Федоров ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 154 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Федоров ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9051788,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3323115,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 79281,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 598,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 5648794,0 мың теңге;
2) шығындар – 9051788,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -183241,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90436,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 273677,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 183241,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 183241,0 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 178389,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Баннов ауылдық округіне 21395,0 мың теңге;
Вишневый ауылдық округіне 19238,0 мың теңге;
Воронеж ауылдық округіне 13253,0 мың теңге;
Камышин ауылдық округіне 21196,0 мың теңге;
Қосарал ауылдық округіне 18737,0 мың теңге;
Костряков ауылдық округіне 19321,0 мың теңге;
Қоржынкөл ауылдық округіне 10194,0 мың теңге;
Ленин ауылдық округіне 13191,0 мың теңге;
Новошумный ауылына 16466,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округіне 22463,0 мың теңге;
Федоров ауылдық округіне 2935,0 мың теңге.
3. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған аудан бюджетінен 897780,0 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері көзделгені ескерілсін.

О районном бюджете Федоровского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 26 декабря 2024 года № 154
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Федоровского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 9051788,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3323115,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 79281,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 598,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5648794,0 тысяч тенге;
2) затраты – 9051788,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -183241,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90436,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 273677,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 183241,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -183241,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов в сумме 178389,0 тысяч тенге, в том числе:
Банновскому сельскому округу 21395,0 тысяч тенге;
Вишневому сельскому округу 19238,0 тысяч тенге;
Воронежскому сельскому округу 13253,0 тысяч тенге;
Камышинскому сельскому округу 21196,0 тысяч тенге;
Косаральскому сельскому округу 18737,0 тысяч тенге;
Костряковскому сельскому округу 19321,0 тысяч тенге;
Коржинкольскому сельскому округу 10194,0 тысяч тенге;
Ленинскому сельскому округу 13191,0 тысяч тенге;
селу Новошумное 16466,0 тысяч тенге;
Первомайскому сельскому округу 22463,0 тысяч тенге;
Федоровскому сельскому округу 2935,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет в сумме 897780,0 тысяч тенге.

4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттің шығындарын өтеу бойынша 207695,0 мың теңге сомасында шығыстар көзделгені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 33200,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Федоров ауданының аудандық бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жататын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
7. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Федоров аудандық мәслихатының төрағасы Б. Исенгазин
Мәслихаттың

4. Учесть, что в районном бюджете на 2025 год предусмотрены расходы по компенсации потерь областного бюджета в сумме 207695,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2025 год в сумме 33200,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в районном бюджете Федоровского района, подлежащих секвестру не установлен.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Федоровского районного маслихата Б. Исенгазин
Приложение 1
к решению маслихата

13 944,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13 944,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13 944,0
2
Әлеуметтiк көмек
272 341,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
272 341,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
631,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
83 306,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 360,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
93 917,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
82 127,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
110 384,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 384,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 458,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
370,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
63 556,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
930 357,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
264 098,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
245 253,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
245 253,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
18 845,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 845,0
2
Коммуналдық шаруашылық
666 259,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
666 259,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
666 259,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
612 408,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
262 787,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
262 787,0

13 944,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13 944,0
005
Государственная адресная социальная помощь
13 944,0
2
Социальная помощь
272 341,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
272 341,0
006
Оказание жилищной помощи
631,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
83 306,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 360,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
93 917,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
82 127,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
110 384,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 384,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 458,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
370,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
63 556,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
930 357,0
1
Жилищное хозяйство
264 098,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
245 253,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
245 253,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
18 845,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 845,0
2
Коммунальное хозяйство
666 259,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
666 259,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
666 259,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
612 408,0
1
Деятельность в области культуры
262 787,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
262 787,0