2025-2027 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 153/8 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3619529 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1839984 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5759 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96334 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1677452 мың теңге;
2) шығындар – 3619529 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45811 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90436 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44625 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 45811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 45811 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 609347 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 463341 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 37813 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 23602 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38189 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 40889 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 34700 мың теңге;
Железин ауылдық округі 52627 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 36465 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 42830 мың теңге;
Майлы ауылдық округі 35370 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 49502 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 33845 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 37509 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 468400 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 37422 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 23876 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 38744 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 41487 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 35208 мың теңге;
Железин ауылдық округі 53136 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 36975 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 43597 мың теңге;
Майлы ауылдық округі 35651 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 50199 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 34189 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 37916 мың теңге.

О Железинском районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2024 года № 153/8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –3619529 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1839984 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5759 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96334 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1677452 тысячи тенге;
2) затраты – 3619529 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45811 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –90436 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44625 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –равно нулю:
приобретение финансовых активов –равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 45811 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 45811тысяч тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 609347 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 463341 тысяча тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 37813 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 23602 тысячи тенге;
Башмачинский сельский округ 38189 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 40889 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 34700 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 52627 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36465 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 42830 тысяч тенге;
сельский округ Майлы 35370 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 49502 тысячи тенге;
Новомирский сельский округ 33845 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 37509 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 468400 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 37422 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 23876 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 38744 тысячи тенге;
Веселорощинский сельский округ 41487 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 35208 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 53136 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 36975 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 43597 тысячи тенге;
сельский округ Майлы 35651 тысяча тенге;
Михайловский сельский округ 50199 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 34189 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 37916 тысяч тенге.

5. 2027 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 473750 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 37842 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 24158 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 39300 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 42097 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 35731 мың теңге;
Железин ауылдық округі 53651 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 37478 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 44386 мың теңге;
Майлы ауылдық округі 35952 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 50881 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 34541 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 37733 мың теңге.
6. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
187837 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
393044 мың теңге – елді мекендердегі жолдарды және көшелерді орташа жөндеуге және ұстауға арналған;
108115 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру және санитарлық тазарту жөніндегі іс-шаралар өткізуге арналған;
250 мың теңге – елді мекендерді жарықтандыру жөніндегі іс-шараларды өткізуге;
11500 мың теңге – спорт нысандарын жөндеуге;
1322 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттырың, мемлекеттік қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 473750 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 37842 тысячи тенге;
Алакольский сельский округ 24158 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 39300 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 42097 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 35731 тысяча тенге;
Железинский сельский округ 53651 тысяча тенге;
Казахстанский сельский округ 37478 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 44386 тысяч тенге;
сельский округ Майлы 35952 тысячи тенге;
Михайловский сельский округ 50881 тысяча тенге;
Новомирский сельский округ 34541 тысяча тенге;
Прииртышский сельский округ 37733 тысячи тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
187837 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
393044 тысячи тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
108115 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству и санитарии населенных пунктов;
250 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
11500 тысяч тенге – на ремонт спортивных сооружений;
1322тысячи тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.

001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53147
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
500
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1322
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
803905
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
58585
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58585
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
745320
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46074
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
10000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
689246
02
Қорғаныс
67465
1
Әскери мұқтаждар
16226
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16226
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16226
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
51239
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
51239
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
51239
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
523989
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
98841
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98841
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
98841
2
Әлеуметтiк көмек
309009
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
309009
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15980
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
53
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
53147
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1322
9
Прочие государственные услуги общего характера
803905
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
58585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
58585
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
745320
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
46074
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
10000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
689246
02
Оборона
67465
1
Военные нужды
16226
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16226
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16226
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
51239
122
Аппарат акима района (города областного значения)
51239
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
51239
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
523989
1
Социальное обеспечение
98841
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98841
005
Государственная адресная социальная помощь
98841
2
Социальная помощь
309009
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
309009
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15980
006
Оказание жилищной помощи
53
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

59087
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59087
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
203066
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46683
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
156383
02
Қорғаныс
68552
1
Әскери мұқтаждар
16829
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16829
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16829
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
51723
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
51723
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
51723
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
370154
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
8499
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8499
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8499
2
Әлеуметтiк көмек
267051
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
267051
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16779
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
56
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133750
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
714
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
91758
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
23994
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
94604
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
94604
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

59087
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
59087
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
203066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
46683
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
156383
02
Оборона
68552
1
Военные нужды
16829
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16829
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16829
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
51723
122
Аппарат акима района (города областного значения)
51723
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
51723
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
370154
1
Социальное обеспечение
8499
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8499
005
Государственная адресная социальная помощь
8499
2
Социальная помощь
267051
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
267051
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16779
006
Оказание жилищной помощи
56
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133750
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
714
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
91758
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
23994
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
94604
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
94604
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения