"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/159 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 21 мамырдағы № 16/245 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/159 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 485 017,1 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 256 869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 37 479 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 14 742 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 175 927,1 мың теңге;
2) шығындар - 5 634 016,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 52 138 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 108 959 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 56 821 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 201 137,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 201 137,2 мың теңге:
қарыздар түсімі - 108 959 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 56 821 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 148 999,2 мың теңге.";
11 тармақта 20), 26) тармақшалар алынып тасталсын;
11-1 тармақ келесі мазмұнда толықтырылсын:
"11-1. Ауданның 2024 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттің ішкі қарыздарының қаражаттарынан кредиттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) Есіл ауданында тұрғын үйлердің құрылысына.
Облыстық бюджеттің ішкі қарыздарының қаражаттары есебінен аталған кредиттерді бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Есіл ауданының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 75 645,7 мың теңге сомаға бекітілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2023 года № 11/159 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2024 года № 16/245
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 11/159 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 485 017,1 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 256 869 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 37 479 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 14 742 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 175 927,1 тысяч тенге;
2) затраты - 5 634 016,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 52 138 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 108 959 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 56 821 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 201 137,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 201 137,2 тысяч тенге:
поступление займов - 108 959 тысяч тенге;
погашение займов - 56 821 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 148 999,2 тысяч тенге.";
в пункте 11 подпункты 20); 26) исключить;
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год кредиты из средств внутренних займов областного бюджета, в том числе:
1) на строительство домов в Есильском районе.
Распределение указанных кредитов из средств внутренних займов областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2024 год в сумме 75 645,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

120 775
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 479
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 080
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 551 452,3
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 962,7
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
182 583,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 290 905,8
02
Қорғаныс
28 733
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 733
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 860
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 975
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 898
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 736
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 736
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 736
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
476 093,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
476 093,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 279
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
46 380
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
736
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
59 209,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
208 142
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
98 028
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

120 775
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 479
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 080
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 551 452,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
77 962,7
003
Капитальные расходы государственного органа
182 583,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 290 905,8
02
Оборона
28 733
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 733
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 860
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 975
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 898
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 736
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 736
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 736
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
476 093,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
476 093,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 279
005
Государственная адресная социальная помощь
46 380
006
Жилищная помощь
736
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59 209,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
208 142
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
98 028
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях