"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 12 наурыздағы № 145 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) ақы төлеу лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, қатерлі ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтер;";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 7, 8 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 21-қосымша алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруды үйлестіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2024 года № 145
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550) следующие изменения:
подпункт 9) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"9) тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани;";
приложения 1, 2 и 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложения 7, 8 и 9 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему приказу;
приложение 21 к указанному приказу исключить.
2. Департаменту координации обязательного социального медицинского страхования Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.

стационарлық жағдайларда жоспарлы емдеуге жатқызу кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін ескере отырып, базалық мөлшерлеме 169 792,94 теңгені құрайды және 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:
Осы Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде шығындарды өтеу клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсету кезінде медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Стационарды алмастыратын жағдайларда терапевтік бейіндегі медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін тарифтің КШТ 1/2 мөлшерінде айқындалады;
Стационарды алмастыратын жағдайларда хирургиялық бейіндегі медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін тарифтің КШТ 3/4 мөлшерінде айқындалады;
Үйдегі стационар жағдайында медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады.
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенттері;
Осы КШТ бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы КШТ бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер 5-қосымшаға сәйкес тариф;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 6-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 7-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 8-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті.
Қысқартулардың толық жазылуы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
Балалар ШК-балалардың шығындар коэффициенті;
Ересек ШК- ересектердің шығындар коэффициенті;АХЖ 9-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі тоғызыншы қайта қарау;
АХЖ 10-аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі оныншы қайта қарау;
– негізгі қорытынды диагноз;
– нақтылайтын қорытынды диагноз.
Ақы төлеу клиникалық- шығындық
топтар бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алу коэффициенттері
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалаларының атаулары
Аудандар/қалалар коды
Аудандарды/қалаларды анықтау
қалалардың/аудандардың атауы
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
Абай облысы

при оказании медицинской помощи в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 169 792,94 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):
коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги при оказании специализированной медицинской помощи в стационарных и стационарозамещающих условиях, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования – 1,1298;
при оказании медицинской помощи терапевтического профиля в стационарозамещающих условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/2 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях;
при оказании медицинской помощи хирургического профиля в стационарозамещающих условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 3/4 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях;
при оказании медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Академический поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 7 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
КЗ дет – коэффициент затратоемкости для детей;
КЗ взр – коэффициент затратоемкости для взрослых;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем девятого пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра;
†– основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1 к тарифам
на медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Код городов/районов
Определение городов/районов
Наименование городов/районов
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
Область Абай

1,0043
2
"Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0026
3
"Акушерия гинекология және перинатология ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0205
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0032
5
"А.Н Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0063
6
"Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0129
7
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0214
8
"Ұлттық ғылыми кардиохирургия орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1,0014
9
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы
1,0032
10
“University Medical Center" корпоративтік қоры

1,0043
2
Акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней"
1,0026
3
Акционерное общество "Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологи"
1,0205
4
Акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии"
1,0032
5
Акционерное общество "Национальный научный центр хирургии имени А.Н.Сызганова"
1,0063
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан"
1,0129
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
1,0214
8
Некоммерческое акционерное общество "Национальный научный кардиохирургический центр"
1,0014
9
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0032
10
Корпоративный Фонд "University Medical Center"

1,0042
11
"Академик Н.Ж. Батпенов атындағы Ұлттық ғылыми травматология және ортопедия орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0043
12
"Ұлттық ғылыми онкологиялық орталық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1,0032
Ақы төлеу клиникалық- шығындық
топтар бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру жүйесінде
ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
5-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

1,0042
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр травматологии и ортопедии имени академика Батпенова Н.Д."
1,0043
12
Товарищество ограниченной ответственности "Национальный научный онкологический центр"
1,0032
Приложение 5 к тарифам
на медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
№ п/п
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконур" управления здравоохранения Кызылординской области

1,0121
Ақы төлеу клиникалық- шығындық
топтар бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
6-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0518
2
"Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0518
3
"Акушерия гинекология және перинатология ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0518
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0518
5
"А.Н Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0518
6
"Ұлттық ғылыми кардиохирургиялық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1,0518
7
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы
1,0518
8
“University Medical Center" корпоративтік қоры
1,0518
9
"Академик Н.Ж. Батпенов атындағы Ұлттық ғылыми травматология және ортопедия орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0518
10
"Ұлттық ғылыми медициналық орталығы" акционерлік қоғамы
1,0518
11
"Б. Жарбосынов атындағы урологиялық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0518
12
"Қазақ ордені "Құрмет белгісі" көз аурулары қазақ ғылыми зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1,0518
Ақы төлеу клиникалық- шығындық
топтар бойынша жүзеге асырылатын,
тегін медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын медициналық
қызметтерге тарифтерге
7-қосымша
Денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
"Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0152
2
"Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
1,0152
3
"Акушерия гинекология және перинатология ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0152
4
"Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0152
5
"А.Н Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы
1,0152
6
"Қазақстан Республикасының Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0152
7
"Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0152
8
"Ұлттық ғылыми кардиохирургиялық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
1,0152
9
"Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы
1,0152
10
"University Medical Center" корпоративтік қоры
1,0152
11
"Академик Н.Ж. Батпенов атындағы Ұлттық ғылыми травматология және ортопедия орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0152
12
"Ұлттық ғылыми онкологиялық орталық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1,0152
13
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамы
1,0152
14
"Қазақ ордені "Құрмет белгісі" көз аурулары қазақ ғылыми зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1,0152
15
"Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
1,0152
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 12 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

1,0121
Приложение 6 к тарифам
на медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
Академический поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения
№ п/п
Медицинские организации
Поправочный коэффициент
1
Акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0518
2
Акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней"
1,0518
3
Акционерное общество "Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии"
1,0518
4
Акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии"
1,0518
5
Акционерное общество "Национальный научный центр хирургии имени А.Н.Сызганова"
1,0518
6
Некоммерческое акционерное общество "Национальный научный кардиохирургический центр"
1,0518
7
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0518
8
Корпоративный Фонд "University Medical Center"
1,0518
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр травматологии и ортопедии имени академика Батпенова Н.Д."
1,0518
10
Акционерное общество "Национальный научный медицинский центр"
1,0518
11
Акционерное общество "Научный центр урологии имени академика Б.У. Джарбусынова"
1,0518
12
Товарищество ограниченной ответственности "Казахский ордена "Знак Почета" научно-исследовательский институт глазных болезней"
1,0518
Приложение 7 к тарифам
на медицинские услуги в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения
№ п/п
Медицинские организации
Поправочный коэффициент
1
Акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии"
1,0152
2
Акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней"
1,0152
3
Акционерное общество "Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии"
1,0152
4
Акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии"
1,0152
5
Акционерное общество "Национальный научный центр хирургии имени А.Н.Сызганова"
1,0152
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан"
1,0152
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья"
1,0152
8
Некоммерческое акционерное общество "Национальный научный кардиохирургический центр"
1,0152
9
Акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии"
1,0152
10
Корпоративный Фонд "University Medical Center"
1,0152
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр травматологии и ортопедии имени академика Батпенова Н.Д."
1,0152
12
Товарищество ограниченной ответственности "Национальный научный онкологический центр"
1,0152
13
Акционерное общество "Национальный научный медицинский центр"
1,0152
14
Товарищество ограниченной ответственности "Казахский ордена "Знак Почета" научно-исследовательский институт глазных болезней"
1,0152
15
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр трансфузиологии"
1,0152
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 марта 2024 года № 145
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

87 324,51
0,7715
130 995,25
18
O302
Босанғаннан немесе түсіктен кейін қиындығы мардымсыз диагноздармен ауруханаға жатқызу
0,8430
143 135,45
0,4215
71 567,72
Ескертпе:
Стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайда мамандандырылған медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері үшін акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф (бұдан әрі –емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып КШТ бойынша тариф) айқындалады:
стационарлық жағдайда емдеуге жатқызу кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін ескере отырып, базалық мөлшерлеме 169 792,94 теңгені құрайды және 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйісінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру Қағида және әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып:

87 324,51
0,7715
130 995,25
18
O302
Госпитализация после родов или аборта, с незначительными по тяжести диагнозами
0,8430
143 135,45
0,4215
71 567,72
Примечание:
Тариф за один пролеченный случай по клинико-затратным группам (далее – Тарифы по КЗГ) для субъектов здравоохранения, оказывающих специализированную медицинскую помощь в стационарных и стационарозамещающих условиях, определяется:
при госпитализации в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 169 792,94 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):

Осы акушерлік-гинекологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып медициналық қызметтерге КШТ бойынша тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін устемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Стационарды алмастыратын жағдайларда терапевтік бейіндегі медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін тарифтің КШТ 1/2 мөлшерінде айқындалады;
Стационарды алмастыратын жағдайларда хирургиялық бейіндегі медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін тарифтің КШТ 3/4 мөлшерінде айқындалады;
Үйдегі стационар жағдайында медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады.
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып Халықаралық біріккен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер 4-қосымшаға сәйкес тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 5-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 6-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 7-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті.
Қысқартулардың толық жазылуы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
ШК - шығындар коэффициенті.
Ақы төлеу акушерлік- гинекологиялық
бейін бойынша емделіп шығу
жағдайының күрделілігін ескере
отырып, клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге
асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және
(немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері
№ р/с
Өңірдің атауы
Өңірдің коды
Өңірлердің, елді мекендердің атауы
Коэффициент
1
Абай облысы

коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ с учетом уровня сложности пролеченного случая по акушерско-гинекологическому профилю – 1,1298;
при оказании медицинской помощи терапевтического профиля в стационарозамещающих условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/2 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях;
при оказании медицинской помощи хирургического профиля в стационарозамещающих условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 3/4 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях;
при оказании медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ;
коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Академический поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 7 к настоящим Тарифам по КЗГ.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
КЗ дет – коэффициент затратоемкости для детей;
КЗ взр – коэффициент затратоемкости для взрослых;
МКБ 9 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем девятого пересмотра;
МКБ 10 – международная статистическая классификация болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра;
† – основной заключительный диагноз;
* – уточняющий заключительный диагноз.
Приложение 1 к тарифам
на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
по клинико- затратным группам
с учетом уровня сложности
пролеченного случая по
акушерско-гинекологическому профилю
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
№ п/п
Регион
Код региона
Наименование регионов, населенных пунктов
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
1
Область Абай

2020 жылғы 30 қазанындағы
№ ҚР ДСМ-170/2020
бұйрығына
3-қосымша
Ақы төлеу неонатологиялық бейін бойынша емделіп шығу жағдайының күрделілігін ескере отырып клиникалық-шығындық топтар бойынша жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтер
№ р/с
КШТ коды
Атауы
Стационарлық жағдайда
Стационарды алмастыратын жағдайда
ШК
Тариф, теңге
ШК
Тариф, теңге
1
P001
Перинаталдық кезеңде туындаған бронх-өкпенің дисплазиясы және тыныс алу жолдарының басқа созылмалы аурулары

от 30 октября 2020 года
№ ҚР ДСМ-170/2020
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая по неонатологическому профилю
№ п/п
Код КЗГ
Наименование
Стационарные условия
Стационарозамещающие условия
КЗ
тариф, тенге
КЗ
тариф, тенге
1
P001
Бронхолегочная дисплазия и другие хронические заболевания дыхательных путей, возникшие в перинатальном периоде

1 009,88
382
B04.501.002
Қан плазмасындағы фибриногенді талдауышта анықтау
640,89
383
B04.550.002
Агрегометрде тромбоциттердің адгезия мен агрегация реакциясын жүргізу (ГАТ)
713,17
384
B04.552.002
Қан плазмасында эуглобулин тестін талдауышта жүргізу
526,9
B05.000.000
Микробиология
B05.000.001
Қол әдісімен
385
B05.007.001
Қолмен жасалатын әдіспен аутопсиялық материалдыбактериологиялық зерттеу
2 774,69
386
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарғабиологиялық материалды бактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 833,38
387
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен тырысқақ вибрионына биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 035,47
388
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен гемофильдік таяқшағабиологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 762,77
389
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен нейсерия гонореяга биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 618,93
390
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 881,43
391
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 369,71
392
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен микоплазмағабиологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 257,06
393
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
10 705,41
394
B05.065.001
Биологиялық материалды тағамдық токсикоинфекцияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 351,43
395
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен трихомонадаға биологиялық материалдыбактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 291,65
396
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен уреоплазмағабиологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 381,87
397
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5 249,86
398
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 262,73
399
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өттібактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 202,13
400
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)

1 009,88
382
B04.501.002
Определение фибриногена в плазме крови на анализаторе
640,89
383
B04.550.002
Проведение реакции адгезии и агрегации тромбоцитов (ГАТ) крови на анализаторе
713,17
384
B04.552.002
Проведение эуглобулинового теста в плазме крови на анализаторе
526,9
B05.000.000
Микробиология
B05.000.001
Ручные методы
385
B05.007.001
Бактериологическое исследование аутопсийного материала ручным методом
2 774,69
386
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
2 833,38
387
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) (ручным методом (выделение чистой культуры)
4 035,47
388
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае)ручным методом (выделение чистой культуры)
2 762,77
389
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae (нейссерия гонококкае) ручным методом (выделение чистой культуры)
3 618,93
390
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) ручным методом (выделение чистой культуры)
3 881,43
391
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 369,71
392
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
3 257,06
393
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (выделение чистой культуры)
10 705,41
394
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 351,43
395
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) ручным методом (выделение чистой культуры)
3 291,65
396
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
3 381,87
397
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
5 249,86
398
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
2 262,73
399
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
4 202,13
400
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)

1 424,93
401
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 506,57
402
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
987,36
403
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 619,50
404
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозынанәжісті бактериологиялық зерттеу
7 327,21
405
B05.027.001
Қолмен жасалатын әдіспен патогендік және шартты патогендік микрофлораға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5 116,26
406
B05.072.001
Нәжісті патогенді және шартты патогенді микрофлораға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 470,37
407
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжістібактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 620,89
408
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 424,93
409
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 210,12
410
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 289,65
411
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу(таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 646,68
412
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 454,16
413
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 424,93
414
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 930,90
415
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 809,65
416
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
5 706,21
417
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 597,14
418
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 002,69
419
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
909,67
420
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

1 424,93
401
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
3 506,57
402
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
987,36
403
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
2 619,50
404
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
7 327,21
405
B05.027.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (выделение чистой культуры)
5 116,26
406
B05.072.001
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 470,37
407
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
4 620,89
408
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 424,93
409
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
4 210,12
410
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 289,65
411
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
2 646,68
412
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
3 454,16
413
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 424,93
414
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
3 930,90
415
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 809,65
416
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
5 706,21
417
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
2 597,14
418
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
3 002,69
419
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
909,67
420
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)

4 671,45
421
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 424,93
422
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
1 543,46
423
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 618,48
424
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
2 537,68
425
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 338,53
426
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 922,94
427
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 655,57
428
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 710,80
429
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
1 477,89
430
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 922,94
431
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
4 726,17
432
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу(таза өсіндінің бөлінуінсіз)
2 865,77
433
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудаттыбактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
3 862,89
434
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндінізертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
4 935,58
435
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
2 849,52
436
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
1 923,13
B05.000.002
Талдауышта
437
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
3 267,26
438
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу

4 671,45
421
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 424,93
422
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
1 543,46
423
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus(стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)
2 618,48
424
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис)(выделение чистой культуры) ручным методом
2 537,68
425
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 338,53
426
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
3 922,94
427
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 655,57
428
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
4 710,80
429
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
1 477,89
430
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
3 922,94
431
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
4 726,17
432
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
2 865,77
433
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
3 862,89
434
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
4 935,58
435
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивые бактерии (КУБ) ручным методом
2 849,52
436
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
1 923,13
B05.000.002
На анализаторе
437
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
3 267,26
438
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea (нейссерия гонореа) на анализаторе

75 050,98
C04.000.011
Компьютерлік томографиямен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томография
1440
C04.001.011
Миокард перфузиясының (тыныштықта, жүктемемен) компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
160 514,71
1441
C04.002.011
Бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
100 520,86
1442
C04.003.011
Қалқанша бездің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
34 329,97
1443
C04.004.011
Қалқанша маңы безінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
80 680,49
1444
C04.005.011
Гепатобилиарлы жүйенің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
53 070,56
1445
C04.006.011
Бүйректердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
57 006,28
1446
C04.007.011
Сүйек-буын жүйесінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
45 801,51
1447
C04.008.011
Асқазан-ішек жолының моторлы-эвакуаторлық қызметінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
44 980,71
1448
C04.009.011
Нейроэндокринді түзілімдердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
438 443,60
1449
C04.010.011
Сүт бездердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
94 386,09
1450
C04.011.011
Эпилептогендік ошақтарды іздеу кезінде бас миының компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
115 607,42
1451
C04.012.011
Өкпе ісіктерінің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
71 246,03
1452
C04.013.011
Лимфопролиферативті аурулардың компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
90 331,25
1453
C04.014.011
Өкпелердің компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
53 550,14
1454
C04.015.011
Бақылау лимфа түйіндерін анықтау компьютерлік томографиясымен біріктірілген бір фотонды эмиссиялық компьютерлік томографиясы
178 806,05
C04.000.010
Позитрондық-эмиссиондық томография (ПЭТ)
1455
C04.001.010
ПЭТ + бір анатомиялық аймақтыңкомпьютерлік томографиясы

75 050,98
C04.000.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией
1440
C04.001.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) перфузии миокарда (в покое, с нагрузкой)
160 514,71
1441
C04.002.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга
100 520,86
1442
C04.003.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) щитовидной железы
34 329,97
1443
C04.004.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) паращитовидных желез
80 680,49
1444
C04.005.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) гепатобилиарной системы
53 070,56
1445
C04.006.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) почек
57 006,28
1446
C04.007.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) костно-суставной системы
45 801,51
1447
C04.008.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) моторно-эвакуаторной функции желудочно-кишечного тракта
44 980,71
1448
C04.009.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) нейроэндокринных образований
438 443,60
1449
C04.010.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) молочных желез
94 386,09
1450
C04.011.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) головного мозга при поиске эпилептогенных очагов
115 607,42
1451
C04.012.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) новообразования легких
71 246,03
1452
C04.013.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) лимфопролиферативных заболеваний
90 331,25
1453
C04.014.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) легких
53 550,14
1454
C04.015.011
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография, совмещенная с компьютерной томографией (ОФЭКТ/КТ) обнаружения сторожевых лимфоузлов
178 806,05
C04.000.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ)
1455
C04.001.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ) + компьютерная томография одной анатомической зоны

3 164,01
E03.000.000
Офтальмологтың диагностикалық қызметтерін сипаттау және түсіндіру
2117
E03.001.000
Көз түбін суретке түсіру нәтижелерінің сипаттамасы (1 көз)
1 522,16
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық қызметтерге тарифтер (бұдан әрі – Медициналық қызметтер үшін тарифтері) 2020 жылғы 21 желтоқсандағы №ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызмет тарифтерін қалыптастыру әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып айқындалады:

3 164,01
E03.000.000
Описание и интепретация диагностических услуг офтальмолога
2117
E03.001.000
Описание результатов фотографирования глазного дна (1 глаз)
1 522,16
Тариф за медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования (далее – Тарифы на медицинские услуги) определяется с учетом следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):

Осы медициналық қызметтер үшін тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін үстемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің Ережесіне сәйкес мектепке дейінгі балалар мекемелері мен білім беру ұйымдарында ұйымдастырылған мектепке дейінгі жастағы балаларды, 18 жасқа дейінгі орта және жоғары оқу орындарының студенттерін скринингтік тексеріп-қарауды жүргізу үшін мамандарды қабылдау және (немесе) консультация беру құны 0,5 түзету коэффициентін қолдана отырып айқындалады.
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 1-қосымшасына сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 2-қосымшасына сәйкес экологиялық коэффициенттері;
Осы Медициналық қызметтер үшін тарифтерінің 3-қосымшасына сәйкес, Халықаралық бірлескен комиссияның стандарттары бойынша (JCI, АҚШ) аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдарға арналған тарифі;
Осы Медициналық қызметтер үшін бойынша тарифтерінің 4-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалаларының атаулары
Қала/аудан коды
Аудандарды/қалаларды анықтау
Қалалардың/аудандардың атауы
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
Абай облысы

Коэффициенты учета надбавки за работу в сельской местности к настоящим Тарифам на медицинские услуги – 1,1298;
Стоимость приема и (или) консультации специалистов для проведения скрининговых осмотров организованных детей дошкольного возраста и студентов средне-специальных и высших учебных заведений до 18 лет в детских дошкольных учреждениях и организациях образования в соответствии с Правилами проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, определяется с применением поправочного коэффициента 0,5.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам на медицинские услуги;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 4 к настоящим Тарифам на медицинские услуги.
Приложение 1 к тарифам
на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Код городов/районов
Определение городов/районов
Наименование городов/районов
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
Область Абай

1,0314
45
6368
Шемонаиха ауданы
1,0412
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерге
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер тарифтеріне Халықаралық бірлескен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өту туралы күәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф
р/с
Денсаулық сақтау ұйымының атауы
Коэффициент
1
"University Medical Center" корпоративтік қоры
1,07
Тегін медициналық көмектің
кепілдік көлемі шеңберінде және берілген(немесе) міндетті әлеуметтік жүйесінде көрсетілетін медициналық
сақтандыру медициналық тарифтерге
4-қосымша қызметтерге
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдары үшін түзету коэффициенті
№ р/с
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының Денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
1,0691
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2024 жылғы 12 наурыздағы
№ 145 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының

1,0314
45
6368
Шемонаихинский район
1,0412
Приложение 3 к тарифам
на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США)
№ п/п
Наименование медицинской организации
Коэффициент
1
Корпоративный фонд "University Medical Center"
1,07
Приложение 4 к тарифам
на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
№ п/п
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области
1,0691
Приложение 5 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 марта 2024 года № 145
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан

206
7500
Алматы қ.
1,0000
207
7900
Шымкент қ.
1,0000
Ақы төлеу медициналық-
санитариялық алғашқы көмек
көрсету кезінде жүзеге асырылатын, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде ұсынылатын
медициналық қызметтерге
тарифтерге 6-қосымша
Байқоңыр қаласы, Төретам және Ақай ауылдарында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызмет көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті
Медициналық ұйымның атауы
Түзету коэффициенті
1
Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасының "Байқоңыр қаласының көп бейінді ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық меммекеттік кәсіпорны

206
7500
город Алматы
1,0000
207
7900
город Шымкент
1,0000
Приложение 6 к тарифам
на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования,
оплата которых осуществляется
при оказании первичной
медико-санитарной помощи
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай
№ п/п
Наименование медицинской организации
Поправочный коэффициент
1
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильная больница города Байконыр" управления здравоохранения Кызылординской области

204 770,29
0,8223
139 620,73
100
R06E
Хирургиялық араласусыз қатерсіз ісіктер
1,1825
200 780,15
0,7446
126 427,82
Ескертпе:
Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда ақы төлеу ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, клиникалық-шығынды топтар бойынша жүзеге асырылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтер айқындалады:

204 770,29
0,8223
139 620,73
100
R06E
Доброкачественные новообразования без хирургических вмешательств
1,1825
200 780,15
0,7446
126 427,82
Примечание:
Тарифы на медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, оплата которых осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани в стационарных и стационарозамещающих условиях, определяется:

стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделген жағдай үшін тариф КШТ әрбір түрінің шығын сыйымдылығы коэффициенттерін ескере отырып, базалық мөлшерлеме 169 792,94теңгені құрайды және тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидалары мен әдістемесіне сәйкес мынадай түзету коэффициенттерін ескере отырып, бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы №ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген):
Лимфоидты және қан өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері бар науқастарды қоспағанда, қатерлі ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, КШТ бойынша жүзеге асырылатын, медициналық қызметтерге арналған тарифтерге ауылдық жерлерде жұмыс істегені үшін устемақыны есепке алудың коэффициенті – 1,1298;
Үйдегі стационар жағдайында медициналық көмек көрсету кезінде бір емделген жағдай үшін КШТ бойынша тариф стационарлық медициналық көмек көрсету кезінде КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тарифтің 1/6 мөлшерінде айқындалады.
Осы КШТ бойынша тарифтерге 1-қосымшаға сәйкес жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенті;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 2-қосымшаға сәйкес экологиялық коэффициент;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 3-қосымшаға сәйкес емделген жағдайдың күрделілігін ескере отырып Халықаралық біріккен комиссияның (JCI, АҚШ) стандарттары бойынша аккредиттеуден өткені туралы куәлігі бар медициналық ұйымдар үшін тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге өңірлік медициналық ұйымдарға ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету мақсатында денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың шығындарын өтеуге арналған тарифтер 4-қосымшаға сәйкес тариф;
Осы КШТ бойынша тарифтерге 5-қосымшасына сәйкес Байқоңыр қаласында, Төретам және Ақай кенттерінде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына медициналық қызметтер көрсететін медициналық ұйымдар үшін түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 6-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге академиялық түзету коэффициенті;
Осы КШТ бойынша Тарифтердің 7-қосымшасына сәйкес денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық қызметтерге арналған КШТ бойынша осы тарифтерге ғылыми-инновациялық түзету коэффициенті.
*- бұл тарифтер екінші және үшінші деңгейлерде онкологиялық көмек көрсетпейтін медициналық ұйымдар үшін емделіп шығу жағдайларына қолданылмайды.
Қысқартулардың толық жазылуы:
КШТ – клиникалық-шығындық топ;
ШК - шығындар коэффициенті;
СТ – сәулелік терапия;
ХТ – химиотерапия.
Ақы төлеу лимфоидты және қан
өндіру тіндерінің қатерлі ісіктері
бар науқастарды қоспағанда, қатерлі ісіктермен емделіп шығу жағдайының күрделілік деңгейін ескере отырып, клиникалық- шығындық топтар
бойынша жүзеге асырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде ұсынылатын медициналық қызметтерге арналған тарифтерге
1-қосымша
Жылу беру маусымының ұзақтығын есепке алудың коэффициенттері
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалаларының атаулары
Аудандар/қалалар коды
Аудандарды/қалаларды анықтау
Қалалардың/аудандардың атауы
Жылу беру маусымы ұзақтығын есепке алу коэффициенті
Абай облысы

при оказании медицинской помощи в стационарных условиях тариф за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициентов затратоемкости каждого вида КЗГ, базовой ставки, которая составляет 169 792,94 тенге и следующих поправочных коэффициентов согласно Правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года №ҚР ДСМ-309/2020 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21858):
коэффициент учета надбавок за работу в сельской местности к настоящим Тарифам по КЗГ на медицинские услуги, оплата за которые осуществляется по клинико-затратным группам с учетом уровня сложности пролеченного случая с новообразованиями, за исключением больных со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани – 1,1298;
при оказании медицинской помощи в условиях стационара на дому тариф за один пролеченный случай по КЗГ составляет 1/6 от стоимости КЗГ от тарифа за один пролеченный случай при оказании медицинской помощи в стационарных условиях.
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона согласно приложению 1 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Экологические коэффициенты согласно приложению 2 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тариф для медицинских организаций, имеющих свидетельство о прохождении аккредитации по стандартам Международной объединенной комиссии (JCI, США) согласно приложению 3 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Тарифы для возмещения затрат научных организаций в области здравоохранения с целью оказания организационно-методической помощи региональным медицинским организациям согласно приложению 4 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Поправочный коэффициент для медицинских организаций, оказывающих медицинские услуги гражданам Республики Казахстан, проживающим в городе Байконыр, поселках Торетам и Акай согласно приложению 5 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Академический поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 6 к настоящим Тарифам по КЗГ;
Научно-инновационный поправочный коэффициент на медицинские услуги, оказываемые субъектами здравоохранения согласно приложению 7 к настоящим Тарифам по КЗГ.
*- данные тарифы не применяются к пролеченным случаям для медицинских организаций, не оказывающих онкологическую помощь на вторичном, третичном уровнях.
Расшифровка аббревиатур:
КЗГ – клинико-затратная группа;
КЗ – коэффициент затратоемкости;
ЛТ– лучевая терапия;
ХТ – химиотерапия.
Приложение 1 к Тарифам
на медицинские услуги
в рамках гарантированного
объема бесплатной медицинской
помощи, оплата которых
осуществляется по клинико-
затратным группам с учетом
уровня сложности пролеченного
случая с новообразованиями,
за исключением больных
со злокачественными
новообразованиями лимфоидной
и кроветворной ткани
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
Наименование областей, городов республиканского значения и столицы
Код городов/районов
Определение городов/районов
Наименование городов/районов
Коэффициенты учета продолжительности отопительного сезона
Область Абай