Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 75 "Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының XV сессиясының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 101 шешiмi
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 75 "Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тізілімінде № 190255 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 604 907 598,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 458 061 642 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 447 164,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 132 869 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 112 235 923 мың теңге;
2) шығындар – 1 665 009 509,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 676 423,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 20 070 581 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20 521 581 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -99 848 915,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 99 848 915,1 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 20 503 424 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 17 321 444 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 43 049 984 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 486 989 997 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 45 663 913 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 70 766 800 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 316 486 469,8 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 71 471 405 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 18 811 376 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 8 декабря 2023 года № 75 "О бюджете города Алматы на 2024-2026 годы"
Решение XV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 29 марта 2024 года № 101
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2024-2026 годы" от 8 декабря 2023 года № 75 (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 190255) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 604 907 598,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 458 061 642 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 447 164,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 27 132 869 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 112 235 923 тысяч тенге;
2) затраты – 1 665 009 509,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 676 423,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 070 581 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20 521 581 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -99 848 915,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 99 848 915,1 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 20 503 424 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 17 321 444 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 43 049 984 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 486 989 997 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 45 663 913 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 70 766 800 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 316 486 469,8 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 71 471 405 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 18 811 376 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 24 194 372 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 12 249 981 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 265 449 768 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Басқа да шығындар 85 361 642 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 24 194 372 тысячи тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 12 249 981 тысяча тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 265 449 768 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 85 361 642 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

219 929 678,0
003
Жалпы білім беру
124 333 005,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
8 506 922,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
3 913 545,0
008
Балаларға қосымша білім беру
8 005 233,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
75 102 973,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
103 703 680,0
027
Алматы қаласында орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту
6 265 905,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
13 299 709,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
6 297 115,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
77 840 951,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 951 124,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 951 124,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
47 453 837,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
60 716,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
47 393 121,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 920 000,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 920 000,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
5 029,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
5 029,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 300 700,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 300 700,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
2 750 917,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 750 917,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
909 839,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
909 839,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы

219 929 678,0
003
Общеобразовательное обучение
124 333 005,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
8 506 922,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
3 913 545,0
008
Дополнительное образование для детей
8 005 233,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
68 000,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
75 102 973,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
103 703 680,0
027
Сейсмоусиление организаций среднего образования в городе Алматы
6 265 905,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
13 299 709,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
6 297 115,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
77 840 951,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 951 124,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
1 951 124,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
47 453 837,0
018
Организация профессионального обучения
60 716,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
47 393 121,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 920 000,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
1 920 000,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
5 029,0
019
Обучение участников избирательного процесса
5 029,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 300 700,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 300 700,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
2 750 917,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 750 917,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
909 839,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
909 839,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы

19 497 993,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
496 737,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 042 676,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 369 000,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 598 642,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 000,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 556 243,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
279 236,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
413 263,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
6 943,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 706 253,0
05
Денсаулық сақтау
45 663 913,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
10 026 671,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
421 488,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
67 495,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 296 842,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
8 240 846,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
4 865 324,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
500 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 365 324,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 782 514,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 782 514,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 447 012,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

19 497 993,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
496 737,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 042 676,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 369 000,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 598 642,0
011
Капитальные расходы государственного органа
29 000,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 556 243,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
279 236,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
413 263,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 943,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 706 253,0
05
Здравоохранение
45 663 913,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
10 026 671,0
006
Услуги по охране материнства и детства
421 488,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
67 495,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 296 842,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
8 240 846,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
4 865 324,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
500 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 365 324,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 782 514,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 782 514,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 447 012,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

1 447 012,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
49 488,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
49 488,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
25 492 904,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
328 345,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
194 817,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
10 066,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
187 192,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
611 026,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
24 161 458,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
67 456 800,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 456 104,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 456 104,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 533 521,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 684 197,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 995 693,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
827 021,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 446 203,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 994,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
578 413,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 485 487,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру

1 447 012,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
49 488,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
49 488,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
25 492 904,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
328 345,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
194 817,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
10 066,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
187 192,0
030
Капитальные расходы государственного органа
611 026,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
24 161 458,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
67 456 800,0
123
Аппарат акима района в городе
2 456 104,0
056
Государственная адресная социальная помощь
2 456 104,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
10 533 521,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 684 197,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 995 693,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
827 021,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 446 203,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 994,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
578 413,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 485 487,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

1 129 146,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
356 341,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
63 629,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
63 629,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
25 452 091,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 927 328,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
27 139,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
8 393 422,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
9 668 474,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
5 435 728,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
4 760 026,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
4 760 026,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
15 100 713,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
13 138 409,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 213 324,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
748 980,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 271 175,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
28 536,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 651 039,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
591 600,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
49 148,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 148,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 222 037,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
755 999,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 784 210,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
236 112,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту

1 129 146,0
037
Социальная реабилитация
356 341,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
63 629,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
63 629,0
123
Аппарат акима района в городе
25 452 091,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 927 328,0
030
Оказание жилищной помощи
27 139,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 393 422,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
9 668 474,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 435 728,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
4 760 026,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
4 760 026,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
15 100 713,0
003
Программа занятости
13 138 409,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 213 324,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
748 980,0
123
Аппарат акима района в городе
2 271 175,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
28 536,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 651 039,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
591 600,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
49 148,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 148,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 222 037,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
755 999,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 784 210,0
026
Капитальные расходы государственного органа
7 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
236 112,0
062
Развитие системы квалификаций

1 572 591,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
70 200,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
436 157,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
68 226,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
380 052,0
034
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
270,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 588,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
462 438,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
130 060,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
1 460 472,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 460 472,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
20 854 875,0
001
Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 478 687,0
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
11 550 041,0
005
Экожүйе объектілерін дамыту
5 824 311,0
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
865 516,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 200,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
135 120,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
306 434,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
304 609,0
008
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 825,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 249 981,0
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
10 962 719,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
635 436,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
10 307 669,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

1 572 591,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
70 200,0
014
Проведение противоэпизотических мероприятий
436 157,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
68 226,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
380 052,0
034
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
270,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 588,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
462 438,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
130 060,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
1 460 472,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
1 460 472,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
20 854 875,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне
2 478 687,0
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
11 550 041,0
005
Развитие объектов экосистемы
5 824 311,0
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
865 516,0
011
Капитальные расходы государственного органа
1 200,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
135 120,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
306 434,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
304 609,0
008
Капитальные расходы государственного органа
1 825,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 249 981,0
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
10 962 719,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
635 436,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
10 307 669,0
005
Капитальные расходы государственного органа

687 086,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
687 086,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
2 591 832,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 433 030,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 158 802,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
32 452 766,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
29 852 766,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 600 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
11 388 544,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
10 923 755,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
464 789,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
36 854,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
36 854,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 210 755,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 210 755,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 207 710,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 045,0
15
Трансферттер
228 309 760,1
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
228 309 760,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
253 506,7
007
Бюджеттік алып коюлар
226 102 075,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
169 052,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
1 564 782,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
150 020,2
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

687 086,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
687 086,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
2 591 832,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 433 030,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 158 802,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
32 452 766,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
29 852 766,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 600 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
11 388 544,0
031
Строительство комплекса административных зданий
10 923 755,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
464 789,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
36 854,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
36 854,0
14
Обслуживание долга
5 210 755,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 210 755,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 207 710,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 045,0
15
Трансферты
228 309 760,1
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
228 309 760,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
253 506,7
007
Бюджетные изъятия
226 102 075,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
169 052,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
1 564 782,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
150 020,2
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан