Ақжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-1 "2024-2026 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер еңгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 тамыздағы № 21-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-1 шешіміне мынадай өзгерістер еңгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 108 608,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 678 276 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 866 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3227,8 теңге;
трансферттер түсімі – 6 412 238,6 мың теңге;
2) шығындар – 7 121 690,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 696 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 83 070 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 374 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -39 777,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 39 777,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 83 070 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 56 374 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 081,9 мың теңге."
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихат төрағасы М. Жүсіпбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 13-1 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2024-2026 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 1 августа 2024 года № 21-1
Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 13-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 108 608,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 678 276 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 866 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –3227,8 тенге;
поступления трансфертов – 6 412 238,6 тысяч тенге;
2) затраты – 7 121 690,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 696 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 83 070 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 374 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -39 777,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 39 777,9 тысяч тенге:
поступление займов – 83 070 тысяч тенге;
погашение займов – 56 374 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 081,9 тысяч тенге."
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению;
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области М. Жусупбеков
Приложение к решению
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области

1000
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
297
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68426
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
789
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1489
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
780070,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26800
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7800
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
745470,7
02
Қорғаныс
33733
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33733
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7600
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8105
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
18028
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2049,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2049,2
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2049,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
216101,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
216101,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44118
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
105
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7222
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1147
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
29991,4
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3765
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

1000
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
297
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
68426
015
Капитальные расходы государственного органа
789
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1489
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
780070,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
26800
013
Капитальные расходы государственного органа
7800
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
745470,7
02
Оборона
33733
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33733
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7600
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8105
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
18028
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2049,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2049,2
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2049,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
216101,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
216101,1
005
Государственная адресная социальная помощь
44118
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
105
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7222
006
Оказание жилищной помощи
1147
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
29991,4
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3765
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

25238
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
46772
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45960,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
496
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11136
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
150
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
255076,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
255076,9
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
18757
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
28024
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8639,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
28282
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
169234,6
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
2140
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
291106
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
73048
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
73048
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
47623
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24063
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
23560
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
170435
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17527
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
101320
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
891
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38314
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12383
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

25238
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
46772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45960,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
496
021
Капитальные расходы государственного органа
11136
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
255076,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
255076,9
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
18757
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
28024
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8639,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
28282
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
169234,6
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2140
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
291106
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
73048
009
Поддержка культурно-досуговой работы
73048
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
48563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
24063
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
23560
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
170435
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17527
007
Функционирование районных (городских) библиотек
101320
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
38314
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12383
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

152090
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
87802
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87802
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34742
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23242
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
11500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
29208
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
29208
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
338
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
338
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
70776,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
70776,9
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24072
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
46704,9
12
Көлiк және коммуникация
2849996,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2849996,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
171875
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2678121,9
13
Басқалар
1246959
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13863
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
13863
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10874
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
10874
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1222222
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1222222
14
Борышқа қызмет көрсету
8231
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
8231
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

152090
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
87802
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
87802
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34742
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23242
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
11500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
29208
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
29208
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
338
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
338
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
70776,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
70776,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
24072
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
46704,9
12
Транспорт и коммуникации
284999,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
284996,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
171875
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2678121,9
13
Прочие
1246959
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13863
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
13863
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10874
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
10874
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1222222
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1222222
14
Обслуживание долга
8231
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
8231
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета