"Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/159 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 қарашадағы № 22/327 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 11/159 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 752 418,9 мың теңге:
салықтық түсімдер - 1 259 371,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 28 844,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 17 218,9 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 446 983,9 мың теңге;
2) шығындар - 5 870 074 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 288 687,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 349 164,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 60 476,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 35 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 35 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 441 342,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 441 342,6 мың теңге:
қарыздар түсімі - 349 164,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 56 821 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 148 999,2 мың теңге.";
10 тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
1-3 тармақпен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"1-3. 2024 жылға арналған аудан бюджетінде "Қамқор Есіл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталына қатысу үлесін "Қамқор 2023" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінен 45 % сатып алуға мөлшерінде 35 000 мың теңге сомаға көзделсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының төрағасы Е. Тұтқышев
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2023 года № 11/159 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 ноября 2024 года № 22/327
Маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 11/159 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 752 418,9 тысяч тенге:
налоговые поступления - 1 259 371,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 28 844,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 17 218,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 446 983,9 тысяч тенге;
2) затраты - 5 870 074 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 288 687,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 349 164,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 60 476,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 35 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 35 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 441 342,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 441 342,6 тысяч тенге:
поступление займов - 349 164,4 тысяч тенге;
погашение займов - 56 821 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 148 999,2 тысяч тенге.";
подпункт 2) пункта 10 исключить;
дополнить пунктом 1-3 следующего содержания:
"1-3. Предусмотреть в бюджете района расходы на 2024 год на приобретение доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Камкор Есиль" в размере 45% у товарищества с ограниченной ответственностью "Камкор 2023" в сумме 35 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области Е. Туткушев
Приложение
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области

2) Шығындар
5 870 074
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
2 294 127,2
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
58 906
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45 216
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
13 690
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
322 146,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
284 066,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
38 080
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
209 398,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатты қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджетті атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 765,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 290
113
Төмен тұрған бюджеттің нысаналы ағымдағы трансферттері
123 044,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 066,5
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
231,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 703 675,5
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 509,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
166 803,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 448 362,5
02
Қорғаныс
27 073
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27 073
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 160
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 975
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 938
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 486
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 486
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 486
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
430 582,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
430 582,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

2) Затраты
5 870 074
01
Государственные услуги общего характера
2 294 127,2
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
58 906
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45 216
003
Капитальные расходы государственного органа
13 690
122
Аппарат акима района (города областного значения)
322 146,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
284 066,9
003
Капитальные расходы государственного органа
38 080
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
209 398,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
69 765,7
015
Капитальные расходы государственного органа
15 290
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
123 044,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 066,5
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
231,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 703 675,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
88 509,1
003
Капитальные расходы государственного органа
166 803,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 448 362,5
02
Оборона
27 073
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27 073
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 160
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 975
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 938
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 486
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 486
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 486
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
430 582,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
430 582,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

9 894,6
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
33 900,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
34,9
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68 444,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
202 833
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
64 208,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3 580
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 358
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 082,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 245,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
330 527,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
330 527,1
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 524,7
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
22 960
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
7 201
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
56 053,9
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
16 898
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
81 138
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
55 755,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
88 996,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 064 218,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
344 909,7
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 320
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
473
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
40 916,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
300 200
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

9 894,6
005
Государственная адресная социальная помощь
33 900,6
006
Жилищная помощь
34,9
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68 444,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
202 833
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
64 208,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3 580
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44 358
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 082,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 245,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
330 527,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
330 527,1
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 524,7
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
22 960
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
7 201
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
56 053,9
025
Освещение улиц в населенных пунктах
16 898
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
81 138
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
55 755,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
88 996,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 064 218,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
344 909,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
3 320
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
473
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
40 916,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
300 200
455
Отдел культуры, развития языков района (города областного значения)