Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 88/12 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 15 тамыздағы № 142/22 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 88/12 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24189038 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11513406 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78549 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2577672 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10019411 мың теңге;
2) шығындар – 22520512 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 953735 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1162948 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 209213 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 52028 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 52028 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 662763 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -662763 мың теңге";
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 1131807 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 7958 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 474 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 12 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 96 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 197 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 66 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 28 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 75 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 7484 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 2700 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 4000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 784 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 180 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 180 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 100 мың теңге.

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 88/12 "О бюджете города Аксу на 2024-2026 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 15 августа 2024 года № 142/22
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 88/12 "О бюджете города Аксу на 2024-2026 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 24189038 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11513406 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78549 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2577672 тысяч тенге;
поступления трансфертов –10019411 тысяч тенге;
2) затраты – 22520512 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 953735 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1162948 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 209213 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 52028 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 52028 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 662763 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -662763 тысяч тенге";
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"Учесть, что в бюджете сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 1131807 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 7958 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 474 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 12 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 96 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 197 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 66 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 28 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 75 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 7484 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 2700 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 4000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 784 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 180 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 180 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 100 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 42389 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 42389 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 20700 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 189 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 1500 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 49815 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 49815 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 3400 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 26500 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 8966 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 10949 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 013 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету" - 9827 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 9827 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 3527 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 1200 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 2200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 1700 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 1200 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 145052 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 145052 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 43000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 47960 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 32092 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі –10000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 35398 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 35398 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 1000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 12008 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 11190 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 192387 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 192387 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 37700 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 27847 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 36200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 24920 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 33020 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 32700 мың теңге.

По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 42389 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 42389 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ –20700 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 189 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 1500 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 49815 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 49815 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 3400 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 26500 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8966 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 10949 тысяч тенге.
По программе: 013 "Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 9827 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 9827 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 3527 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 1200 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 2200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –1700 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 1200 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 145052 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 145052 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 43000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 47960 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 32092 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 6000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 35398 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 35398 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 1000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 11200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –12008 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11190 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 192387 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 192387 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 37700 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 27847 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 36200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 24920 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 33020 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 32700 тысяч тенге.

Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 648801 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 2 мың теңге:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 2 мың теңге;
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 648799 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 286115 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 362684 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 1,4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 648801 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 2 тысяч тенге:
сельский округ имени Мамаита Омарова – 2 тысяч тенге;
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 648799 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 286115 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 362684 тысяч тенге";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

48682
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
48682
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
3312
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3312
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1795801
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
170764
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170764
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
170764
2
Әлеуметтiк көмек
1434621
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1295454
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33363
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6825
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
317167
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4870
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
36054
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
229184
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
111125
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық, емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
556866
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
139167
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
139167
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
190416
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
190416
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103085
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

48682
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
48682
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
3312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
3312
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1795801
1
Социальное обеспечение
170764
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170764
005
Государственная адресная социальная помощь
170764
2
Социальная помощь
1434621
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1295454
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33363
006
Оказание жилищной помощи
6825
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
317167
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4870
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
36054
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
229184
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
111125
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
556866
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
139167
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
139167
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
190416
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
190416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103085
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях