Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақыны белгілеудің тәртібі мен шарттарын айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 23 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 4-тармағымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 2 тармағына, "азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 Қаулысының 5-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы белгілеудің тәртібі мен шарттары белгіленсін.
2. Бас маман-бухгалтер осы шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді қамтамасыз етсін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі;
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округінің бас маманы-бухгалтеріне жүктелсін.
4. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
С. Абзалимов
Қосымша
әкімнің шешіміне
Кладбин ауылдық округі
Жамбыл ауданы
Солтүстік Қазақстан облысы
бастап "" ________ 2024 жыл № ___
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты " коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақыны белгілеу тәртібі мен шарттары
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақыны белгілеудің тәртібі мен шарттары (бұдан әрі-ынталандырушы үстемеақылар) "төлем жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысының 5 – тармағының 3) тармақшасы негізінде әзірленді жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты "коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-ұйым) қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақыны белгілеу тәртібі мен шарттарын айқындайды.

Об определении порядка и условий установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета
Решение акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2024 года № 23
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 5 Постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", аким Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Определить порядок и условия установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета согласно приложению к настоящему решению.
2. Главному специалисту-бухгалтеру в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего решения направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан" по Северо-Казахстанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на главного специалиста-бухгалтера Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Абзалимов С.
Приложение
к решению акима
Кладбинского сельского округа
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от " " ________ 2024 года № ___
Порядок и условия установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок и условия установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета (далее – стимулирующие надбавки) разработан на основании подпункта 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" и определяет порядок и условия установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета (далее – организация).

2. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 1 - бабы 1-тармағының 37) тармақшасына сәйкес жалақы-қызметкердің біліктілігіне, орындалатын жұмыстың күрделілігіне, санына, сапасы мен жағдайларына, сондай-ақ өтемақы және ынталандыру сипатындағы төлемдерге байланысты еңбегі үшін сыйақы.
2 тарау. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы белгілеу тәртібі
3. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты жергілікті қоғамдастық жиналысымен "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақыны белгілеу тәртібі мен төлеу шарттарын талқылағаннан кейін жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, ынталандырушы үстемеақының белгіленген мөлшері негізінде, қаулыға сәйкес "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 Қазақстан Республикасы Үкіметінің бюджет қаражатының қосымша қажеттілігін қалыптастырады және оны "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарастыру үшін ұсынады. ағымдағы қаржы жылының 1 қыркүйегінен кешірек.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бюджеттік жоспарлау жөніндегі маманы (бюджет комиссиясының хатшысы) Қазақстан Республикасы бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес "Кладбинск ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы төлеуге аудандық бюджет комиссиясының қарауына қосымша қажеттілік шығарады Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы".
4. Бюджеттік комиссияның ынталандырушы үстемеақыларға бюджет қаражатының қажеттілігін қарауы және айқындауы ағымдағы қаржы жылының 15 қазанынан кешіктірілмей аяқталады.
5. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақыларға бюджет қаражатын бөлу кезінде ауылдық округ әкімі кадр қызметі қызметкерінің не оны алмастыратын адамның жазбаша ұсынысы (бұдан әрі - ұсыным) негізінде қызметкерлерге ынталандырушы үстемеақылар төлеу туралы ай сайын шешім қабылдайды.

2. В соответствии с подпунктом 37) пункта 1 статьи 1 Трудового кодекса Республики Казахстан заработная плата – вознаграждение за труд в зависимости от квалификации работника, сложности, количества, качества и условий выполняемой работы, а также выплаты компенсационного и стимулирующего характера.
Глава 2. Порядок установления стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области"
3. Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области после обсуждения с собранием местного сообщества Порядка установления и условий выплаты стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" финансируемых из местного бюджета, на основании установленного размера стимулирующей надбавки, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий", формирует дополнительную потребность бюджетных средств и представляет ее коммунальному государственному учреждению "Отдел экономики и финансов акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области" для рассмотрения не позднее 1 сентября текущего финансового года.
3. Специалист по бюджетному планирования (секретарь бюджетной комиссии) коммунального государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области", в соответствии с требованиями Бюджетного законодательства Республики Казахстан, выносит на рассмотрение районной бюджетной комиссии дополнительную потребность на выплату стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области".
4. Рассмотрение и определение бюджетной комиссией потребности бюджетных средств на Стимулирующие надбавки завершаются не позднее 15 октября текущего финансового года.
5. При выделении бюджетных средств на стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета акимом сельского округа на основании письменного представления (далее - Представление) работника кадровой службы либо лица его заменяющего ежемесячно принимается решение о выплате работникам стимулирующих надбавок.

Ауылдық округ әкімі ұсынымды қарау нәтижесінде ол тіркелген күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде келіседі не лауазымдық жалақыға ынталандырушы үстемеақыны белгілеуден бас тарту себептерін негіздей отырып, тіркелген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде бас тартады. Қызметкер шешім шығарылғаннан кейін 2 жұмыс күні ішінде бас тарту туралы хабардар етіледі.
6. Осы қаулының 13-тармағында көрсетілген шарттар қызметкерлерге ынталандырушы үстемеақылар төлеуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
7. Ұсынымда қызметкердің тегі мен лауазымы, ынталандырушы үстемеақының мөлшері және тәртіптік жазаның жоқтығы туралы мәліметтер көрсетіледі.
3-тарау. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын" Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты " коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар белгілеу шарттары
8. Ынталандырушы үстемеақы қызметкерлердің еңбегін ынталандыру мақсатында белгіленетін төлем болып табылады.
9. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде көзделген материалдық көмек пен ынталандырушы төлемдердің бұрыннан бар түрлеріне қосымша төлем болып табылады.
10. Қызметкерлердің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы төлеу қызметкерлердің еңбегін ынталандырудың басқа түрлерін (сыйлықақылар, қосымша ақылар, лауазымдарды қоса атқарғаны үшін, қамту аймағын кеңейткені үшін үстеме ақылар, үстеме жұмыс және басқалар) төлеуді тоқтату үшін негіз болып табылмайды.
11. Қызметкерлердің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақы төлеу күнтізбелік жыл ішінде ай сайын жүзеге асырылады.
12. Ынталандырушы үстемеақы еңбекақы төлеудің негізгі көрсеткіштерін, бюджет мүмкіндіктерін талдауға негізделе отырып және Қазақстан Республикасының заңнамасы өзгерген жағдайда жыл сайынғы негізде қайта қаралуы мүмкін.
13. Қызметкерлердің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы белгіленбейді:
1) алынбаған тәртіптік жаза болған кезде;
2) ұйымда бір айдан кем жұмыс істегендерге;
3) сынақ мерзімінен өту кезеңіне;
4) лауазымның тиісті санатының функциялары уақытша орындалған жағдайда;
5) жалақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде;
6) оқу демалысы кезеңінде;
7) жүктілікке және баланың (балалардың) туылуына, жаңа туған баланы (балаларды)асырап алуға байланысты демалыс кезеңінде;

Аким сельского округа в результате рассмотрения Представления согласовывает в течение 10 рабочих дней со дня его регистрации либо отказывает в течение 5 рабочих дней со дня регистрации с обоснованием причин отказа в установлении стимулирующей надбавки к должностному окладу. Работник уведомляется об отказе в течение 2 рабочих дней после вынесения решения.
6. Основания для отказа в выплате работникам стимулирующих надбавок являются условия, указанные в пункте 13 настоящего Постановления.
7. В Представлении указываются фамилия и должность работника, размер стимулирующей надбавки и сведения об отсутствии дисциплинарного взыскания.
Глава 3. Условия установления стимулирующих надбавок к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета
8. Стимулирующая надбавка является выплатой, устанавливаемая с целью мотивирования труда работников.
9. Стимулирующая надбавка к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является дополнительной выплатой к уже имеющимся видам материальной помощи и стимулирующих выплат, предусмотренных Трудовым кодексом Республики Казахстан.
10. Выплата стимулирующей надбавки к должностному окладу работников не является основанием для прекращения выплат других видов стимулирования труда работников (премии, доплаты, надбавки за совмещение должностей, за расширение зоны покрытия, сверхурочные и другие).
11. Выплата стимулирующей надбавки к должностным окладам работников осуществляется ежемесячно в течение календарного года.
12. Стимулирующая надбавка может быть пересмотрена на ежегодной основе, исходя из анализа основных показателей оплаты труда, возможностей бюджета и в случае изменения законодательства Республики Казахстан.
13. Стимулирующая надбавка к должностному окладу работников не устанавливается:
1) при наличии неснятого дисциплинарного взыскания;
2) проработавшим в организации менее одного месяца;
3) на период прохождения испытательного срока;
4) в случае временного исполнения функций соответствующей категории должности;
5) в период отпуска без сохранения заработной платы;
6) в период учебного отпуска;
7) в период отпуска в связи с беременностью и рождением ребенка (детей), усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей);

8) бала үш жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша жалақысы сақталмайтын демалыс кезеңінде;
9) қызметкерді материалдық жауапкершілікке тарту кезеңінде;
10) қызметкердің еңбекке уақытша жарамсыздығы кезеңінде;
14. "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ынталандырушы үстемеақы төлеуді қаржыландыру көзі жергілікті бюджет болып табылады.

8) в период отпуска без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет;
9) в период привлечения работника к материальной ответственности;
10) в период временной нетрудоспособности работника;
14. Источником финансирования выплаты стимулирующей надбавки к должностному окладу работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области" является местный бюджет.

15. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының шешімі бойынша осы тәртіпке және коммуналдық мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақыны белгілеу шартына қосымшада көрсетілген санаттар бойынша белгіленеді "Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы Кладбинка ауылдық округі әкімінің аппараты", жергілікті бюджеттен қаржыландырылады.
Қосымша 1
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын"
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл
ауданы зират ауылдық округі әкімінің
аппараты " коммуналдық мемлекеттік
мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық
айлықақыларына ынталандырушы
үстемеақыны белгілеу тәртібі
мен шарттарына
D, С-2, С-3 блогына (Қосалқы персонал) және жұмысшыларға (біліктілік разряды)жататын жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын " Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы зират ауылдық округі әкімінің аппараты "коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар
№ н/п
Лауазымдардың толық жазылуы (атауы)
Лауазымдық жалақыға үстемеақы
1
2
3
1.
басшының хатшысы
30%
2.
аударма редакторы
30%
3.
жүргізуші
50%
4.
тазалаушы
30%
5.
қызметтік үй-жайларды тазалаушы
30%
6.
қазандық машинисі (от жағушы)
30%
7.
Мәдени ұйымдастырушы (С-2, С-3 блогына жататын)
30%
8.
Барлық атаулардың әдіскері (С-2, С-3 блогына қатысты)
30%

15. Стимулирующая надбавка к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета, устанавливается по решению маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области по категориям, указанным в приложение к настоящему порядку и условию установления стимулирующей надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета.
Приложение 1
к порядку и условиям
установления стимулирующей
надбавки к должностным окладам
работников коммунального
государственного учреждения
"Аппарат акима Кладбинского
сельского округа Жамбылского
района Северо-Казахстанской
области", финансируемых из
местного бюджета
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников коммунального государственного учреждения "Аппарат акима Кладбинского сельского округа Жамбылского района Северо-Казахстанской области", финансируемых из местного бюджета относящихся к блоку D, С-2, С-3 (вспомогательный персонал) и рабочим (квалификационный разряд)
№ н/п
Расшифровка должностей (наименования)
Надбавка к должностному окладу
1
2
3
1.
секретарь руководителя
30%
2.
редактор по переводу
30%
3.
водитель
50%
4.
дворник
30%
5.
уборщик служебных помещений
30%
6.
машинист (кочегар) котельной
30%
7.
Культорганизатор (относящихся к блоку С-2, С-3)
30%
8.
Методист всех наименований (относящихся к блоку С-2, С-3)
30%