Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 9-1 "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысыМағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2024 жылғы 20 ақпандағы № 12-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 9-1 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 150 522,6 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 556 898,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 34 318,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 160 599,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 398 707,6 мың теңге;
2) шығындар – 6 830 579,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 453,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 304,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 851,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 292 489,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – -292 489,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 44 304,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 434 978,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 98 184,3 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 11-1- тармағымен толықтырылсын:
"11-1. 4-қосымшаға сәйкес 2024 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен республикалық бюджеттен берілген 2023 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудан бюджетінде шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 4-қосымшасымен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 9-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20 февраля 2024 года № 12-1
Маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 9-1 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 150 522,6 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 556 898,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 34 318,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 160 599,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 398 707,6 тысяч тенге;
2) затраты – 6 830 579,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 453,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 304,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 851,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 292 489,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -292 489,7 тысяч тенге;
поступление займов – 44 304,0 тысяч тенге;
погашение займов – 434 978,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 98 184,3 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2024 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2023 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложению 4.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему решению.

003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 850,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
200,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 419 926,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 329 105,6
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 784,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 097 745,6
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
193 576,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
90 821,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 821,1
02
Қорғаныс
31 644,8
1
Әскери мұқтаждар
16 244,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 244,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 244,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
15 400,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 400,8
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 200,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 200,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 950,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
3 950,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 950,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 950,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
495 511,2
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
49 201,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 201,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
49 201,0
2
Әлеуметтiк көмек
366 316,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
366 316,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 850,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
200,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 419 926,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 329 105,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
37 784,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 097 745,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
193 576,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
90 821,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
90 821,1
02
Оборона
31 644,8
1
Военные нужды
16 244,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 244,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 244,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
15 400,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 400,8
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 200,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 200,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 950,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 950,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 950,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 950,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
495 511,2
1
Социальное обеспечение
49 201,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 201,0
005
Государственная адресная социальная помощь
49 201,0
2
Социальная помощь
366 316,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
366 316,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

20 940,5
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3 048,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
14 917,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
222 103,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
222 103,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
22 818,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
197 698,0
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 587,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
186 965,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
186 965,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 250,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
22 608,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
17 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
95 107,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
120 411,0
1
Ауыл шаруашылығы
68 460,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
68 460,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 560,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 900,0
6
Жер қатынастары
32 229,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
32 229,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 329,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
600,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
19 722,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
2 000,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 722,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

20 940,5
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3 048,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
14 917,0
3
Информационное пространство
222 103,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
222 103,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
22 818,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
197 698,0
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 587,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
186 965,0
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
186 965,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
52 250,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22 608,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
17 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
95 107,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
120 411,0
1
Сельское хозяйство
68 460,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
68 460,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
55 560,0
003
Капитальные расходы государственного органа
12 900,0
6
Земельные отношения
32 229,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
32 229,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
31 329,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
600,0
007
Капитальные расходы государственного органа
300,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
19 722,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
2 000,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 722,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов