2025-2027 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 26/220 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Павлодар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2025 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 900 706 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 033 950 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 919 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 844 837 мың теңге;
2) шығындар – 4 900 706 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -636 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 78 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 79 276 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 636 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -636 мың теңге.
2. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2025 жылға арналған резерві 40 840 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған Павлодар ауданының бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі - 1 089 037 мың теңге ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі жалпы сомасы 827 505 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Григорьевка – 76 327 мың теңге;
Ефремовка – 21 167 мың теңге;
Заңғар – 31 611 мың теңге;
Заря – 72 662 мың теңге;
Кемеңгер – 29 095 мың теңге;
Кеңес – 114 087 мың теңге;
Луганск – 74 294 мың теңге;
Мичурино – 86 937 мың теңге;
Ольгинка – 48 227 мың теңге;
Рождественка – 95 361 мың теңге;
Чернорецк – 90 035 мың теңге;
Черноярка – 48 850 мың теңге;
Шақат – 38 852 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округтердің және Ольгинка ауылының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
2 366 мың теңге – азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақасын көтеруге;

О Павлодарском районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Павлодарского районного маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 26/220
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 900 706 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 033 950 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 919 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 844 837 тысяч тенге;
2) затраты – 4 900 706 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -636 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 78 640 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 79 276 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 636 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -636 тысяч тенге.
2. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 40 840 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Павлодарского района на 2025 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета – 1 089 037 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села Ольгинка, в общей сумме 827 505 тысяч тенге, в том числе:
Григорьевский – 76 327 тысяч тенге;
Ефремовский – 21 167 тысяч тенге;
Зангарский – 31 611 тысяч тенге;
Заринский – 72 662 тысячи тенге;
Кемеңгер – 29 095 тысяч тенге;
Кенесский – 114 087 тысяч тенге;
Луганский – 74 294 тысячи тенге;
Мичуринский – 86 937 тысяч тенге;
Ольгинка – 48 227 тысяч тенге;
Рождественский – 95 361 тысяча тенге;
Чернорецкий – 90 035 тысяч тенге;
Черноярский – 48 850 тысяч тенге;
Шакатский – 38 852 тысячи тенге.
5. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сельских округов и села Ольгинка в следующих объемах:
2 366 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

9 898 мың теңге – Ольгинка ауылы әкімі аппаратының жылумен жабдықтау нысанына жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
651 889 мың теңге – елді мекендердің автомобиль жолдарын жөндеу жөніндегі іс-шараларды жүргізуге;
43 807 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыруға;
155 122 мың теңге – мәдениет және спорт саласындағы шығындарға;
280 643 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.

9 898 тысяч тенге – на проведение ремонта объекта теплоснабжения аппарата акима села Ольгинка;
651 889 тысяч тенге – на проведение мероприятий по ремонту автомобильных дорог населенных пунктов;
43 807 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов;
155 122 тысячи тенге – на расходы в сфере культуры и спорта;
280 643 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".

44 277
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 059 927
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
39 407
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 407
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
1 020 520
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 181
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
976 339
02
Қорғаныс
79 746
1
Әскери мұқтаждар
15 756
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 756
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 756
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
63 990
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63 990
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 089
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
62 901
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
730 381
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
151 568
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
151 568
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
151 568
2
Әлеуметтік көмек
492 724
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
492 724
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 443
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103 685
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 117
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
122 740
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
247 739
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

44 277
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 059 927
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
39 407
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
39 407
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
1 020 520
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
44 181
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
976 339
02
Оборона
79 746
1
Военные нужды
15 756
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 756
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 756
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
63 990
122
Аппарат акима района (города областного значения)
63 990
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 089
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
62 901
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
730 381
1
Социальное обеспечение
151 568
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
151 568
005
Государственная адресная социальная помощь
151 568
2
Социальная помощь
492 724
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
492 724
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 443
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103 685
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 117
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 740
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
247 739
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения