2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 112-30-8 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ағашорын ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58889 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19010 мың теңге;
трансферттер түсімі – 39879 мың теңге;
2) шығындар – 58889 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
2. 2025 – 2027 жылдарға арналған Аманкелді ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39392 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10994 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28398 мың теңге;
2) шығындар – 39392 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
3. 2025 – 2027 жылдарға арналған Байзақов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 106834 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 9317 мың теңге;
трансферттер түсімі – 97517 мың теңге;
2) шығындар – 106834 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
4. 2025 – 2027 жылдарға арналған Голубовка ауылының бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35776 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4289 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31487 мың теңге;
2) шығындар – 35776 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;

О бюджете сел и сельских округов Иртышского района на 2025 – 2027 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 27 декабря 2024 года № 112-30-8
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Агашорынского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 58889 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19010 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 39879 тысяч тенге;
2) затраты – 58889 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
2. Утвердить бюджет Амангельдинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 39392 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10994 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 28398 тысяч тенге;
2) затраты – 39392 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
3. Утвердить бюджет Байзаковского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 106834 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9317 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97517 тысяч тенге;
2) затраты – 106834 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
4. Утвердить бюджет села Голубовка на 2025–2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35776 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4289 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31487 тысяч тенге;
2) затраты – 35776 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
5. 2025 – 2027 жылдарға арналған Ертіс ауылының бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 379593 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 117913 мың теңге;
трансферттер түсімі – 261680 мың теңге;
2) шығындар – 379593 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
6. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қарақұдық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35978 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2661 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33317 мың теңге;
2) шығындар – 35978 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
7. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қоскөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37691 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 13197 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24494 мың теңге;
2) шығындар – 37691 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
8. 2025 – 2027 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35272 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7186 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28086 мың теңге;
2) шығындар – 35272 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
9. 2025 – 2027 жылдарға арналған Майқоңыр ауылының бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 148401 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2483 мың теңге;
трансферттер түсімі – 145918 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
5. Утвердить бюджет села Иртышск на 2025–2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 379593 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 117913 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 261680 тысяч тенге;
2) затраты – 379593 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
6. Утвердить бюджет Каракудукского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35978 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2661 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 33317 тысяч тенге;
2) затраты – 35978 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
7. Утвердить бюджет Коскольского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы– 37691 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13197 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24494 тысячи тенге;
2) затраты – 37691 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
8. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 35272 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7186 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28086 тысяч тенге;
2) затраты – 35272 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
9. Утвердить бюджет села Майконыр на 2025–2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 148401 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2483 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 145918 тысяч тенге;

2) шығындар – 148401 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
10. 2025 – 2027 жылдарға арналған Панфилов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38838 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 8156 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30682 мың теңге;
2) шығындар – 38838 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
11. 2025 – 2027 жылдарға арналған Северный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82193 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 12002 мың теңге;
трансферттер түсімі – 70191 мың теңге;
2) шығындар – 82193 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
12. 2025 – 2027 жылдарға арналған Сілеті ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 32680 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1848 мың теңге;
трансферттер түсімі – 30832 мың теңге;
2) шығындар – 32680 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – нөлге тең.
13. Аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2025 жылға арналған Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджетінде жалпы сомасы 347032 мың теңге ескерілсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 21956 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 28300 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 29944 мың теңге;
Голубовка ауылы – 31470 мың теңге;
Ертіс ауылы – 35981 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 33311 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 24433 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 28080 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 29014 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 30676 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 23565 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 30302 мың теңге.

2) затраты – 148401 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
10. Утвердить бюджет Панфиловского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38838 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8156 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30682 тысячи тенге;
2) затраты – 38838 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
11. Утвердить бюджет Северного сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 82193 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12002 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 70191 тысячи тенге;
2) затраты – 82193 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
12. Утвердить бюджет Селетинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 32680 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1848 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30832 тысячи тенге;
2) затраты – 32680 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – равно нулю.
13. Учесть в бюджете сҰл и сельских округов Иртышского района на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в общей сумме 347032 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 21956 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 28300 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 29944 тысячи тенге;
село Голубовка – 31470 тысяч тенге;
село Иртышск – 35981 тысяча тенге;
Каракудукский сельский округ – 33311 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 24433 тысячи тенге;
Кызылжарский сельский округ – 28080 тысяч тенге;
село Майконыр – 29014 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 30676 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 23565 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 30302 тысяч тенге.