Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23/375 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 9-1-бабына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-7-тармағына, сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 455 588 мың теңге:
салықтық түсімдер - 124 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 2 138 мың теңге;
трансферттер түсімі - 329 250 мың теңге;
2) шығындар - 455 588 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 мың теңге:
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 мың теңге.
2. Явленка ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 52-1-бабына сәйкес қалыптастырылатыны белгіленсін.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен Явленка ауылдық округінің бюджетіне берілетін трансферттердің (субвенциялардың) көлемі 18 186 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2025 жылға арналған бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға.
Аталған нысаналы трансферттерді республикалық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
5. 2025 жылға арналған бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, соның ішінде:
Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің Явленка ауылындағы ауылішілік жолдарды орташа жөндеуге;
Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің Явленка ауылындағы ауылішілік жолдарды ағымдағы жөндеуге;
Есіл ауданының Явленка ауылындағы "Есіл ауданының балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" КММ аумағын абаттандыру және көпфункционалды спорт ғимаратын күрделі жөндеуге.

Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2024 года № 23/375
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 455 588 тысяч тенге:
налоговые поступления - 124 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 2 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 329 250 тысяч тенге;
2) затраты - 455 588 тысяч тенге:
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге:
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
2. Установить, что доходы бюджета Явленского сельского округа на 2025 год формируются в соответствии cо статьей 52-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
3. Предусмотреть на 2025 год объемы трансфертов (субвенций), передаваемых из районного бюджета бюджету Явленского сельского округа в сумме 18 186 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на повышение заработной платы работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета.
Распределение указанных трансфертов из республиканского бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
5. Предусмотреть в бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Явленка Явленского сельского округа Есильского района;
на текущий ремонт внутрипоселковых дорог в селе Явленка Явленского сельского округа Есильского района;
на капитальный ремонт многофункционального спортивного сооружения и благоустройство территории КГУ "Детско-юношеская спортивная школа Есильского района" в селе Явленка Есильского района.

Аталған нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.
6. 2025 жылға арналған бюджетте аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі көзделсін, соның ішінде:
еңбекақы төлеу қорына;
көшелерді жарықтандыруға.
Аталған нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу "Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін жүзеге асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы Явленка ауылдық округі әкімінің шешімімен айқындалады.

Распределение указанных трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".
6. Предусмотреть в бюджете на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета, в том числе:
на фонд оплаты труда;
на освещение улиц.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов, передаваемых из районного бюджета определяется решением акима Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Явленского сельского округа Есильского района Северо-Казахстанской области на 2025-2027 годы".