"2024-2026 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-11-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 қарашадағы № 8-21-1 шешімі
Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8-11-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191190 болып тіркелді) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 663 918,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 826 351,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 71 426,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 750 641,0 мың теңге;
2) шығындар – 9 938 073,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 868,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 132 912,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 113 044,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -294 022,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 294 022,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 293 049,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113 044,1 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 114 017,6 мың теңге.";
12- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 8-11-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2024-2026 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 20 ноября 2024 года № 8-21-1
Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 8-11-1 (зарегистрировано в государственном Реестре нормативных правовых актов под № 191190) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 663 918,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 826 351,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 71 426,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 500,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 750 641,0 тысяч тенге;
2) затраты – 9 938 073,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 868,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 132 912,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 113 044,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -294 022,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 294 022,5 тысяч тенге:
поступление займов – 293 049,0 тысяч тенге;
погашение займов – 113 044,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 114 017,6 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:

"12. 2024 жылға Айыртау аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 24 265,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының төрағасы Г. Әбілқайырова
Айыртау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 қарашадағы

"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа Айыртауского района на 2024 год в сумме 24 265,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области Г. Абулкаирова
Приложение
к решению Айыртауского
районного маслихата
от 20 ноября 2024 года

47 844,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 175,2
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
1 336,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
300 507,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
270 490,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 017,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
255 491,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 699,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 358,4
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
114,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 380,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
149 938,2
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
33 841,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 635,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
206,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
886 011,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142 489,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 331,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
740 191,0
02
Қорғаныс
55 007,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
55 007,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
29 451,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
13 543,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 011,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 715,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 715,6
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
4 715,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

47 844,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 175,2
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
1 336,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
300 507,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
270 490,3
003
Капитальные расходы государственного органа
30 017,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
255 491,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
85 699,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 358,4
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
114,7
015
Капитальные расходы государственного органа
17 380,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
149 938,2
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
33 841,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
33 635,0
003
Капитальные расходы государственного органа
206,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
886 011,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
142 489,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 331,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
740 191,0
02
Оборона
55 007,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
55 007,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
29 451,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
13 543,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 011,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно -исполнительная деятельность
4 715,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 715,6
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
4 715,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

505 316,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
505 316,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 095,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12 827,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
33,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 404,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
876,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 550,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
180 143,7
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
120 204,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 038,6
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
580,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 340 312,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 340 312,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 571,6
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
68 301,8
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
67 184,0
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
18 477,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
127 436,9
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
462 815,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 385 023,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
198 502,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
695 654,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
42 020,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

505 316,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
505 316,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
68 095,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12 827,0
005
Государственная адресная социальная помощь
57 563,0
006
Оказание жилищной помощи
33,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 404,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
876,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 550,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
180 143,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
120 204,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 038,6
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
580,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 340 312,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 340 312,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 571,6
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
68 301,8
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
67 184,0
013
Развитие коммунального хозяйства
18 477,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
127 436,9
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
462 815,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 385 023,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
198 502,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
695 654,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
42 020,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта