Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12-2 "2024-2026 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 20-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5611825, мың теңге:
салықтық түсімдер – 1194163,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 44834,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21180 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4348647,5 мың теңге;
2) шығындар – 5760677,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48764 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 83070 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –34306 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 197616,2 мың теңге;
5-1) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) -0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 197616,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 83070 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 34306,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 148852,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының төрағасы ________ Е. Жәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы мәслихатының

О внесении изменений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 12-2 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 30 сентября 2024 года № 20-1
Маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 12-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5611825,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1194163,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 44834,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21180 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4348647,5тысяч тенге;
2) затраты – 5760677,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48764 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 83070 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34306 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 197616,2 тысяч тенге;
5-1) Ненефтяной дефицит (профицит) бюджета -0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 197616,2 тысяч тенге:
поступление займов – 83070 тысяч тенге;
погашение займов – 34306,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 148852,4 тысяч тенге.";
приложение 1 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области ________ E. Жакенов
Приложение к решению
маслихата Аккайынского района
Северо-Казахстанской области

69023
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5220
02
Қорғаныс
32162,6
1
Әскери мұқтаждар
12999
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12999
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12999
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19163,3
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19163,3
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
18063,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1100
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1910
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1910
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1910
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1910
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
504573,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
37963
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
37963
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37963
2
Әлеуметтiк көмек
411353,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
411353,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6467
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
450
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37323,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1169
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
278951
017
Мүгедектегі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының
86993
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55257
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55257
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

69023
003
Капитальные расходы государственного органа
5220
02
Оборона
32162,6
1
Военные нужды
12999
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12999
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12999
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19163,3
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19163,3
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
18063,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1100
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1910
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1910
495
Отдел архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1910
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1910
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
504573,8
1
Социальное обеспечение
37963
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
37963
005
Государственная адресная социальная помощь
37963
2
Социальная помощь
411353,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
411353,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6467
006
Оказание жилищной помощи
450
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37323,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1169
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
278951
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
86993
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55257
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55257
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения