2025 - 2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 208/25 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 69 196 495 мың теңге;
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 38 823 182 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 197 572 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 799 872 мың теңге;
трансферттер түсімі - 24 375 869 мың теңге;
2) шығындар - 67 667 376 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -91 442 мың теңге;
соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 305 048 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 396 490 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо - нөлге тең,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 1 620 561 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -1 620 561 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 32 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 50,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 50,5 пайыз.
3. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 68 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 49,5 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 49,5 пайыз.
4. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 21 429 349 мың тенге сомада қарастырылсын.
5. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 630 564 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 13 996 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 147 747 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 63 274 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 44 443 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 71 236 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 47 347 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;

Об Экибастузском городском бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 208/25
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 69 196 495 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 38 823 182 тысячи тенге;
неналоговые поступления - 197 572 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 799 872 тысячи тенге;
поступления трансфертов - 24 375 869 тысяч тенге;
2) затраты - 67 667 376 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -91 442 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 305 048 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 396 490 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю, в том числе:
приобретение финансовых активов - равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - 1 620 561 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -1 620 561 тысяча тенге.
2. Учесть на 2025 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 32 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 50,5 процентов;
3) по социальному налогу – 50,5 процентов.
3. Учесть на 2025 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 68 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 49,5 процентов;
3) по социальному налогу – 49,5 процентов.
4. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 21 429 349 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 630 564 тысячи тенге, в том числе:
п.Солнечный – 13 996 тысяч тенге;
п.Шидерты – 147 747 тысяч тенге;
Аккольский сельский округ – 63 274 тысячи тенге;
Байетский сельский округ – 44 443 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 71 236 тысяч тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 47 347 тысяч тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;

Теміржол ауылдық округі – 69 702 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 81 595 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 59 288 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 936 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 608 693 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – 551 мың теңге;
Шідерті поселкеcі – 131 943 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 64 575 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 45 452 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 70 453 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 48 754 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 70 518 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 83 788 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 60 688 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 971 мың теңге.
7. 2027 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін субвенциялардың көлемдері жалпы сомасы 620 025 мың теңгеге қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкеcі – нөлге тең;
Шідерті поселкеcі – 135 192 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округі – 66 430 мың теңге;
Байет ауылдық округі – 46 497 мың теңге;
Қоянды ауылдық округі – 71 783 мың теңге;
Сарықамыс ауылдық округі – 48 721 мың теңге;
Төрт-Құдық ауылдық округі – нөлге тең;
Теміржол ауылдық округі – 71 724 мың теңге;
Екібастұз ауылдық округі – 85 946 мың теңге;
Шиқылдақ ауылы – 61 740 мың теңге;
Академик Әлкей Марғұлан атындағы ауыл – 31 992 мың теңге.
8. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттіне берілетін жоғары тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі өлшемдерде қарастырылды:
214 098 мың теңге – Шідерті поселкесінде орталық саябақты абаттандыруға;
169 887 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылының төрт жолына күрделі жөндеуге;
118 392 мың теңге – Екібастұз ауылдық округі Төртүй ауылында ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;
107 572 мың теңге – Қоянды ауылы Қоянды ауылдық округінде "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
851 813 мың теңге – Төрт-Құдық ауылдық округінде, Теміржол ауылдық округі Құдайкөл ауылының автомобиль жолдарына күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
18 638 мың тенге – Қоянды ауылдық округі Құрылысшы ауылында балалар ойын алаңын орналастыруға;

Железнодорожный сельский округ – 69 702 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 81 595 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 59 288 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 936 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 608 693 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – 551 тысяча тенге;
п.Шидерты – 131 943 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 64 575 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 45 452 тысячи тенге;
Қояндинский сельский округ – 70 453 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 48 754 тысячи тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 70 518 тысяч тенге;
Экибастузский сельский округ – 83 788 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 60 688 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 971 тысяча тенге.
7. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджет сел, поселков и сельских округов в общей сумме 620 025 тысяч тенге, в том числе:
п.Солнечный – равно нулю;
п.Шидерты – 135 192 тысячи тенге;
Аккольский сельский округ – 66 430 тысяч тенге;
Байетский сельский округ – 46 497 тысяч тенге;
Қояндинский сельский округ – 71 783 тысячи тенге;
Сарыкамысский сельский округ – 48 721 тысяча тенге;
Торт-Кудукский сельский округ – равно нулю;
Железнодорожный сельский округ – 71 724 тысячи тенге;
Экибастузский сельский округ – 85 946 тысяч тенге;
село Шиқылдақ – 61 740 тысяч тенге;
село имени академика Алькея Маргулана – 31 992 тысячи тенге.
8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
214 098 тысяч тенге – на благоустройство центрального парка в поселке Шидерты;
169 887 тысяч тенге – на капитальный ремонт 4-х дорог села Акколь Аккольского сельского округа;
118 392 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Тортуй Экибастузского сельского округа;
107 572 тысячи тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" села Қоянды Қояндинского сельского округа;
851 813 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог Торт-Кудукского сельского округа, села Кудайколь Железнодорожного сельского округа;
18 638 тысяч тенге – на установку детской игровой площадки в селе Курылысшы Қояндинского сельского округа;

7 550 мың теңге – Ақкөл ауылдық округі Ақкөл ауылындағы асханасын ағымдағы жөндеуге;
7 500 мың теңге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 нысанының күзет қызметіне;
5 000 мың тенге – Шідерті поселкесінде ауылдық елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5 000 мың тенге – Қоянды ауылдық округі Құрылысшы ауылында елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға;
2 816 мың теңге – Қоянды ауылдық округі Қоянды ауылында ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;

7 550 тысяч тенге – на текущий ремонт столовой села Акколь Аккольского сельского округа;
7 500 тысяч тенге – на услуги охраны объекта АП-162/10 в поселке Шидерты;
5 000 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов поселка Шидерты;
5 000 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов села Курылысшы Қояндинского сельского округа;
2 816 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Қоянды Қояндинского сельского округа;

2 338 мың теңге – Солнечный поселкесі және Шідерті поселкесінің мәдениет үйлерін "Бірынғай кадр қызметі" ақпараттық жүйесіне қосылуға, қолжетімділікті қамтамасыз ету және техникалық қолдау көрсету қызметтерге;
1 575 мың тенге – Шідерті поселкесінде АП-162/10 ғимараты кешеніне бағалауды жүргізуге;
920 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.

2 338 тысяч тенге – на услуги по подключению, предоставлению доступа и технической поддержки ИС "Единая кадровая служба" домов культуры поселка Солнечный и поселка Шидерты;
1 575 тысяч тенге – на проведение оценки комплекса зданий АП-162/10 в поселке Шидерты;
920 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

9. Ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
10. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 693 554 мың теңге сомада бекітілсін.
11. 2025 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден бөлінген нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел, поселков и сельских округов определяется на основании постановления акимата города.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2025 год в сумме 693 554 тысячи тенге.
11. Учесть в Экибастузском городском бюджете на 2025 год целевые трансферты, выделенные из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

1 132 518
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 132 518
2
Әлеуметтiк көмек
2 134 205
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 727 915
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 661
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 712
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
601 368
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 437
1
2
3
4
5
6
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
122 102
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
280 419
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
677 216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
406 290
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
406 290
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 243 646
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 243 646
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 493
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 856
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 542
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
751 618
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
306 137
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
41 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
18 091 372
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 782 466
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
204 022
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

1 132 518
005
Государственная адресная социальная помощь
1 132 518
2
Социальная помощь
2 134 205
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 727 915
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 661
006
Оказание жилищной помощи
17 712
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
601 368
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 437
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
122 102
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
280 419
1
2
3
4
5
6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
677 216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
406 290
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
406 290
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 243 646
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 243 646
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
135 493
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 856
021
Капитальные расходы государственного органа
1 542
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
751 618
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
306 137
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
41 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
18 091 372
1
Жилищное хозяйство
2 782 466
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
204 022
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

192 570
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
801 513
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру (көлiк инфрақұрылымы)
107 572
қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 980 000
аумақтарды абаттандыру
570 000
балалар алаңын абаттандыру
915 000
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
11 224 334
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 251 415
1
2
3
электрмен жабдықтауды және жарықтандыру дамыту
209 370
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
44 444
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және реконструкциялау
975 966
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту немесе жайластыру
257 403
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
2 922 894
кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 083 406
жылу энергетикалық жүйені дамыту
4 479 436
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
2 158 547
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 390 294
мүгедектігі бар тұлғалардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту, соның ішінде:
150 214
- санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
19 178
- мүгедектігі бар тұлғаларды Spina bifida диагнозымен мүгедектігі бар балаларды лубрицирдық бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
3 124
- мүгедектігі бар тұлғаларды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
127 912
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алу
619 538
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеру, соның ішінде:
5 758
- мәдениет
3 259
- әлеуметтік қорғау
126
- мемлекеттік органдар
2 373
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеу
612 851
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеру
1 933
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер:
768 253
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
609 893
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
158 360
3.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер барлығы:
5 315 060
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы даму трансферттер:
5 315 060
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

192 570
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов
801 513
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" (транспортная ифраструктура)
107 572
субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским, пригородным сообщениям
1 980 000
благоустройство территорий
570 000
благоустройство детских площадок
915 000
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
11 224 334
1
2
3
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 251 415
развитие электроснабжения и освещения
209 370
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
44 444
строительство и реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
975 966
развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
257 403
развитие благоустройства городов и населенных пунктов
2 922 894
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
1 083 406
развитие теплоэнергетической системы
4 479 436
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
2 158 547
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1 390 294
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью, в том числе:
150 214
- обеспечение санаторно-курортным лечением
19 178
- обеспечение лубрицированными катетерами одноразового использования для детей с инвалидностью с диагнозом Spina bifida
3 124
- обеспечение лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
127 912
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
619 538
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
5 758
- культура
3 259
- социальная защита
126
- государственные органы
2 373
выплата государственной адресной социальной помощи
612 851
повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
1 933
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
768 253
развитие системы водоснабжения и водоотведения
609 893
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
158 360
3.
Всего целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан:
5 315 060
Целевые трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
5 315 060
развитие системы водоснабжения и водоотведения