Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXV сессиясының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 шешiмi
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 7-баптарына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 036 440 396 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 837 018 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 433 070 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 816 667 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 169 172 356 мың теңге;
2) шығындар – 2 127 462 499 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 233 350 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 46 945 608 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 47 137 108 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -177 201 061 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 177 201 061 мың теңге.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерiне акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі өнімдері, жеңiл автомобильдер (арнайы мүгедектігі бар адамдарға арналған, қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару бейімдегіші бар автомобильдерден басқа) акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақыдан;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алымдардан (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алымдардан);
Республикалық маңызы бар қалада, астанада үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымнан;
жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы
Решение внеочередной XXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 6 декабря 2024 года № 183
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см.п.21 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 036 440 396 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 837 018 303 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 433 070 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 816 667 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 169 172 356 тысяч тенге;
2) затраты – 2 127 462 499 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39 233 350 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 46 945 608 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 47 137 108 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -177 201 061 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 177 201 061 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на табачные изделия, легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за негативное воздействие на окружающую среду;
платежа по возмещению исторических затрат;
сбора за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе республиканского значения, столице;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
сбора за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттарды қайтарудан;
білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан түсетін түсімдерді қоспағанда, жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
азаматтарға пәтерлер сатудан;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіруден түсетін түсімдер;
жер телімдерін сатудан;
жер телімдерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.
5. 2025 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 251 515 914 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 27 879 735 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Қорғаныс шығындары 16 613 165 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 58 360 644 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Білім беру шығындары 590 832 156 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Денсаулық сақтау шығындары 51 750 012 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 75 803 460 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 526 738 953 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 80 347 075 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета специализированным организациям;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет, за исключением поступлений в Фонд поддержки инфраструктуры образования;
поступлений от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений от продажи гражданам квартир;
поступлений от приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
поступления от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2025 год в сумме 251 515 914 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 27 879 735 тысяч тенге.
7. Утвердить расходы на оборону в размере 16 613 165 тысяч тенге.
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 58 360 644 тысяч тенге.
9. Утвердить расходы на образование в сумме 590 832 156 тысяч тенге.
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 51 750 012 тысяч тенге.
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 75 803 460 тысяч тенге.
12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 526 738 953 тысяч тенге.
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 80 347 075 тысяч тенге.

14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 18 435 837 мың теңге сомасында бекітілсін.
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 33 065 609 мың теңге сомасында бекітілсін.
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 6 547 712 мың теңге сомасында бекітілсін.

14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 18 435 837 тысяч тенге.
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 33 065 609 тысяч тенге.
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 6 547 712 тысяч тенге.

17. Көлік және коммуникация шығындары 337 690 004 мың теңге сомасында бекітілсін.
18. Басқа да шығындар 140 278 082 мың теңге сомасында бекітілсін.
19. Жергілікті атқарушы органның резерві 40 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
20. 2025 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 337 690 004 тысяч тенге.
18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 140 278 082 тысяч тенге.
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 40 000 000 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

2 361 391,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 993,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 158 398,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
80 649,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
80 649,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 125 766,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
1 957 622,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
168 144,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
12 045 359,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
792 949,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
6 882 413,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 369 997,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
58 360 644,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
40 318 894,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
36 401 412,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 899 482,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
18 041 750,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 041 750,0
04
Бiлiм беру
590 832 156,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
79 992 025,0
029
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
79 992 025,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
3 026 222,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
3 026 222,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
14 164 992,0
006
Алматы қаласында мектепке дейінгі ұйымдарды сейсмикалық күшейту
5 266 015,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
8 898 977,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы

2 361 391,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 993,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 158 398,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
80 649,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
80 649,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 125 766,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
1 957 622,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
168 144,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
12 045 359,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
792 949,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
6 882 413,0
011
Капитальные расходы государственного органа
4 369 997,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
58 360 644,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
40 318 894,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
36 401 412,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
3 899 482,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
18 041 750,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 041 750,0
04
Образование
590 832 156,0
123
Аппарат акима района в городе
79 992 025,0
029
Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
79 992 025,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
3 026 222,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
3 026 222,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
14 164 992,0
006
Сейсмоусиление детских дошкольных организаций в городе Алматы
5 266 015,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
8 898 977,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы

678 804,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 753 326,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 591 130,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 648 418,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
3 006 696,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
332 175,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
434 093,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 539,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
768 583,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
126 142,0
05
Денсаулық сақтау
51 750 012,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
11 979 347,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
297 331,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
69 783,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 323 259,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
10 288 974,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 930 622,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 582 695,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 971 391,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 971 391,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
839 648,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

678 804,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 753 326,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 591 130,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 648 418,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
3 006 696,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
332 175,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
434 093,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 539,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
768 583,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
126 142,0
05
Здравоохранение
51 750 012,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
11 979 347,0
006
Услуги по охране материнства и детства
297 331,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
69 783,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 323 259,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
10 288 974,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 930 622,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 582 695,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 971 391,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 971 391,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
839 648,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

839 648,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
29 974 944,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
460 937,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 273,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
29 188 298,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
75 803 460,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
3 131 135,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 131 135,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 228 639,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 682 746,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 248 904,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 349 965,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 288 082,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 893,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
655 049,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 659 544,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 221 832,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
437 712,0

839 648,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
29 974 944,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
460 937,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 273,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
29 188 298,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
75 803 460,0
123
Аппарат акима района в городе
3 131 135,0
056
Государственная адресная социальная помощь
3 131 135,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 228 639,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 682 746,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 248 904,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 349 965,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 288 082,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 893,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
655 049,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 659 544,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 221 832,0
037
Социальная реабилитация
437 712,0

373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
15 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
24 325 422,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 050 526,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
29 353,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
6 007 215,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
10 527 936,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
5 710 392,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
7 580 714,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 580 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 233 107,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
17 895 024,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 541 088,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
796 995,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 389 146,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
29 422,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 819 974,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
539 750,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
49 159,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 159,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 335 594,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
723 212,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 997 935,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
16 858,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
383 959,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
2 528,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
15 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
15 000,0
123
Аппарат акима района в городе
24 325 422,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 050 526,0
030
Оказание жилищной помощи
29 353,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 007 215,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
10 527 936,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 710 392,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
7 580 714,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 580 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
20 233 107,0
003
Программа занятости
17 895 024,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 541 088,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
796 995,0
123
Аппарат акима района в городе
2 389 146,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
29 422,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 819 974,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
539 750,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
49 159,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 159,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 335 594,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
723 212,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 997 935,0
026
Капитальные расходы государственного органа
16 858,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
383 959,0
062
Развитие системы квалификаций
2 528,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

41 784 806,0
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
46 101 975,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
214 308 725,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
473 884,0
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
11 760 313,0
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
85 071 835,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
73 333,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
116 929 360,0
13
Басқалар
100 740 974,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
34 071 258,0
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
1 720 758,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
30 000 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
1 600 000,0
060
Креативті индустриялар саласында жеке кәсіпкерлікті дамыту, креативті кеңістіктерді инфрақұрылымын құру үшін қаржыландыру және жағдайлар жасау
550 500,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
200 000,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
4 346 774,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 346 774,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
252 976,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
252 976,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
2 859 301,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 468 537,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 325,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 034 139,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
332 300,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
43 380 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
40 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

41 784 806,0
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
46 101 975,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
214 308 725,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
473 884,0
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
11 760 313,0
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
85 071 835,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
73 333,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
116 929 360,0
13
Прочие
100 740 974,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
34 071 258,0
005
Поддержка субъектов предпринимательства
1 720 758,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
30 000 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
1 600 000,0
060
Финансирование и создание условий для развития частного предпринимательства в сфере креативных индустрий, создания инфраструктуры креативных пространств
550 500,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
200 000,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
4 346 774,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 346 774,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
252 976,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
252 976,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
2 859 301,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 468 537,0
003
Капитальные расходы государственного органа
24 325,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 034 139,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
332 300,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
43 380 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
40 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

1 522 404,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
290 872 267,0
003
Жалпы білім беру
81 902 216,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
8 823 085,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 669 944,0
008
Балаларға қосымша білім беру
9 885 651,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
72 760,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
187 518 611,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
49 192 322,0
027
Алматы қаласында орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту
3 672 922,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
33 519 400,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
12 000 000,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 703 591,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 703 591,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
59 884 493,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
59 884 493,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 058 000,0
046
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 058 000,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 177 000,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 177 000,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 039 012,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 039 012,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
13 313 455,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
698 039,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 876 048,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

1 522 404,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
290 872 267,0
003
Общеобразовательное обучение
81 902 216,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
8 823 085,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 669 944,0
008
Дополнительное образование для детей
9 885 651,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
72 760,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
187 518 611,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
49 192 322,0
027
Сейсмоусиление организаций среднего образования в городе Алматы
3 672 922,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
33 519 400,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
12 000 000,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 703 591,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 703 591,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
59 884 493,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
59 884 493,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 058 000,0
046
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
3 058 000,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 177 000,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 177 000,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 039 012,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 039 012,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
13 313 455,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
698 039,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 876 048,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы

001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 688 819,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
311 728,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
311 728,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
938 544,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
938 544,0
318
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы
5 260 387,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
693 739,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 763 331,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
97 317,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
1 706 000,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
569 302,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
470 630,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
98 672,0
510
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика басқармасы
2 648 110,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 431 458,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
216 652,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
2 062 493,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 534 883,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
527 610,0
02
Қорғаныс
8 312 035,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
1 002 607,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
223 407,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
779 200,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
192 508,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
192 508,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
4 688 819,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
311 728,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
311 728,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
938 544,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
938 544,0
318
Управление государственных активов города республиканского значения, столицы
5 260 387,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
693 739,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 763 331,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
97 317,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
1 706 000,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
569 302,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
470 630,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
98 672,0
510
Управление экономики города республиканского значения, столицы
2 648 110,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
2 431 458,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
216 652,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 062 493,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 534 883,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
527 610,0
02
Оборона
8 312 035,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
1 002 607,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
223 407,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
779 200,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
192 508,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
192 508,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы

001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 469 302,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 183 986,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
68 869 762,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
65 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 869 762,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 000 000,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
2 000 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 068 069,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 068 069,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 065 718,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 351,0
15
Трансферттер
252 001 578,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
252 001 578,0
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
485 664,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
46 754 731,0
Бюджеттік кредиттері
55 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
55 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
55 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
18 890 000,0
Қаржы активтерін сатып алу
19 000 000,0
12
Көлiк және коммуникация
19 000 000,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
19 000 000,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
19 000 000,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-1 074 139,0
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
1 074 139,0
Алматы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 469 302,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 183 986,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
68 869 762,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
65 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 869 762,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 000 000,0
031
Строительство комплекса административных зданий
2 000 000,0
14
Обслуживание долга
5 068 069,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 068 069,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 065 718,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 351,0
15
Трансферты
252 001 578,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
252 001 578,0
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
485 664,0
III. Чистое бюджетное кредитование
46 754 731,0
Бюджетные кредиты
55 000 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
55 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
55 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
55 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
8 245 269,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
8 245 269,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
8 245 269,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
18 890 000,0
Приобретение финансовых активов
19 000 000,0
12
Транспорт и коммуникации
19 000 000,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
19 000 000,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
19 000 000,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
110 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
110 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
110 000,0
V. Дефицит бюджета
-1 074 139,0
VI. Финансирование дефицита бюджета
1 074 139,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Алматы
от 6 декабря 2024 года №183
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Социальная поддержка инвалидов
Государственная адресная социальная помощь