Ақжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-1 "2024-2026 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер еңгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 6 қарашадағы № 26-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысының Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақжар аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-1 шешіміне мынадай өзгерістер еңгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақжар аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 374 969,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 662 789,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 302,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 277,6 теңге;
трансферттер түсімі – 5 678 600 мың теңге;
2) шығындар – 6 387 046,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 26 696 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 83 070 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 374 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -38 772,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 38 772,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 83 070 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 379 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 13 081,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
көрсетілген шешімнің 12 тармағы алып тасталынсын;
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық
мәслихат төрағасы
М. Жүсіпбеков
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 26-1 шешіміне
1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ақжар аудандық мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№13-1 шешіміне
1 қосымша
Ақжар ауданының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы

О внесении изменений в решение Акжарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 13-1 "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2024-2026 годы"
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 6 ноября 2024 года № 26-1
Акжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжарского районного маслихата "Об утверждении бюджета Акжарского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 13-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Акжарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 374 969,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 662 789,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 302,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 277,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 678 600,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 387 046,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 696 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 83 070 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 374 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -38 772,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 38 772,9 тысяч тенге:
поступление займов – 83 070 тысяч тенге;
погашение займов – 57 379 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 13 081,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
пункт 12 указанного решения исключить.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
М. Жусупбеков
Приложение 1 к решению
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 6 ноября 2024 года № 26-1
Приложение 1 к решению
Акжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 26 декабря 2023 года № 13-1
Акжарский районный бюджет на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

2049,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
182984,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
182984,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24518
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7059,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
20
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28176,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1993,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23638
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
39953,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45960,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
392,5
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11122,1
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
150
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
275879,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
275879,7
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
29254,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
28024
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
17278,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
31948
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
167234,6
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
2140
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
297545,7
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
73711,7
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
73711,7
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
47623
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24063
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу

2049,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
182984,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
182984,4
005
Государственная адресная социальная помощь
24518
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7059,2
006
Оказание жилищной помощи
20
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28176,7
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1993,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23638
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
39953,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45960,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
392,5
021
Капитальные расходы государственного органа
11122,1
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
150
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
275879,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
275879,7
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
29254,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
28024
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
17278,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
31948
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
167234,6
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2140
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
297545,7
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
73711,7
009
Поддержка культурно-досуговой работы
73711,7
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
47623
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
24063
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне

23560
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
176211
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17527
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
101320
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
891
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42618
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
12383
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1472
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
158028,4
811
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
87802
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, қәсіпкерлік және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87802
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
34742
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24437,4
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
10304,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35484,4
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
35484,4
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
73859,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
73859,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24703,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
49156,2
12
Көлiк және коммуникация
2218877
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2218877
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
467123,9
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1751753,1
13
Басқалар
1132704
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
10874
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
10874
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

23560
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
176211
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17527
007
Функционирование районных (городских) библиотек
101320
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
891
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
42618
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12383
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1472
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
158028,4
811
Отдел сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии района (города областного значения)
87802
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства, предпринимательства и ветеринарии
87802
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
34742
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
24437,4
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
10304,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35484,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
35484,4
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
73859,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
73859,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
24703,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
49156,2
12
Транспорт и коммуникации
2218877
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2218877
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
467123,9
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1751753,1
13
Прочие
1132704
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10874
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
10874
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)