Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 82/8 "2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 14 наурыздағы № 99/8 шешімі
Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 82/8 "2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190705 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4767181 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1739748 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5583 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 57076 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2964774 мың теңге;
2) шығындар – 4922212 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50023 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88608 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38585 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 16757 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 15757 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 221811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 221811 мың теңге.";
2) 6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай мөлшерде ескерілсін:
186053 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
375894 мың теңге – елді мекендерің жолдар мен көшелерін орташа жөндеуге және күтіп ұстауға;
138784 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитария жөніндегі іс-шаралар өткізуге;
43878 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
14295 мың теңге – спорт нысандарын жөндеуге және орнатуға;
1074 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттырың, мемлекеттік қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.";

О внесении изменений в решение Железинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 82/8 "О Железинском районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 14 марта 2024 года № 99/8
Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихата "О Железинском районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 82/8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190705) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 4767181 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1739748 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5583 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 57076 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2964774 тысячи тенге;
2) затраты – 4922212 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50023 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88608 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38585 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16757 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 16757 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 221811 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 221811 тысяч тенге.";
2) пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
186053 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
375894 тысячи тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
138784 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
43878 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
14295 тысяч тенге – на ремонт и установку спортивных сооружений;
1074 тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категрий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.";

61494
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49920
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1074
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
843181
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
54313
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54313
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
788868
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44259
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
744609
02
Қорғаныс
51749
1
Әскери мұқтаждар
15360
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15360
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15360
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
36389
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36389
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
36389
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
403812
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
41112
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41112
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
41112
2
Әлеуметтiк көмек
268733
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
268733
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14490
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
58
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
102065
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
957
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
94026
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

61494
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
49920
004
Капитальные расходы государственного органа
10500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1074
9
Прочие государственные услуги общего характера
843181
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
54313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
54313
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
788868
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
44259
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
744609
02
Оборона
51749
1
Военные нужды
15360
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15360
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15360
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
36389
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36389
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
36389
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
403812
1
Социальное обеспечение
41112
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41112
005
Государственная адресная социальная помощь
41112
2
Социальная помощь
268733
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
268733
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14490
006
Оказание жилищной помощи
58
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
102065
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
957
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
94026
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью