Екібастұз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 102/12 "2024 - 2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 3 желтоқсандағы № 205/24 шешімі
Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 102/12 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190442 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 60 765 682 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 37 081 462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 215 069 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 673 327 мың теңге;
трансферттер түсімі - 21 795 824 мың теңге;
2) шығындар - 63 972 958 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 655 227 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 935 809 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 280 582 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 87 500 мың теңге,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 87 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3 950 003 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3 950 003 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 10,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 46,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 46,5 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 90,0 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 53,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша - 53,5 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2024 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
711 443 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Зеленая роща ауылы Ақкөл ауылдық округінде, Атығай ауылы Бәйет ауылдық округінде, Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде, Қуандық ауылы Сарықамыс ауылдық округінде, Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде, Төртүй және Тай ауылдары Екібастұз ауылдық округінде автомобил жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 21 декабря 2023 года № 102/12 "Об Экибастузском городском бюджете на 2024 - 2026 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 3 декабря 2024 года № 205/24
Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата "Об Экибастузском городском бюджете на 2024-2026 годы" от 21 декабря 2023 года № 102/12 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190442) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 60 765 682 тысячи тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 37 081 462 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 215 069 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 673 327 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 21 795 824 тысячи тенге;
2) затраты - 63 972 958 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 655 227 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 935 809 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 280 582 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 87 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 87 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3 950 003 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 950 003 тысячи тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 10 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 46,5 процентов;
3) по социальному налогу – 46,5 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть на 2024 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 90 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 53,5 процентов;
3) по социальному налогу – 53,5 процентов.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
711 443 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Зеленая роща Аккольского сельского округа, села Атыгай Байетского сельского округа, сел Кулаколь и Кудайколь Железнодорожного сельского округа, села Куандык Сарыкамысского сельского округа, села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа, сел Тортуй и Тай Экибастузского сельского округа;

59 034 мың теңге – Ақкөл ауылдық округінде, Бәйет ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округінде, Қоянды ауылдық округінде, Екібастұз ауылдық округінде, Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауылық, Сарықамыс ауылдық округінде, Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
21 590 мың теңге – Ақкөл ауылы Ақкөл ауылдық округінде және Төртүй ауылы Екібастұз ауылдық округінде балалар ойын алаңын орналастыруға;
9 865 мың теңге – Шідерті поселкесінде шағын футбол алаңын және балалар ойын алаңын орналастыруға;
10 527 мың теңге – Құлакөл және Құдайкөл ауылдары Теміржол ауылдық округінде және Шиқылдақ ауылында шағын футбол алаңын ағымдағы жөндеуге;
38 145 мың теңге – Солнечный поселкесіне, Шідерті поселкесіне, Бәйет ауылы Бәйет ауылдық округінде және Бозшакөл ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
6 144 мың теңге – Солнечный поселкесі әкімі аппаратының ғимаратына, Шідерті поселкесі мәдени ғимараты тұрғындардың аз қозғалатын топтарының бейімделуін қамтамасыз етуге;
4 026 мың теңге – Сарықамыс ауылы Сарықамыс ауылдық округінде жасанды жабынды және қоршаулары бар баскетбол алаңын орналастыруға;
7 401 мың теңге – Төрт-Құдық ауылы Төрт-Құдық ауылдық округінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға;
659 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
83 095 мың теңге – елдi мекендердi абаттандыруға;
2 468 мың теңге – штаттан тыс қызметкерлерге еңбекақы төлеуге;
41 667 мың теңге – Шідерті поселкесі әкімі аппаратының ғимаратын жөндеуге;
1 912 мың теңге – коммуналдық қызметтері үшін қосымша төлем;

59 034 тысячи тенге – на освещение улиц населенных пунктов Аккольского сельского округа, Байетского сельского округа, Железнодорожного сельского округа, Қояндинского сельского округа, Экибастузского сельского округа, села имени академика Алькея Маргулана, Сарыкамысского сельского округа, поселка Солнечный, поселка Шидерты;
21 590 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Акколь Аккольского сельского округа и селе Тортуй Экибастузского сельского округа;
9 865 тысяч тенге – на установку мини футбольного поля и детской игровой площадки в поселке Шидерты;
10 527 тысяч тенге – на текущий ремонт мини футбольного поля в селе Кулаколь и селе Кудайколь Железнодорожного сельского округа и селе Шиқылдақ;
38 145 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Солнечный, поселка Шидерты, села Байет Байетского сельского округа и села Бозщаколь Торт-Кудукского сельского округа;
6 144 тысячи тенге – на обеспечение адаптации маломобильных групп населения здания культуры поселка Шидерты, здания аппарата акима поселка Солнечный;
4 026 тысяч тенге – на установку баскетбольной площадки с искусственным покрытием и ограждением в селе Сарыкамыс Сарыкамысского сельского округа;
7 401 тысяча тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в селе Торт-Кудук Торт-Кудукского сельского округа;
659 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
83 095 тысяч тенге – на благоустройство населенных пунктов;
2 468 тысяч тенге – на оплату труда внештатных работников;
41 667 тысяч тенге – на ремонт здания аппарата акима поселка Шидерты;
1 912 тысяч тенге – дополнительно на оплату коммунальных услуг;

8 146 мың теңге – Шідерті поселкесі және Қоянды ауылдық округі әкiмiнiң қызметiн қамтамасыз етуге;
3 168 мың теңге – елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз етуге;
530 мың теңге – мемлекеттік қызметкерлердің еңбек ақысына.";
5) көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 91 366 мың теңге сомада бекітілсін.";

8 146 тысяч тенге – на обеспечение деятельности акима поселка Шидерты и Қояндинского сельского округа;
3 168 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов;
530 тысяч тенге – на оплату труда государственных служащих.";
5) пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2024 год в сумме 91 366 тысяч тенге.";

40 839
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
40 839
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 939
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35 900
03
Қоғамдық тәртiп, қауiпсiздiк, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметi
105 129
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
105 129
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
94 272
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
94 272
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
10 857
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 857
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 389 589
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
489 919
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
489 919
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
489 919
2
Әлеуметтiк көмек
1 839 032
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 459 797
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 535
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12 112
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
564 020
1
2
3
4
5
6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 906
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
134 065
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
274 088
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
445 476
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
5 595
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
379 235
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау

40 839
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 839
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 939
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35 900
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
105 129
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
105 129
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94 272
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
94 272
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
10 857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
10 857
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 389 589
1
Социальное обеспечение
489 919
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
489 919
005
Государственная адресная социальная помощь
489 919
2
Социальная помощь
1 839 032
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 459 797
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 535
006
Оказание жилищной помощи
12 112
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
564 020
1
2
3
4
5
6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 906
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
134 065
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
274 088
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
445 476
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
5 595
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
379 235
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов