Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 121 "Бейімбет Майлин ауданына бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 2 тамыздағы № 192 қаулысы. Жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 323 қаулысымен
Ескерту. Жойылды - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 25.12.2024 № 323 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 10-3-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 31-бабы 1-тармағының 16-5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Бейімбет Майлин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 121 "Бейімбет Майлин ауданына бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулыға қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Мыржақыпов
Әкімдіктің
2024 жылғы 2 тамыздағы
№ 192 қаулысына
қосымша
Бейімбет Майлин ауданына бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Бейімбет Майлин ауданына біртұтас сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттері мен шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағида) сәйкес әзірленді. "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-3-бабының 2-тармағының 11) тармақшасымен өзге де нормативтік құқықтық актілермен және ұйымдастыру және ұйымдастыру тәртібін айқындайды. Бейімбет Майлин ауданына біртұтас сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттері мен шатырларына ағымдағы немесе күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізу.

О внесении изменения в постановление акимата района Беимбета Майлина от 15 апреля 2022 года № 121 "Об утверждении Правил организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика району Беимбета Майлина"
Постановление акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 2 августа 2024 года № 192. Отменено постановлением акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 25 декабря 2024 года № 323
Сноска. Отменено постановлением акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 25.12.2024 № 323 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 10-3 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", подпунктом 16-5) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" акимат района Беимбета Майлина ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата района Беимбета Майлина от 15 апреля 2022 года № 121 "Об утверждении Правил организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика району Беимбета Майлина" следующее изменение:
приложение указанного постановления изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Муржакупов
Приложение
к постановлению акимата
от 2 августа 2024 года
№ 192
Правила организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика району Беимбета Майлина
1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика району Беимбета Майлина (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 10-3 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" (далее – Закон) иными нормативными правовыми актами и определяют порядок организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика району Беимбета Майлина.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) біртұтас сәулет стилі - аумақтың белгілі бір даму аймағына, оның ішінде жеке дамуға тән құрылыста қолданылатын жалпы белгілердің жиынтығы. Негізгі параметрлер - сыртқы түрі, сәулет стилі, түс схемасы, қабаттардың саны, әрлеу материалдары. Жеке даму аймағы үшін негізгі параметрлер сыртқы түрі, сәулет стилі, түс схемасы, қабаттардың саны, әрлеу материалдары, қоршаулар, шатырдың түрі және учаскедегі коммуналдық ғимараттардың орналасуы;
2) кондоминиум объектісі – жеке (бөлек) меншiкте болатын пәтерлерден, тұрғын емес үй-жайлардан, автотұрақтардан, қойма бөлмелерiнен және жеке (бөлек) меншiкте бола алмайтын ортақ мүлiктен тұратын бiрыңғай мүлiктiк кешен. көппәтерлі тұрғын үй жанындағы біртұтас бөлінбейтін жер учаскесін және (немесе) іргелес жер учаскесін қоса алғанда, ортақ үлестік меншік құқығындағы пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың, автотұрақтардың, қойма бөлмелерінің меншік иелері;
3) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкі – кондоминиум объектісінің бөліктері (қасбеттер, кіреберіс, фойе, холдар, дәліздер, баспалдақтар мен алаңшалар, лифттер, шатырлар, шатырлар, техникалық қабаттар, жертөлелер, жалпы құрылыс инженерлік жүйелері мен жабдықтары, абонент жеке (бөлек) меншіктегі пәтерлерді, тұрғын емес үй-жайларды, автотұрақтарды, қоймаларды қоспағанда, пошта жәшіктері, көппәтерлі тұрғын үйдің жанындағы жер учаскесі және (немесе) іргелес жатқан жер учаскесі, абаттандыру элементтері және басқа да ортақ мүлік;
4) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн ағымдағы жөндеу - олардың мерзiмiнен бұрын тозуын болдырмау мақсатында жүргiзiлетiн, нормативтiк-техникалық құжаттамада белгiленген көппәтерлi тұрғын үйдiң құрамдас бөлiктерi мен инженерлiк жабдықтарын ауыстыру немесе қалпына келтiру жөнiндегi уақтылы техникалық шаралар мен жұмыстардың жиынтығы. және ақауларды жою;
5) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу – көппәтерлі тұрғын үйдің тозығы жеткен конструкцияларын, бөлшектерін және инженерлік жабдығын объектілердің пайдалану көрсеткіштерін жақсартатын жаңа немесе неғұрлым берік және үнемділеріне ауыстыру жөніндегі іс-шаралар мен жұмыстар кешені. көппәтерлі тұрғын үйдің қызмет ету мерзімін қалпына келтіру үшін жөнделіп жатқан, жүргізілетін;
6) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау – кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін техникалық пайдалану, санитарлық күтіп ұстау және ағымдағы жөндеу жөніндегі жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің кешені;

2. В настоящих Правилах применяются следующие основные понятия:
1) единый архитектурный стиль - совокупность единых признаков, используемых в строительстве, характерная для определенного района застройки территории, в том числе индивидуальной застройки. Основными параметрами являются внешний облик, архитектурный стиль, цветовое решение, этажность, отделочные материалы. Для района индивидуальной застройки основными параметрами являются внешний облик, архитектурный стиль, цветовое решение, этажность, отделочные материалы, ограждения, тип кровли и расположение хозяйственно-бытовых построек на территории участка;
2) объект кондоминиума - единый имущественный комплекс, состоящий из квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок, находящихся в индивидуальной (раздельной) собственности, и общего имущества, которое не может находиться в индивидуальной (раздельной) собственности и принадлежит собственникам квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок на праве общей долевой собственности, включая единый неделимый земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок;
3) общее имущество объекта кондоминиума - части объекта кондоминиума (фасады, подъезды, вестибюли, холлы, коридоры, лестничные марши и лестничные площадки, лифты, крыши, чердаки, технические этажи, подвалы, общедомовые инженерные системы и оборудование, абонентские почтовые ящики, земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок, элементы благоустройства и другое имущество общего пользования), кроме квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок, находящихся в индивидуальной (раздельной) собственности;
4) текущий ремонт общего имущества объекта кондоминиума - комплекс своевременных технических мероприятий и работ по замене или восстановлению составных частей и инженерного оборудования многоквартирного жилого дома, установленных нормативной и технической документацией, проводимых с целью предотвращения их преждевременного износа и устранения неисправности;
5) капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума - комплекс мероприятий и работ по замене изношенных конструкций, деталей и инженерного оборудования многоквартирного жилого дома на новые или более прочные и экономичные, улучшающие эксплуатационные показатели ремонтируемых объектов, проводимых с целью восстановления ресурса многоквартирного жилого дома;
6) содержание общего имущества объекта кондоминиума - комплекс работ или услуг по технической эксплуатации, санитарному содержанию и текущему ремонту общего имущества объекта кондоминиума;

7) көппәтерлі тұрғын үй - ортақ үлестік меншік болып табылатын кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінен және екі немесе одан да көп пәтерлерден тұратын, біртұтас бөлінбейтін жер учаскесіндегі біртұтас іргетасы бар оқшауланған ғимарат. көппәтерлі үйге іргелес жатқан жер учаскесіне тұрғын үйге немесе кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің өзге де бөліктеріне дербес кіруге;
8) көппәтерлі тұрғын үйдің кондоминиум объектісі (бұдан әрі – кондоминиум) – Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен тіркелген меншік нысаны, онда пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар, автотұрақтар, қоймалар орналасқан. жеке (бөлек) меншiктегi және жеке (бөлек) меншiкке жатпайтын бөлiктерi бiрыңғай бөлiнбейтiн жер учаскесiн қоса алғанда, ортақ үлестiк меншiк құқығындағы пәтерлердiң, тұрғын емес үй-жайлардың, автотұрақтардың, қоймалардың меншiк иелерiне жатады. көппәтерлі тұрғын үйдің және (немесе) іргелес жер учаскесінің астында;
9) көппәтерлі тұрғын үйдің меншік иелерінің бірлестігі (бұдан әрі – жылжымайтын мүлік иелерінің бірлестігі) – бір көп пәтерлі тұрғын үйдің пәтерлерінің, тұрғын емес үй-жайларының меншік иелері құратын коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлға. көппәтерлі тұрғын үй, кондоминиум объектісін басқару, оны ұстауды қаржыландыру және оның сақталуын қамтамасыз ету;
10) пәтерлердің, көппәтерлі үйдің тұрғын емес үй-жайларының меншік иелерінің жиналысы (бұдан әрі – жиналыс) – пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің алқалы талқылауын және шешім қабылдауын қамтамасыз ететін кондоминиум объектісін басқарудың жоғары органы. кондоминиум объектісін басқаруға және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ұстауға байланысты үй-жайларды дауыс беру арқылы.
3. Бейімбет Майлин ауданына немесе оның бөлігіне біртұтас сәулеттік келбет беруге бағытталмаған көппәтерлі тұрғын үйді күрделі немесе ағымдағы жөндеуді ұйымдастыруға және жүргізуге қолданылмайды.
4. Пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлардың меншiк иелерi кондоминиум объектiсiн басқаруға, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн ұстауға жұмсалатын шығыстарға қатысады және Заңда көзделген мiндеттердi көтередi.
5. Пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлардың меншiк иелерi кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күтiп ұстау және оның қауiпсiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, оның iшiнде кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiне ағымдық және күрделі жөндеулер жүргiзу жөнiнде шаралар қабылдауға мiндеттi.
2. Көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін және шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру тәртібі

7) многоквартирный жилой дом - отдельно стоящее здание с единым фундаментом на едином неделимом земельном участке, состоящее из общего имущества объекта кондоминиума, которое является общей долевой собственностью, и двух и более квартир, нежилых помещений, имеющих самостоятельные выходы на земельный участок, прилегающий к многоквартирному жилому дому, либо в иные части общего имущества объекта кондоминиума;
8) кондоминиум многоквартирного жилого дома (далее - кондоминиум) - форма собственности, зарегистрированная в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан, при которой квартиры, нежилые помещения, парковочные места, кладовки находятся в индивидуальной (раздельной) собственности, а те части, которые не находятся в индивидуальной (раздельной) собственности, принадлежат собственникам квартир, нежилых помещений, парковочных мест, кладовок на праве общей долевой собственности, включая единый неделимый земельный участок под многоквартирным жилым домом и (или) придомовой земельный участок;
9) объединение собственников имущества многоквартирного жилого дома (далее - объединение собственников имущества) - юридическое лицо, являющееся некоммерческой организацией, образованное собственниками квартир, нежилых помещений одного многоквартирного жилого дома, осуществляющее управление объектом кондоминиума, финансирующее его содержание и обеспечивающее его сохранность;
10) собрание собственников квартир, нежилых помещений многоквартирного жилого дома (далее - собрание) - высший орган управления объектом кондоминиума, обеспечивающий коллективное обсуждение и принятие решений собственниками квартир, нежилых помещений, связанных с управлением объектом кондоминиума и содержанием общего имущества объекта кондоминиума, путем голосования.
3. Настоящие Правила не распространяются на организацию и проведение капитального или текущего ремонтов многоквартирного жилого дома не направленного на придание единого архитектурного облика району Беимбета Майлина или его части.
4. Собственники квартир, нежилых помещений участвуют в расходах на управление объектом кондоминиума, содержание общего имущества объекта кондоминиума и несут обязанности, предусмотренные Законом.
5. Собственники квартир, нежилых помещений обязаны принимать меры по содержанию общего имущества объекта кондоминиума и обеспечению его безопасной эксплуатации, включая проведение текущего и капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума.
2. Порядок организации мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов

6. Ауданның сәулет істері жөніндегі жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі қаланың немесе оның бір бөлігінің бірыңғай сәулеттік келбетін әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдарының бөлімі" мемлекеттік мекемесі ауылдық округтердің әкімдерімен және аудандық жергілікті атқарушы органның сәулет істері жөніндегі құрылымдық бөлімшесімен бірлесіп, ауданның бірыңғай сәулеттік келбетінің бекітілген тұжырымдамасы бойынша ауданға немесе оның бір бөлігіне бірыңғай сәулеттік келбет беру үшін қасбеттеріне және (немесе) шатырларына ағымдағы немесе күрделі жөндеуді қажет ететін көппәтерлі тұрғын үйлердің тізбесін айқындайды.
8. Ауданға немесе оның бір бөлігіне бірыңғай сәулеттік келбет беру үшін қасбеттерін және (немесе) шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеуді қажет ететін көп пәтерлі тұрғын үйлердің бекітілген тізбесі негізінде ауылдық округтердің әкімдері мынадай жұмыстарды ұйымдастырады:
1) көппәтерлі тұрғын үйлердің пәтерлері мен тұрғын емес үй-жайларының (бар болса) иелерін ауданның немесе оның бір бөлігінің бірыңғай сәулеттік келбетінің бекітілген жобасымен таныстыру;
2) көппәтерлі тұрғын үйлердiң пәтерлерi мен тұрғын емес үй-жайларының (болған жағдайда) иелерiн жоспарланған жұмыстар және оларды орындаудың болжамды мерзiмдерi туралы хабардар ету;
3) көппәтерлі үйдің қасбеттеріне және (немесе) шатырына жөндеу жұмыстарын жүргізуге келісім немесе келіспеушілік туралы шешіммен пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жиналысын ұйымдастыру, сондай-ақ қасбетінде немесе шатырында жарнамалық құрылымдарды орналастыру; үйдің.
9. Егер оған пәтерлер мен тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің жалпы санының жартысынан астамы қатысса, жиналыс шешім қабылдауға құқылы.
10. Жиналыс теріс шешім қабылдаған жағдайда, біртұтас сәулеттік келбет беруге бағытталған осы көппәтерлі тұрғын үйдің қасбетіне және (немесе) шатырына жөндеу жұмыстары жүргізілмейді.
11. Жиналыс оң шешім қабылдаған жағдайда бюджеттік бағдарламаның әкімшісі құрылыс нормаларының талаптарына сәйкес жұмыс құрамы мен көлемін белгілеу үшін әрбір көппәтерлі тұрғын үйдің техникалық жай-күйіне тексеруді ұйымдастырады, біркелкі сәулеттік көрініс беру үшін қасбеттің және (немесе) шатырдың жөндеу түрі (ағымдағы немесе күрделі).
Физикалық тозу дәрежесін анықтау үшін үйдің техникалық жағдайын тексеру жүргізіледі.
3. Көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттері мен шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі қызметті жүзеге асыру тәртібі

6. Структурным подразделением местного исполнительного органа района по делам архитектуры организовывается разработка и утверждение единого архитектурного облика города или его части.
7. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" совместно с акимами сельских округов и структурным подразделением местного исполнительного органа района по делам архитектуры на основании утвержденной концепции единого архитектурного облика района определяется перечень многоквартирных жилых домов, требующих проведения текущего или капитального ремонта фасадов и (или) кровель для придания единого архитектурного облика району или его части.
8. На основании утвержденного перечня многоквартирных жилых домов, требующих проведения текущего или капитального ремонта фасадов и (или) кровель для придания единого архитектурного облика району или его части, акимами сельских округов организуются следующие работы:
1) ознакомление собственников квартир и нежилых помещений (при их наличии) многоквартирных жилых домов с утвержденным проектом единого архитектурного облика района или его части;
2) информирование собственников квартир и нежилых помещений (при их наличии) многоквартирных жилых домов о планируемых работах и примерных сроках их проведения;
3) организация собрания собственников квартир и нежилых помещений с принятием решения о согласии или несогласии проведения ремонтных работ фасадов и (или) кровли многоквартирного жилого дома, а также размещении рекламных конструкций на фасаде либо кровле дома.
9. Собрание правомочно принимать решение, если в нем участвуют более половины от общего числа собственников квартир, нежилых помещений.
10. В случае принятия отрицательного решения собрания, работы по ремонту фасада и (или) кровли данного многоквартирного жилого дома, направленные на придание единого архитектурного облика не производятся.
11. В случае принятия положительного решения собрания администратором бюджетной программы, в соответствии с требованиями строительных норм, организует обследование технического состояния каждого многоквартирного жилого дома для установления состава и объема работ, определения типа ремонта (текущий или капитальный) фасада и (или) кровли для придания единого архитектурного облика.
Обследование технического состояния дома выполняется с целью установления степени физического износа.
3. Порядок проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов

12. Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi тұрғын үйдiң техникалық жай-күйiн тексеру нәтижелерi бойынша ағымдағы жөндеуге сметалық құжаттаманы әзiрлеу немесе күрделi жөндеуге ЖСҚ әзiрлеу, кейiннен тиiстi жобалар бойынша сараптамалық қорытынды алу бойынша жұмысты ұйымдастырады. жергілікті бюджет қаражаты есебінен.
13. Тексеруді және жобалауды тиісті лицензиялары бар мамандандырылған ұйымдар жүзеге асырады.
14. Күрделі жөндеу жұмыстарын жобалау және ағымдағы жөндеуге сметалық құжаттаманы жасау кезінде қолданыстағы заңнаманы және нормативтік құқықтық актілерді басшылыққа алу қажет.
15. Тиісті сараптамадан өткен күрделі жөндеу жобаларын және (немесе) Қағидалардың 7-тармағына сәйкес айқындалатын көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін және (немесе) шатырларын ағымдағы жөндеудің сметалық құнын бекіткеннен кейін әкімші бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тәртіппен бюджеттік өтінімді жасайды және ұсынады.
16. Бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін және шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу бойынша жұмыстарды сатып алуды мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жүзеге асырады.
17. Бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттері мен шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу бойынша жұмыстарды қабылдауды тапсырыс беруші басқару органымен бірлесіп техникалық қадағалауды жүзеге асыратын адамдарды тарта отырып жүргізеді. кондоминиум нысанының.
4. Қорытынды ережелер
18. Бейімбет Майлина ауданына біртұтас сәулеттік келбет беруге бағытталған көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін және шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу бойынша іс-шараларды қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.

12. По итогам обследования технического состояния дома администратор бюджетной программы организует работу по разработке сметного расчета текущего ремонта или изготовлению проектно-сметной документации на капитальный ремонт с последующим получением заключения экспертизы по соответствующим проектам за счет средств местного бюджета.
13. Обследование и проектирование выполняется силами специализированных организаций, имеющих соответствующие лицензии.
14. При проектировании работ по капитальному ремонту и составлении сметного расчета текущего ремонта необходимо руководствоваться действующим законодательством и нормативами.
15. После утверждения проектов капитального ремонта, прошедших соответствующую экспертизу и (или) сметной стоимости текущего ремонта фасадов и (или) кровель многоквартирных жилых домов, определенных в соответствии с пунктом 7 Правил, администратором бюджетной программы составляется и предоставляется бюджетная заявка в соответствии с порядком, определенным центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.
16. Приобретение работ по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика, осуществляется администратором бюджетной программы в соответствии с законодательством о государственных закупках.
17. Приемка работ по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика, осуществляется заказчиком с привлечением лиц, осуществляющих технический надзор, совместно с органом управления объектом кондоминиума.
4. Заключительные положения
18. Финансирование мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика району Беимбета Майлина осуществляется из средств местного бюджета.