Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXV сессиясының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 183 шешiмi
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 8-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6, 7-баптарына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 036 440 396 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 837 018 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 433 070 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 816 667 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 169 172 356 мың теңге;
2) шығындар – 2 127 462 499 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39 233 350 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 46 945 608 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 47 137 108 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -177 201 061 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 177 201 061 мың теңге.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерiне акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі өнімдері, жеңiл автомобильдер (арнайы мүгедектігі бар адамдарға арналған, қолмен басқарылатын немесе қолмен басқару бейімдегіші бар автомобильдерден басқа) акциздер;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға жағымсыз әсер еткені үшін төлемақыдан;
тарихи шығындарды өтеу бойынша төлемдер;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алымдардан (жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға арналған лицензияларды бергені үшін алымдардан);
Республикалық маңызы бар қалада, астанада үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алымнан;
жұмыс берушілерге Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты бергені немесе ұзартқаны үшін алымнан;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2025-2027 годы
Решение внеочередной XXV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 6 декабря 2024 года № 183.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см.п.21 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
) доходы – 2 035 307 564 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 837 018 303 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 433 070 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 21 816 667 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 168 039 524 тысяч тенге;
2) затраты – 2 308 561 255,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 733 350 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 72 488 567 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 72 680 067 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -401 475 608,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 401 475 608,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
корпоративного подоходного налога с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на табачные изделия, легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для лиц с инвалидностью), произведенные на территории Республики Казахстан;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за негативное воздействие на окружающую среду;
платежа по возмещению исторических затрат;
сбора за право занятия отдельными видами деятельности (сбор за выдачу лицензий на занятие отдельными видами деятельности);
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе республиканского значения, столице;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
сбора за выдачу или продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

9. Білім беру шығындары 590 832 156 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Денсаулық сақтау шығындары 51 750 012 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 75 803 460 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 526 738 953 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 80 347 075 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 18 435 837 мың теңге сомасында бекітілсін.
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 33 065 609 мың теңге сомасында бекітілсін.
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 6 547 712 мың теңге сомасында бекітілсін.
17. Көлік және коммуникация шығындары 337 690 004 мың теңге сомасында бекітілсін.
18. Басқа да шығындар 140 278 082 мың теңге сомасында бекітілсін.
19. Жергілікті атқарушы органның резерві 40 000 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
20. 2025 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
21. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев
Алматы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне
1-қосымша
Алматы қаласының 2025 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Iшкi сыныбы
Специфика
1
2
7
I. Кірістер
2 036 440 396,0
1
Салықтық түсімдер
1 837 018 303,0
01
Табыс салығы
1 319 924 587,0
1
Корпоративтік табыс салығы
651 052 541,0
2
Жеке табыс салығы
668 872 046,0
03
Әлеуметтiк салық
358 038 585,0
1
Әлеуметтік салық
358 038 585,0
04
Меншiкке салынатын салықтар
68 147 336,0
1
Мүлiкке салынатын салықтар
40 815 410,0
3
Жер салығы
3 969 029,0
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
23 362 897,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар
58 699 955,0
2
Акциздер
22 069 371,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
7 594 315,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
29 036 269,0
08
Заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
32 207 840,0
1
Мемлекеттік баж
32 207 840,0
2
Салықтық емес түсiмдер
8 433 070,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
3 882 953,0
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
486 801,0
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивиденттер
456 882,0
4
Мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
441 974,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2 471 598,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
25 698,0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4 550 117,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4 550 117,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
21 816 667,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
17 949 067,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
17 949 067,0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
3 867 600,0
1
Жерді сату
3 737 611,0
2
Материалдық емес активтердi сату

9. Утвердить расходы на образование в сумме 611 433 735 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 69 939 498 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 78 224 364 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 587 083 354 тысячи тенге
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 90 059 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 19 914 644 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 34 594 592 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 7 908 162 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 389 916 765 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 188 309 384 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 40 000 000 тысяч тенге.
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
21. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев
Приложение 1
к решению маслихата
города Алматы
от 6 декабря 2024 года № 183
Бюджет города Алматы на 2025 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения очередной XXVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 20.03.2025 № 204 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма, тыс. тенге
Класс
Наименование
Подкласс
Специфика
1
3
I. Доходы
2 035 307 564,0
1
Налоговые поступления
1 837 018 303,0
01
Подоходный налог
1 319 924 587,0
1
Корпоративный подоходный налог
651 052 541,0
2
Индивидуальный подоходный налог
668 872 046,0
03
Социальный налог
358 038 585,0
1
Социальный налог
358 038 585,0
04
Налоги на собственность
68 147 336,0
1
Налоги на имущество
40 815 410,0
3
Земельный налог
3 969 029,0
4
Налог на транспортные средства
23 362 897,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
58 699 955,0
2
Акцизы
22 069 371,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
7 594 315,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
29 036 269,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и(или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
32 207 840,0
1
Государственная пошлина
32 207 840,0
2
Неналоговые поступления
8 433 070,0
01
Доходы от государственной собственности
3 882 953,0
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
486 801,0
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
456 882,0
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
441 974,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
2 471 598,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
25 698,0
06
Прочие неналоговые поступления
4 550 117,0
1
Прочие неналоговые поступления
4 550 117,0
3
Поступления от продажи основного капитала
21 816 667,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
17 949 067,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
17 949 067,0
03
Продажа земли и нематериальных активов
3 867 600,0
1
Продажа земли
3 737 611,0
2
Продажа нематериальных активов

189 232,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 816 152,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 352 816,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 501,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
460 835,0
02
Қорғаныс
16 613 165,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
2 361 391,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
202 993,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
2 158 398,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
80 649,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
80 649,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
2 125 766,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
1 957 622,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
168 144,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
12 045 359,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
792 949,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
6 882 413,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 369 997,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
58 360 644,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
40 318 894,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
36 401 412,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 899 482,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
18 041 750,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 041 750,0
04
Бiлiм беру
590 832 156,0

189 232,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
2 039 307,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 575 971,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 501,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
460 835,0
02
Оборона
17 947 744,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
2 361 391,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
202 993,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
2 158 398,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
580 649,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
580 649,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 278 931,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
2 110 787,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
168 144,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
12 726 773,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
792 499,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
7 564 277,0
011
Капитальные расходы государственного органа
4 369 997,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
59 710 976,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
41 659 738,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
36 549 708,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
5 092 030,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
9 488,0
021
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
9 488,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
18 041 750,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 041 750,0
04
Образование
611 433 735,0

121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 100 000,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 100 000,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
824 801,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
824 801,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
12 342 906,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
678 804,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 753 326,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 591 130,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 648 418,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
3 006 696,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
332 175,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
434 093,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3 539,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
768 583,0
069
Балалар құқығын қорғау саласында іс шаралар өткізу
126 142,0
05
Денсаулық сақтау
51 750 012,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
11 979 347,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
297 331,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
69 783,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 323 259,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
10 288 974,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 930 622,0

121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 100 000,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 100 000,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
826 771,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
826 771,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
12 936 932,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
677 804,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
2 253 326,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 591 130,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 543 145,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
3 105 788,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
348 554,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
434 093,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 539,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
832 441,0
069
Проведение мероприятий в области защиты прав детей
147 112,0
05
Здравоохранение
69 939 498,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
11 979 347,0
006
Услуги по охране материнства и детства
297 331,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
69 783,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 323 259,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
10 288 974,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
20 622 383,0

009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 347 927,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 582 695,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
4 971 391,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 971 391,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
839 648,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
839 648,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
54 060,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
54 060,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
29 974 944,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
460 937,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
93 806,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 273,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
224 630,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
29 188 298,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
75 803 460,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
3 131 135,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 131 135,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 228 639,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 682 746,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 248 904,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 349 965,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 288 082,0

009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 347 927,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
19 274 456,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 971 391,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 971 391,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
839 648,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
839 648,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
54 060,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
54 060,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
31 472 669,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
471 305,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
93 806,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 273,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
224 630,0
030
Капитальные расходы государственного органа
7 457,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
30 668 198,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
78 224 364,0
123
Аппарат акима района в городе
3 131 135,0
056
Государственная адресная социальная помощь
3 131 135,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
11 918 613,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 879 556,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 424 326,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 539 948,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 415 841,0

029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 893,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
655 049,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 659 544,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 221 832,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
437 712,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
15 000,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
15 000,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
24 325 422,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 050 526,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
29 353,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
6 007 215,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
10 527 936,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
5 710 392,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
7 580 714,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
7 580 714,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 233 107,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
17 895 024,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 541 088,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
796 995,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 389 146,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
29 422,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 819 974,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
539 750,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
49 159,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 159,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 335 594,0

029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 893,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
655 049,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 707 491,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 248 286,0
037
Социальная реабилитация
459 205,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 215 000,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 215 000,0
123
Аппарат акима района в городе
24 325 422,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 050 526,0
030
Оказание жилищной помощи
29 353,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
6 007 215,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
10 527 936,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 710 392,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
7 580 714,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
7 580 714,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
20 682 908,0
003
Программа занятости
18 192 524,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 657 120,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
833 264,0
123
Аппарат акима района в городе
2 389 146,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
29 422,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 819 974,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
539 750,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
49 159,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 159,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 368 776,0

003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
24 325,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
1 034 139,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
332 300,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
43 380 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
40 000 000,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3 380 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
14 952 950,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
14 712 619,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
240 331,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
310 231,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
310 231,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 302 367,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 302 367,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 299 468,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 899,0
15
Трансферттер
251 954 796,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
251 954 796,0
007
Бюджеттік алып коюлар
251 515 914,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
438 882,0
III. Таза бюджеттік кредит беру
39 233 350,0
Бюджеттік кредиттері
47 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
26 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
26 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
26 000 000,0
13
Басқалар
21 000 000,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы

003
Капитальные расходы государственного органа
24 325,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
1 207 791,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
332 300,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
43 380 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
40 000 000,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
3 380 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
37 540 416,0
031
Строительство комплекса административных зданий
36 773 715,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
766 701,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
310 231,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
310 231,0
14
Обслуживание долга
5 302 367,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 302 367,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 299 468,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 899,0
15
Трансферты
252 820 339,2
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
252 820 339,2
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
865 542,4
007
Бюджетные изъятия
251 515 914,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
438 882,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
0,8
III. Чистое бюджетное кредитование
55 733 350,0
Бюджетные кредиты
63 500 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
42 500 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
42 500 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
42 500 000,0
13
Прочие
21 000 000,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы

665 076,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 582 552,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
90 950,0
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
6 280 000,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
549 042,0
001
Жергілікті бюджетті жоспарлау, атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
454 882,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
94 160,0
510
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика басқармасы
2 483 808,0
001
Жергілікті деңгейде экономикалық саясат саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 281 330,0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
202 478,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
1 933 864,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 440 771,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
493 093,0
02
Қорғаныс
8 802 408,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
966 528,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
208 791,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
757 737,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 000 000,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
1 000 000,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
179 914,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
179 914,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
6 655 966,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
843 492,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
5 812 474,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
46 467 504,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы

665 076,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 582 552,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
90 950,0
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
6 280 000,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
549 042,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области планирования, исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
454 882,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
94 160,0
510
Управление экономики города республиканского значения, столицы
2 483 808,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области экономической политики на местном уровне
2 281 330,0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
202 478,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
1 933 864,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
1 440 771,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
493 093,0
02
Оборона
8 802 408,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
966 528,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
208 791,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
757 737,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 000 000,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
1 000 000,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
179 914,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
179 914,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
6 655 966,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
843 492,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
5 812 474,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
46 467 504,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы

003
Жалпы білім беру
93 627 460,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
9 436 745,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
2 857 208,0
008
Балаларға қосымша білім беру
15 577 647,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
77 853,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
255 681 960,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
20 000 000,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
12 000 000,0
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
8 000 000,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 912 338,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 912 338,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
71 436 378,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
71 436 378,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 965,0
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 965,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 259 390,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 259 390,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 111 743,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 111 743,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
14 216 970,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
718 620,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 007 361,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
4 111 485,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 887 188,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
3 586 661,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу

003
Общеобразовательное обучение
93 627 460,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
9 436 745,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
2 857 208,0
008
Дополнительное образование для детей
15 577 647,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
77 853,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
255 681 960,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
20 000 000,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
12 000 000,0
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
8 000 000,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 912 338,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 912 338,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
71 436 378,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
71 436 378,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 965,0
019
Обучение участников избирательного процесса
10 965,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 259 390,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 259 390,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 111 743,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 111 743,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
14 216 970,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
718 620,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
2 007 361,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
4 111 485,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 887 188,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
3 586 661,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии

46 754 731,0
Бюджеттік кредиттері
55 000 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
55 000 000,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
55 000 000,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
55 000 000,0
05
Бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
06
Мамандандырылған ұйымдарға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
8 245 269,0
IV. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
18 890 000,0
Қаржы активтерін сатып алу
19 000 000,0
12
Көлiк және коммуникация
19 000 000,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
19 000 000,0
019
Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
19 000 000,0
06
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
05
Мүліктік кешен түріндегі коммуналдық мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындарды және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық жүргізуіндегі өзге мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер
110 000,0
V. Бюджеттік дефицит
-1 074 139,0
VI. Бюджет дефицитін қаржыландыру
1 074 139,0
Алматы қаласы мәслихатының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 183 шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
Денсаулық сақтау
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

46 754 731,0
Бюджетные кредиты
55 000 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
55 000 000,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
55 000 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
55 000 000,0
05
Погашение бюджетных кредитов
8 245 269,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
8 245 269,0
06
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета специализированным организациям
8 245 269,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
18 890 000,0
Приобретение финансовых активов
19 000 000,0
12
Транспорт и коммуникации
19 000 000,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
19 000 000,0
019
Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
19 000 000,0
06
Поступления от продажи финансовых активов государства
110 000,0
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
110 000,0
05
Поступления от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном ведении коммунальных государственных предприятий
110 000,0
V. Дефицит бюджета
-1 074 139,0
VI. Финансирование дефицита бюджета
1 074 139,0
Приложение 4
к решению маслихата
города Алматы
от 6 декабря 2024 года №183
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Образование
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
Здравоохранение
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Социальная помощь и социальное обеспечение
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Социальная поддержка инвалидов
Государственная адресная социальная помощь