271 617,7 тысяч тенге;
2) затраты – 310 538,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 14 292,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 292,4 тысячи тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Карамырзинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –141 895,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9308,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов –132 587,2 тысяч тенге;
2) затраты –145 694,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 799,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 799,5 тысяч тенге.";
пункт 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Карасуского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 408 858,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 78 593,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3 720,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 358,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 326 187,6 тысяч тенге;
2) затраты – 429 684,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 20 825,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 825,0 тысяч тенге.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Койбагарского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 134,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 873,0 тысячи тенге;

салықтық емес түсімдер бойынша – 387,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 874,6 мың теңге;
2) шығындар – 47 376,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 241,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 241,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 15-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Люблин ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 184 017,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша –11 074,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша –172 943,3 мың теңге;
2) шығындар –189 232,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 215,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 215,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 17-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Новопавлов ауылы әкімінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 200 893,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 480,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 41,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 теңге;
трансферттер түсімі бойынша –198 372,0 мың теңге;
2) шығындар – 201 366,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 473,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 473,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 19-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Октябрь ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

неналоговым поступлениям – 387,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 34 874,6 тысячи тенге;
2) затраты – 47 376,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 241,7 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 241,7 тысяча тенге.";
пункт 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Люблинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –184 017,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –11 074,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов –172 943,3 тысячи тенге;
2) затраты –189 232,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 215,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 215,1 тысяч тенге.";
пункт 17 указанного решения изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет села Новопавловка на 2024-2026 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 200 893,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 480,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 41,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тенге;
поступлениям трансфертов –198 372,0 тысячи тенге;
2) затраты – 201 366,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 473,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 473,4 тысячи тенге.";
пункт 19 указанного решения изложить в новой редакции:
"19. Утвердить бюджет Октябрьского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах: