Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 21/3 "Павлодар облысы аумағында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 наурыздағы № 116/10 шешімі. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 26 сәуірдегі № 125/12 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық мәслихатының 26.04.2024 № 125/12 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының 2021 жылғы 22 сәуірдегі "Павлодар облысы аумағында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы" № 21/3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7274 болып тіркелген) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың төрағасы И. Теренченко
Павлодар облыстық
мәслихатының 2024 жылғы
"27" наурыздағы № 116/10
шешіміне қосымша
Павлодар облыстық
мәслихатының
2021 жылғы "22" сәуірдегі
№ 21/3 шешіміне
1-қосымша
Павлодар облысы аумағында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін берілетін дәрілік заттар
1. "Риоцигуат", "Өкпе гипертензиясы" ауруы бар азаматтарға арналған таблетка;
2. "Мацитентан", "Өкпе гипертензиясы" ауруы бар азаматтарға арналған таблетка;
3. "Интерферон альфа 1b (Ингарон)", "Бастапқы иммун тапшылығы" ауруы бар азаматтарға мұрынішілік енгізуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизат;
4. "Бепантен", "Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруы бар азаматтарға сыртқы қолдануға арналған жақпа май;
5. "Банеоцин", "Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруы бар азаматтарға арналған ұнтақ;
6. "Ритуксимаб" (Мабтера), "Вегенера Гранулемотозы" ауруы бар азаматтарға инфузияға арналған ерітіндіні дайындау үшін концентрат;

О внесении изменения в решение Павлодарского областного маслихата от 22 апреля 2021 года № 21/3 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированных на территории Павлодарской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Павлодарского областного маслихата от 27 марта 2024 года № 116/10. Утратило силу решением Павлодарского областного маслихата от 26 апреля 2024 года № 125/12
Сноска. Утратило силу решением Павлодарского областного маслихата от 26.04.2024 № 125/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированных на территории Павлодарской области при амбулаторном лечении бесплатно" от 22 апреля 2021 года № 21/3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7274) следующее изменение:
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата И. Теренченко
Приложение
к решению Павлодарского
областного маслихата
от "27" марта 2024 года
№ 116/10
Приложение 1
к решению Павлодарского
областного маслихата
от "22" апреля 2021 года
№ 21/3
Дополнительно предоставляемые лекарственные средства отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированных на территории Павлодарской области при амбулаторном лечении бесплатно
1. "Риоцигуат", таблетка гражданам с заболеванием "Легочная гипертензия";
2. "Мацитентан", таблетка гражданам с заболеванием "Легочная гипертензия";
3. "Интерферон альфа 1b (Ингарон)", лиофилизат для приготовления раствора для интраназального введения гражданам с заболеванием "Первичный иммунодефицит";
4. "Бепантен", крем для наружного применения гражданам с заболеванием "Врожденный буллезный эпидермолиз";
5. "Банеоцин", порошок гражданам с заболеванием "Врожденный буллезный эпидермолиз";
6. "Ритуксимаб" (Мабтера), концентрат для приготовления раствора для инфузий гражданам с заболеванием "Гранулемотоз Вегенера";

7. "Натрий колистиметаты", "Көмей стенозы" ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған ерітіндіні дайындау үшін ұнтақ;
8. "Тобрамицин", "Көмей стенозы" ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған ерітінді;
9. "Будесонид", "Көмей стенозы" ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған ерітінді;
10. "Сальбутамол", "Көмей стенозы" ауруы бар азаматтарға ингаляцияға арналған аэрозоль;
11. "Повидон-йод", "Көмей стенозы" ауруы бар азаматтарға сыртқы қолдануға арналған ерітінді;
12. "0,9% натрий хлориді изотоникалық ерітінді", "Көмей стенозы" ауруы бар азаматтарға инфузияға арналған ерітінді;
13. "Диспенсері бар сыртқы қолдануға арналған құрамында спирті бар антисептик", "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтарға;
14. "Хлоргексидин", "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтарға сыртқы қолдануға арналған ерітінді;
15. "0,9% натрий хлориді изотоникалық ерітінді", "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтарға инфузияға арналған ерітінді;
16. "MENALIND", "Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруы бар азаматтарға қорғанысты май-спрей;
17. "MENALIND", "Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруы бар азаматтарға қорғанысты көбікше (протектор);
18. "MENALIND", "Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы" бар азаматтарға ваннаға арналған көбікше;
19. "Ломустин", GIII бас мидың самайлық үлесінің анопластикалық олигодендроглиомасы ауруы бар азаматтарға капсула;
20. "Прокарбазин", GIII бас мидың самайлық үлесінің анопластикалық олигодендроглиомасы ауруы бар азаматтарға капсула;
21. "Этеплирсен" (Экзондис 51), Дюшеннің бұлшықет дистрофиясы ауруы бар азаматтарға тамырішілік қолдануға арналған ерітінді;
22. "Урсодезоксихол қышқылы", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға арналған сироп;
23. "Адеметеонин лиофилизат", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға ерітінді дайындау үшін лиофилизат;
24. "Глюкоза-калий-магний ерітіндісі, резервтік сілтілік тасығыштары бар", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға тамырішілік енгізуге арналған ерітінді;
25. "Калий хлориді", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға изотоникалық ампулалардағы 4% ерітінді;
26. "Кальций глюконаты", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға изотоникалық ампулалардағы 10% ерітінді;
27. "Метронидазол", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға арналған таблетка;
28. "Нистатин", Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға арналған таблетка;
29. Сигмотүрді ішектің стенозы (Қысқа ішек синдромы) ауруы бар азаматтарға: "циклотауролидином, цитратом 4%", "гепарин", "тауролидин", "Урокиназа" катетерлерін жабуға арналған ерітінді;

7. "Колистиметат натрия", порошок для приготовления раствора для ингаляций гражданам с заболеванием "Стеноз гортани";
8. "Тобрамицин", раствор для ингаляций гражданам с заболеванием "Стеноз гортани";
9. "Будесонид", раствор для ингалиций гражданам с заболеванием "Стеноз гортани";
10. "Сальбутамол", аэрозоль для ингаляций гражданам с заболеванием "Стеноз гортани";
11. "Повидон-йод", раствор для наружного применения гражданам с заболеванием "Стеноз гортани";
12. "Натрия хлорид изотонический раствор 0,9%", раствор для инфузий гражданам с заболеванием "Стеноз гортани";
13. "Спиртосодержащий антисептик для наружного применения с дозатором", гражданам с заболеванием "Синдром короткой кишки";
14. "Хлоргексидин", раствор для наружного применения гражданам с заболеванием "Синдром короткой кишки";
15. "Натрия хлорид изотонический раствор 0,9%", раствор для инфузий гражданам с заболеванием "Синдром короткой кишки";
16. "MENALIND", защитное масло-спрей гражданам с заболеванием "Врожденный буллезный эпидермолиз";
17. "MENALIND", защитная пена (протектор) гражданам с заболеванием "Врожденный буллезный эпидермолиз";
18. "MENALIND", пена для ванны гражданам с заболеванием "Врожденный буллезный эпидермолиз";
19. "Ломустин", капсула гражданам с заболеванием Анапластическая олигодендроглиома височной доли головного мозга GIII;
20. "Прокарбазин", капсула гражданам с заболеванием Анапластическая олигодендроглиома височной доли головного мозга GIII;
21. "Этеплирсен" (Экзондис 51), раствор для внутривенного использования гражданам с заболеванием Мышечная дистрофия Дюшенна;
22. "Урсодезоксихолевая кислота", сироп гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
23. "Адеметеонин лиофилизат", лиофилизат для приготовления раствора гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
24. "Глюкозо-калиево-магниевый раствор, содержащий носители резервной щелочности", раствор для внутривенного введения гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
25. "Калия хлорид", раствор 4% изотонический в ампулах гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
26. "Кальция глюконат", раствор 10% в изотонических ампулах гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
27. "Метронидазол", таблетка гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
28. "Нистатин", таблетка гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);
29. Раствор для закрытия катетеров: "циклотауролидином, цитратом 4%", "гепарин", "тауролидин", "Урокиназа", гражданам с заболеванием Стеноз сигмовидной кишки (Синдром короткой кишки);

30. "Алектиниб", "Өкпе обыры" ауруы бар азаматтарға арналған капсула;
31. "Денозумаб", "Өкпе обыры" ауруы бар азаматтарға тері астына енгізуге арналған ерітінді;
32. "Канакинумаб", "Ювенильді идиопатиялық артрит" ауруы бар азаматтарға ерітінді дайындау үшін лиофилизат, тері астына инъекцияға арналған ерітінді;
33. "Эврисди" (Рисдиплам), "Жұлын бұлшықетінің дистрофиясы" ауруы бар азаматтарға арналған ампула;
34. "Цинрайз", "Тұқым қуалайтын ангионевроздық синдром" ауруы бар ауруы бар азаматтардың инъекциясына арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат;
35. "Имукин", "Бастапқы иммун тапшылығы" ауруы бар азаматтардың инъекциясына арналған ерітінді;
36. "Тедуглутид", "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтардың инъекциясына арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат;
37. "Селексипаг", "Өкпе гипертензиясы" ауруы бар азаматтарға арналған таблетка;
38. "Сиролимус", "Лимфангиолейомиоматоз" ауруы бар азаматтарға арналған таблетка;
39. "Менадион натрий бисульфиті тригидраты", Ледд синдромының, жіңішке ішектің түйілуі және нектозы нәтижесіндегі қысқа ішек синдромы бар азаматтардың инъекциясына арналған ерітінді;
40. "Дексапантенол", "Ихтиоз, Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруылармен бар азаматтарға арналған 5% сыртқы қолдануға арналған жақпа май;
41. "Дексапантенол", "Ихтиоз, Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруылармен бар азаматтарға арналған 5% сыртқы қолдануға арналған крем;
42. "Эпадерм" 500 гр. кремі, "Ихтиоз, Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруы бар азаматтарға арналған құрғақ теріге қарсы жұмсартқыш;
43. "Эпадерм" 500 гр. жақпа майы, "Ихтиоз, Туа біткен буллезді эпидермолиз" ауруы бар азаматтарға арналған құрғақ теріге қарсы жұмсартқыш;
44. "Сулодексид" (Вессел Дуэ Ф), "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтарға арналған көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді;
45. "Адиарин регидрокешенді", "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтарға арналған тұз ерітіндісі;
46. "Альтеплаза" (50 мг инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған Лиофилизат: еріткіші бар құты) "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтарға арналған;
47. "Тримебутин", "Қысқа ішек синдромы" ауруы бар азаматтарға арналған 152,5 мг суспензия;
48. "Экулизумаб" атипті гемолитикалық-уремиялық синдром аясында созылмалы бүйрек ауруы бар азаматтарға инфузия арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат;
49. "Омализумаб", "Созылмалы қайталанатын есекжем" ауруы бар азаматтардың инъекциясына арналған ерітінді дайындауға арналған ұнтақ;
50. "Экулизумаб", Пароксизмальды түнгі гемоглобинурия (Маркиафава-Микели) ауруы бар азаматтарға инфузия арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат;

30. "Алектиниб", капсула гражданам с заболеванием "Рак легкого";
31. "Денозумаб", раствор для подкожного введения гражданам с заболеванием "Рак легкого";
32. "Канакинумаб", лиофилизат для приготовления раствора, раствор для подкожных инъекций гражданам с заболеванием "Ювенильный идиопатический артрит";
33. "Эврисди" (Рисдиплам), ампула гражданам с заболеванием "Спинальная мышечная дистрофия";
34. "Цинрайз", лиофилизат для приготовления раствора для инъекций гражданам с заболеванием "Наследственный ангионевротический синдром";
35. "Имукин", раствор для инъекций гражданам с заболеванием "Первичный иммундефицит";
36. "Тедуглутид", лиофилизат для приготовления раствора для инъекций гражданам с заболеванием "Синдром короткой кишки";
37. "Селексипаг", таблетка гражданам с заболеванием "Легочная гипертензия";
38. "Сиролимус", таблетка гражданам с заболеванием "Лимфангиолейомиоматоз";
39. "Менадиона натрия бисульфита тригидрат", раствор для инъекций гражданам с заболеванием синдром короткой кишки в исходе синдрома Ледда, заворота и нектоза тонкой кишки;
40. "Дексапантенол", мазь для наружного применения 5% для граждан с заболеваниями "Ихтиоз", "Врожденный буллезный эпидермолиз";
41. "Дексапантенол", крем для наружного применения 5% для граждан с заболеванием "Ихтиоз", "Врожденный буллезный эпидермолиз";
42. "Эпадерм" крем 500 гр. смягчающее средство для борьбы с сухой кожей для граждан с заболеванием "Ихтиоз", "Врожденный буллезный эпидермолиз";
43. "Эпадерм" мазь 500 гр. смягчающее средство для борьбы с сухой кожей для граждан с заболеванием "Ихтиоз", "Врожденный буллезный эпидермолиз";
44. "Сулодексид" (Вессел Дуэ Ф), раствор для внутривенного введения для граждан с заболеванием "Синдром короткой кишки";
45. "Адиарин регидрокомплекс" солевой раствор для граждан с заболеванием "Синдром короткой кишки";
46. "Альтеплаза" (Лиофилизат для приготовления раствора для инфузий 50 мг: флакон в комплекте с растворителем) для граждан с заболеванием "Синдром короткой кишки";
47. "Тримебутин", суспензия 152,5 мг. для граждан с заболеванием "Синдром короткой кишки";
48. "Экулизумаб", концентрат для приготовления раствора для инфузий гражданам с заболеванием хроническая болезнь почек на фоне атипичного гемолитико-уремического синдрома;
49. "Омализумаб", порошок для приготовления раствора для инъекций гражданам с заболеванием "Хроническая рецидивирующая крапивница";
50. "Экулизумаб", концентрат для приготовления раствора для инфузий гражданам с заболеванием Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели);

51. "Тобрамицин", ингаляцияға арналған ерітінді "Натрий Колистиметаты", ауруы бар азаматтарға арналған ингаляцияға енгізуге ерітінді дайындауға арналған ұнтақ "Балалардың церебральды сал ауруы", "Пневмония", "Гидроцефалия";
52. "Азтреонам", көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді, Кистозды фиброз (Муковисцидоз) ауруы бар азаматтарға арналған;
53. "Урсодезоксихол қышқылы", Кистозды фиброз (Муковисцидоз) ауруы бар азаматтарға арналған капсула;
54. "Ацетилцистеин", трахеостомиялық түтігі және көмей Стенозы бар азаматтарға арналған ұнтағы, ерітінді дайындауға арналған ішке;
55. "Ритуксимаб", "Девик Оптикомиелиті" ауруы бар азаматтарға инфузия арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат;
56. "Анакинра", "Ювенильдік идиопатиялық артрит" ауруы бар азаматтарға тері астына енгізуге арналған ерітінді;
57. "Даратумумаб", "Көптеген миелома" ауруы бар азаматтарға тері астына енгізуге арналған ерітінді;
58. "Ленватиниб", "Қатерлі ісіктер" ауруы бар азаматтарға арналған капсула;
59. "Тофацитиниб" таблеткада, суспензия түрінде, "Ювенильді идиопатиялық артрит", "Жасөспірімдер полиартриті" аурулары бар азаматтарға;
60. "Ланаделумаб" "Тұқым қуалайтын ангионевроздық синдром" ауруы бар азаматтарға тері астына енгізуге арналған ерітінді;
61. "Сипонимод" үлбірлі қабықпен қапталған таблеткада, "Жайылған склероз" ауруы бар азаматтарға;
62. "Кладрибин" таблеткада, "Жайылған склероз" ауруы бар азаматтарға;
63. "Офатумумаб", тері астына енгізуге арналған ерітінді, "Жайылған склероз" ауруы бар азаматтарға;
64. "Дорназа альфа" (Пульмозим), ингаляцияға арналған ерітінді, "Муковисцидоз" ауруы бар азаматтарға. Жеке көтералмаушылық жағдайында.
Павлодар облысы аумағында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін берілетін арнайы емдік өнімдер
1. "Арнайы емдік тағам" (Нутрикомп дринк плюс, Нутриэнт стандарт), Муковисцидоз ауруы бар азаматтарға;
2. "Педиашур-Малоежка" - Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған арнайы тағам;
3. "Октенидол" - Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған су;
4. "Глютенсіз ұн", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
5. "Глютенсіз қоспа", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
6. "Глютенсіз вафли", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
7. "Глютенсіз печенье", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
8. "Глютенсіз макарондар", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
9. "Глютенсіз кекстер", Целиакия ауруы бар азаматтарға;

51. "Тобрамицин", раствор для ингаляций, "Колистиметат Натрия", порошок для приготовления раствора для ингаляций гражданам с заболеванием "Детский церебральный паралич", "Пневмония", "Гидроцефалия";
52. "Азтреонам", раствор для внутривенного введения для граждан с заболеванием Кистозным фиброзом (Муковисцидоз);
53. "Урсодезоксихолевая кислота", капсула для граждан с заболеванием Кистозным фиброзом (Муковисцидоз);
54. "Ацетилцистеин", порошок для приготовления раствора для приема внутрь для граждан с трахеостомической трубкой и Стенозом гортани;
55. "Ритуксимаб", концентрат для приготовления раствора для инфузий гражданам с заболеванием "Оптикомиелит Девика".
56. "Анакинра", раствор для подкожного введения гражданам с заболеванием "Ювенильный идиопатический артрит";
57. "Даратумумаб", раствор для подкожного введения гражданам с заболеванием "Множественные миеломы".
58. "Ленватиниб", капсула гражданам с заболеванием "Злокачественные новообразования";
59. "Тофацитиниб" в таблетках, в форме суспензий, гражданам с заболеваниями "Ювенильный идиопатический артрит", "Юношеский полиартрит";
60. "Ланаделумаб" раствор для подкожного введения гражданам с заболеванием "Наследственный ангионевротический синдром";
61. "Сипонимод" в таблетках покрытые пленочной оболочкой, гражданам с заболеванием "Рассеянный склероз";
62. "Кладрибин" в таблетках, гражданам с заболеванием "Рассеянный склероз";
63. "Офатумумаб", раствор для подкожного введения, гражданам с заболеванием "Рассеянный склероз";
64. "Дорназа альфа" (Пульмозим), раствор для ингаляции, гражданам с заболеванием "Муковисцидоз". В случае индивидуальной непереносимости.
Дополнительно предоставляемые специализированные лечебные продукты отдельным категориям граждан, Республики Казахстан, зарегистрированных на территории Павлодарской области при амбулаторном лечении бесплатно
1. "Специализированное лечебное питание" (Нутрикомп дринк плюс, Нутриэнт стандарт), гражданам с заболеванием Муковисцидоз;
2. "Педиашур-Малоежка" - специализированное питание, гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
3. "Октенидол" - вода, гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
4. "Мука безглютеновая", гражданам с заболеванием Целиакия;
5. "Смесь безглютеновая", гражданам с заболеванием Целиакия;
6. "Вафли безглютеновые", гражданам с заболеванием Целиакия;
7. "Печенье безглютеновое", гражданам с заболеванием Целиакия;
8. "Макароны безглютеновые", гражданам с заболеванием Целиакия;
9. "Кексы безглютеновые", гражданам с заболеванием Целиакия;

10. "Модулен", Целиакия ауруы бар азаматтарға;
11. Парентералдық тамақтану үшін аралас препарат (СМОФКабивен орталық): "амин қышқылдары", "соя майы", "зәйтүн майы", "орташа сілтілі триглициридтер", "балық майы", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
12. Инфузияға арналған ерітінді (Солвит-Н): "Тиамин мононитраты", "Рибофлавин натрий фосфат дигидрат", "Никотинамид", "Пиридоксин гидрохлориді", "Натрий пантотенаты", "Натрий аскорбаты", "Биотин",; "Фолий қышқылы", "Цианокобаламин", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
13. Парентералдық енгізуге арналған майда еритін дәрумендер (Виталипид-Н): "Инфузияға арналған эмульсия", "Ретинол пальмитаты", "Фитоменадион", "Эргокальциферол", "Альфа-токоферол", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
14. Инфузияға арналған ерітінді (Аддамель-Н): "Хром хлориді гексагидраты", "Мыс хлориді дигидраты", "Темір хлориді гексагидраты", "Марганец хлориді тетрагидраты", "Калий йодиді", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
15. "Глюкоза (Декстроза) немесе Глюкостенил", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
16. "Төмен лактозды жоғары гидролизді емдік қоспасы" (мамандандырылған емдік тамақтану, энтеральді тамақтану), қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
17. "ОТТ бар арнайы май эмульсиясы" (Ликвиджен), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
18. "Құрамында 60-90 ммоль/л натрий бар тұзды ерітінді (Хумана Электролит, Регидрон Био)", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
19. "Натрий далтепарины" (Фрагмин), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
20. "Бейімделген сүт алмастырғыштар, мамандандырылған емдік тамақтану, энтеральды тамақтану" зондпен қоректенетін 18 жасқа дейінгі балаларға арналған;
21. "Стерофундин", инфузияға арналған ерітінді, Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға;
22. "Модулен", құмыра, мамандандырылған емдік тамақтану, Крон ауруы бар азаматтарға.
Павлодар облысы аумағында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін берілетін медициналық бұйымдар
1. "ATRAUMAN AG", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған күміспен зарарсыздандырылған жақпамайлы таңғыш медициналық бұйымы;
2. "MEDICOMP Steril", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған зарарсыздандырылған салфеткалар медициналық бұйымы;
3. "PEHA-CREPP", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған орамасыз эластик бекіткіш жаратаңғыш медициналық бұйымы;
4. "Peha-haftLfee", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған бекіткіш жаратаңғыш медициналық бұйымы;

10. "Модулен", гражданам с заболеванием Целиакия;
11. Комбинированный препарат для парентерального питания (СМОФКабивен центральный): "аминокислоты", "соевое масло"; "оливковое масло", "среднещелочные триглицириды", "рыбий жир", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
12. Раствор для инфузий (Солвит–Н): "Тиамина мононитрат", "Рибофлавина натрия фосфат дигидрат", "Никотинамид", "Пиридоксина гидрохлорид", "Натрия пантотенат", "Натрия аскорбат", "Биотин", "Фолиевая кислота", "Цианокобаламин", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
13. Жирорастворимые витамины для парентерального введения (Виталипид–Н): "Эмульсия для инфузий", "Ретинола пальмитат", "Фитоменадион", "Эргокальциферол", "Альфа-токоферол", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
14. Раствор для инфузий (Аддамель-Н): "Хрома хлорида гексагидрат", "Меди хлорида дигидрат", "Железа хлорида гексагидрат", "Марганца хлорида тетрагидрат", "Калия йодид", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
15. "Глюкоза (Декстроза) или Глюкостенил", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
16."Низколактозная высокогидролизная лечебная смесь" (специализированное лечебное питание, энтеральное питание), гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
17. "Специализированная жировая эмульсия с СЦТ" (Ликвиджен), гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
18. "Солевой раствор с содержанием натрия 60-90 ммоль/л (Хумана Электролит, Регидрон Био)", гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
19. "Далтепарин натрия" (Фрагмин); гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
20. "Адаптированные заменители молока, специализированное лечебное питание, энтеральное питание" для детей до 18 лет, находящихся на зондовом питании;
21. "Стерофундин", раствор для инфузий, гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
22. "Модулен", банка, специализированное лечебное питание, гражданам с заболеванием болезнь Крона.
Дополнительно предоставляемые медицинские изделия отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированных на территории Павлодарской области при амбулаторном лечении бесплатно
1. "ATRAUMAN AG", медицинское изделие повязка мазевая стерильная с серебром гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
2. "MEDICOMP Steril", медицинское изделие салфетки стерильные гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
3. "PEHA-CREPP", медицинское изделие бинт, фиксирующий эластичный без упаковки гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
4. "Peha-haftLfee", медицинское изделие фиксирующий бинт гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;

5. "STULPA Fix", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған торкөзді түтікті жаратаңғыш медициналық бұйымы;
6. "ROLTA-SOFT", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған зарарсыздандырылмаған жұмсақ мақталы жаратаңғыш медициналық бұйымы;
7. "Mepitel" (Safetacmepitel), Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған арналған пластыр медициналық бұйымы;
8. "Mepilex" (MepilexLite), Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған жұмсақ силиконнан жасалған сіңіргіш таңғыш медициналық бұйымы;
9. "Mepitac", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған силикон жабындысымен пластыр медициналық бұйымы;
10. "Воскопран", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған зарарсыздандырылған таңғыш медициналық бұйымы;
11. "GRASSOLIND", Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған ға зарарсыздандырылған жақпамайлы таңғыш медициналық бұйымы;
12. "Вакуумдық бақылауы бар аспирациялық катетер", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға арналған катетер медициналық бұйымы;
13. "Жылуылғалалмастырғыш", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
14. "Саусақтық пульсоксиметр", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
15. "Мәрлі тампондары", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
16. "Спирттік салфеткалар", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
17. "Шприцтер", Көмей стенозы (тарылуы) ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
18. "ldH (bY'3140HHaEklHM) Infusomat Space ИпеТуре IV — Standart REF", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
19. Intrafix Safe Set Luer Lock. 230 cм REF 4063003 (Б.Браун), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
20. Intrafix Safe Set Luer Lock "Дискофикс С" 180см REF 4063006 үш жақты кранымен (Б.Браун), Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
21. 360º 16494 үш жақты кран, Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
22. "Интрапур Липид Неонат" инфузиялық фильтрі, Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
23. "0riginal Perfusor-LeitungLuer Lock ұзартқышы", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
24. "Инстоплер - инъекциялық мембранасы бар қақпақша", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
25. "Дәрі-дәрмектерді бірнеше мәрте жинақтауға арналған жүйе бактерияға қарсы сүзгіш", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;

5. "STULPA Fix", медицинское изделие сетчатый трубчатый бинт гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
6. "ROLTA-SOFT", медицинское изделие бинт ватный мягкий не стерильный гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
7. "Mepitel" (Safetacmepitel), медицинское изделие пластырь гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
8. "Mepilex" (MepilexLite), медицинское изделие абсорбирующая повязка из мягкого силикона гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
9. "Mepitac", медицинское изделие пластырь с силиконовым покрытием гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
10. "Воскопран", медицинское изделие стерильная повязка гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
11. "GRASSOLIND", медицинское изделие повязка мазевая стерильная гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
12. "Аспирационный катетер с вакуумным контролем", медицинское изделие катетер гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
13. "Тепловлагообменник", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
14. "Пульсоксиметр пальчиковый", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
15. "Марлевые тампоны", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
16. "Спиртовые салфетки", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
17. "Шприцы", медицинское изделие гражданам с заболеванием Стеноз (сужение) гортани;
18. "ldH (bY'3140HHaEklHM) Infusomat Space ИпеТуре IV — Standart REF", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
19. Intrafix Safe Set Luer Lock. 230 cм REF 4063003 (Б.Браун), медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
20. Intrafix Safe Set Luer Lock с трехходовым краном "Дискофикс С" 180 см REF 4063006 (Б.Браун), медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
21. Трехходовый кран 360º 16494, гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
22. Инфузионный фильтр "Интрапур Липид Неонат", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
23. "Удлинитель 0riginal Perfusor-LeitungLuer Lock", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
24. "Инстоплер - заглушка с инъекционной мембраной", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
25. "Система для многократного забора медикаментов антибактериальный фильтр", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;

26. "Шприцтер 1 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
27. "Шприцтер 3 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
28. "Шприцтер 10 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
29. "Шприцтер 20 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
30. "Шприцтер 50 мл", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
31. "Инъекцияға арналған бірреттік инелер", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
32. "in-situ қолжетімділігінің қан тамырлары құрылғыларының 0,9% NaCl ерітіндісімен зарарсыздандырылған ВD poliFush шприці", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
33. "Орталық катетерге арналған қабыршақты ашық таңғыш", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
34. "Гипоаллергендік бекіткіш пластыр", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
35. "Су өткізбейтін ашық пластыр", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
36. "Катетерді бекітуге арналған зарарсыздандырылған таңғыш", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
37. "Зарарсыздандырылған салфеткалар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
38. "Зарарсыздандырылған қолғаптар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға медициналық бұйым;
39. "Зарарсыздандырылмаған қолғаптар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
40. "Өзі желімденетін зарарсыздандырылған жайма", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
41. "Хирургиялық бетперделер", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
42. "Бірреттік жаялықтар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
43. "Хирургиялық шапкалар", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
44. "№ 12 Фолея катеторы", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
45. "Ректалды сүңгі", Қысқа ішек синдромы ауруы бар азаматтарға арналған медициналық бұйым;
46. GR 5-25 м. торлы және түтікшелі бекіткіш жаратаңғыш (түтікшелі жаратаңғыштан жасалған таңғыш), медициналық бұйым, Ледд синдромының, жіңішке ішектің түйілуі және нектозы нәтижесіндегі қысқа ішек синдромы бар азаматтарға;
47. Туа біткен буллезді эпидермолиз ауруы бар азаматтарға арналған таңғыштарды бекітуге арналған серпімді, құбырлы бандаж;
48. Трахеостомиялық түтігі бар азаматтарға арналған трахеостомиялық түтіктің астына қоюға арналған компрессор;

26. "Шприцы 1 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
27. "Шприцы 3 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
28. "Шприцы 10 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
29. "Шприцы 20 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
30. "Шприцы 50 мл", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
31. "Иглы одноразовые для инъекций", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
32. "Шприц стерильный ВD poliFush с 0,9 % раствором NaCl устройств сосудов доступа in-situ", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
33. "Пленчатая прозрачная повязка на центральный катетер", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
34. "Гипоаллергенный фиксирующий пластырь", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
35. "Пластырь прозрачный водонепроницаемый", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
36. "Стерильная повязка для фиксации катетера", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
37. "Стерильные салфетки", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
38. "Перчатки стерильные", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
39. "Перчатки нестерильные", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
40. "Самоклеющаяся стерильная простыня", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
41. "Маски хирургические", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
42. "Пеленки одноразовые", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
43. "Шапки хирургические", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
44. "Катетор Фолея №12", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
45. "Зонд ректальный", медицинское изделие гражданам с заболеванием Синдром короткой кишки;
46. Фиксирующий бинт сетчатый и трубчатый (повязка из трубчатого бинта) GR 5-25 м., медицинское изделие гражданам с заболеванием синдром короткой кишки в исходе синдрома Ледда, заворота и нектоза тонкой кишки;
47. Эластичный, трубчатый бандаж для фиксации повязок гражданам с заболеванием Врожденный буллезный эпидермолиз;
48. Трахеоскопическая трубка гражданам с трахеостомической трубкой;

49. Трахеостомиялық түтігі бар азаматтарға арналған трахеостомияға арналған таспаларды бекіту;
50. Трахеостомиялық түтігі бар азаматтарға арналған трахеостомияға арналған компрессор;
51. Трахеостомиялық түтігі бар азаматтарға арналған трахеостомияға арналған майлық;
52. Трахеостомиялық түтігі бар азаматтарға арналған арналған сорғыш;
53. Трахеостомиялық түтігі бар азаматтарға арналған дауыс клапаны;
54. Трахеостомиялық түтігі бар азаматтарға арналған клапаны бар асқазан түтігі.
Павлодар облысы аумағында тіркелген Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін берілетін медициналық қызмет
1. Радиоактивті метионин қолданумен позитрондық-эмиссиялық томограф аппаратында қарап-тексеру.

49. Фиксирующие ленты для трахеостомы гражданам с трахеостомической трубкой;
50. Компрессор для подкладывания под трахеостомическую трубку гражданам с трахеостомической трубкой;
51. Салфетка для подкладывания под трахеостомическую трубку гражданам с трахеостомической трубкой;
52. Отсасыватель (аспиратор) на аккумуляторе гражданам с трахеостомической трубкой;
53. Голосовой клапан гражданам с трахеостомической трубкой;
54. Желудочный зонд с клапаном гражданам с трахеостомической трубкой.
Дополнительно предоставляемая медицинская услуга отдельным категориям граждан Республики Казахстан, зарегистрированных на территории Павлодарской области при амбулаторном лечении бесплатно
1. Обследование на аппарате позитронно-эмиссионном томографе с использованием радиоактивного метионина.