Павлодар облыстық мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 91/7 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2024 жылғы 29 қарашадағы № 159/17 шешімі
Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Павлодар облыстық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 91/7 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 438629037 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 67657309 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5379681 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
трансферттер түсімі – 365592047 мың теңге;
2) шығындар – 440779341 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 17092672 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25310143 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8217471 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 612755 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 612755 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -19855731 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19855731 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2024 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 90 пайыз, Павлодар қаласына – 86 пайыз, Екібастұз қаласына – 90 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 73 пайыз, Павлодар қаласына – 61 пайыз, Екібастұз қаласына – 53,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына – 100 пайыз, Ақсу қаласына – 73 пайыз, Павлодар қаласына – 61 пайыз, Екібастұз қаласына – 53,5 пайыз.";

О внесении изменений в решение Павлодарского областного маслихата от 19 декабря 2023 года № 91/7 "Об областном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Павлодарского областного маслихата от 29 ноября 2024 года № 159/17
Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024-2026 годы" от 19 декабря 2023 года № 91/7 следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 438629037 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 67657309 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5379681 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 365592047 тысяч тенге;
2) затраты – 440779341 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 17092672 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25310143 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8217471 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 612755 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 612755 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -19855731 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19855731 тысяча тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 90 процентов, городу Павлодару – 86 процентов, городу Экибастузу – 90 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 73 процента, городу Павлодару – 61 процент, городу Экибастузу – 53,5 процентов;
3) по социальному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам – 100 процентов, городу Аксу – 73 процента, городу Павлодару – 61 процент, городу Экибастузу – 53,5 процентов.";

3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке салықтардан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2024 жылға келесі мөлшерлерде үлестіру белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Ақсу – 27 пайыз, Павлодар – 39 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 46,5 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
Ақсу – 27 пайыз, Павлодар – 39 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 46,5 пайыз;
3) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша:
Ақсу – 10 пайыз, Павлодар – 14 пайыз, Екібастұз қалаларынан – 10 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
339876 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
2435320 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
1326523 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
1134206 мың теңге – мәдениет объектілерін жөндеуге және жарақтауға;
149722 мың теңге – спорт ғимараттарын жөндеуге және орнатуға;
3637027 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
14742193 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
768110 мың теңге – мектеп жасындағы балалардың қалалық қоғамдық көлікте тегін жол жүруін өтеуге;
250479 мың теңге – коммуналдық меншікке мамандандырылған техника сатып алуға;
935783 мың теңге – жылу желілерін, қазандық жабдығын жөндеуге, қазандық және жылыту қазандарын сатып алуға;
147075 мың теңге – сумен жабдықтау жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
882941 мың теңге – жарықтандыру жүйелерін ұйымдастыруға және жұмыс істеуіне;
1367704 мың теңге – балалар алаңын абаттандыруға;
980178 мың теңге – аумақтарды абаттандыруға;
10000 мың теңге – өрт сөндіру посттарын және ерікті өртке қарсы құрылымдарды жарақтауға.";
5) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
525026 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
22394 мың теңге – кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
333171 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
261556 мың теңге – мәдениет объектілерін дамытуға;
2751955 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
5792341 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
924278 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
1494594 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
3703236 мың теңге – жылу энергетикалық жүйені дамытуға;
736754 мың теңге – электрмен жабдықтауды дамытуға және жарықтандыруға;
2300000 мың теңге – қалаларды және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
796712 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;
691562 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу немесе реконструкциялау.";

3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Установить на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из районного (городов областного значения) бюджетов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из городов Аксу – 27 процентов, Павлодара – 39 процентов, Экибастуза – 46,5 процентов;
2) по социальному налогу:
из городов Аксу – 27 процентов, Павлодара – 39 процентов, Экибастуза – 46,5 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
из городов Аксу – 10 процентов, Павлодара – 14 процентов, Экибастуза – 10 процентов.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
339876 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
2435320 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
1326523 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
1134206 тысяч тенге – на ремонт и оснащение объектов культуры;
149722 тысячи тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
3637027 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
14742193 тысячи тенге – на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов;
768110 тысяч тенге – на возмещение бесплатного проезда детей школьного возраста в городском общественном транспорте;
250479 тысяч тенге – на приобретение специализированной техники в коммунальную собственность;
935783 тысячи тенге – на ремонт тепловых сетей, котельного оборудования, приобретение котельных и отопительных котлов;
147075 тысяч тенге – на организацию и функционирование систем водоснабжения;
882941 тысяча тенге – на организацию и функционирование систем освещения;
1367704 тысячи тенге – на благоустройство детских площадок;
980178 тысяч тенге – на благоустройство территорий;
10000 тысяч тенге – на оснащение постов и добровольных противопожарных формирований.";
5) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Учесть, что в областном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
525026 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
22394 тысячи тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства;
333171 тысяча тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
261556 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
2751955 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
5792341 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
924278 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
1494594 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
3703236 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
736754 тысячи тенге – на развитие электроснабжения и освещения;
2300000 тысяч тенге – на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
796712 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
691562 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда.";

6) көрсетілген шешімнің 10-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"10. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 2024 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
49262 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
4401 мың теңге – арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
740509 мың теңге – мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2937600 мың теңге – халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға;
56260 мың теңге – мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін алып қоюға.";
7) көрсетілген шешімнің 11-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"11. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін жоғары тұрған бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 2024 жылға келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1370073 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
3181636 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
8157806 мың теңге – қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
1382661 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
3531366 мың теңге – көлік инфрақұрылымын дамытуға;
4214568 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.";
8) көрсетілген шешімнің 12-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"12. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерде ескерілсін:
1360502 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
784121 мың теңге – кондоминиум объектілерінің жалпы мүлігіне күрделі жөндеу жүргізуге;
6429299 мың теңге – тұрғын үй салуға;
9276221 мың теңге – халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.";
9) көрсетілген шешімнің 14-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"14. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден облыстық бюджетке 2024 жылға трансферттер түсімін қайта қарау:
байланыс қызметтері бойынша шығыстарды орталықтандыруға байланысты – 331033 мың теңге;
функцияны беруге байланысты:
жұмыспен қамту саласында – 821643 мың теңге;
республикалық деңгейге азаматтық хал актілерді тіркеу – 123393 мың теңге.
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерден берілетін трансферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

6) пункт 10 указанного решения изложить в следующей редакции:
"10. Установить на 2024 год объемы целевых текущих трансфертов из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
49262 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4401 тысяча тенге - на повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
740509 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью;
2937600 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
56260 тысяч тенге – на изъятие земельных участков для государственных нужд.";
7) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Установить на 2024 год объемы целевых трансфертов на развитие из вышестоящего бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
1370073 тысячи тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3181636 тысяч тенге – на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
8157806 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
1382661 тысяча тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
3531366 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
4214568 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.";
8) пункт 12 указанного решения изложить в следующей редакции:
"12. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующем размере:
1360502 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
784121 тысяча тенге – на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов;
6429299 тысяч тенге – на строительство жилья;
9276221 тысяча тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.";
9) пункт 14 указанного решения изложить в следующей редакции:
"14. Предусмотреть поступления трансфертов на 2024 год из районных (городов областного значения) бюджетов в областной бюджет в связи:
с централизацией расходов по услугам связи – 331033 тысячи тенге;
с передачей функций:
в сфере занятости – 821643 тысячи тенге;
регистрации актов гражданского состояния на республиканский уровень – 123393 тысячи тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов определяются на основании постановления акимата области.";

6 848 265
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 430 014
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
413 147
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 963 893
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
634 806
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
400 604
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
991 402
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
14 399
261
Облыстың білім басқармасы
1 990 610
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 879 614
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
110 996
271
Облыстың құрылыс басқармасы
102
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
102
2
Әлеуметтiк көмек
9 723 901
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 723 901
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
127 100
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 596 801
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 276 451
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 142 520
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
206 626
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
334 991
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру

6 848 265
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 430 014
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
413 147
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 963 893
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
634 806
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
400 604
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
991 402
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
14 399
261
Управление образования области
1 990 610
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 879 614
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
110 996
271
Управление строительства области
102
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
102
2
Социальная помощь
9 723 901
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 723 901
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
127 100
068
Программа занятости
9 596 801
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 276 451
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 142 520
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
206 626
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
334 991
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне

401 148
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 051 210
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 642 764
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
682 487
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
109 235
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
42 054
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
7 663
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 565 960
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 088 073
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 206 940
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 090 913
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 440 051
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 041 634
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 961
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
18 189
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 429
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
6 385
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
24 827
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
31 966
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
19 049
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 658 831
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 427
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

401 148
002
Субсидирование развития семеноводства
2 051 210
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 642 764
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
682 487
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
109 235
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
42 054
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 663
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 565 960
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 088 073
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 206 940
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 090 913
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 440 051
719
Управление ветеринарии области
3 041 634
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
180 961
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
18 189
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 429
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
6 385
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
24 827
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
31 966
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
19 049
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 658 831
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 427
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)