Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 107/9 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 ақпандағы № 143/12 шешiмi
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 107/9 шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7771066,3 мың теңге:
салықтық түсімдер - 2542501 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 56762 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 30000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5141803,3 мың теңге;
2) шығындар – 8483002,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 25091,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 26596,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -737028,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 737028,3 мың теңге:
қарыздар түсімі - 489309 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26596,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 274315,4 теңге.";
мынадай мазмұнда 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес, 2024 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2023 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен 2024 жылға арналған аудандық бюджет шығыстары көзделсін.";
көрсетілген шешімге 1-қосымша осы шешімге 1-қосымшаға сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген шешім осы шешімге 2-қосымшаға сәйкес, 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы
мәслихатының төрағасы
С. Бекшенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 107/9 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024 - 2026 годы"
Решение Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27 февраля 2024 года № 143/12
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 107/9 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7771066,3 тысяч тенге:
налоговые поступления - 2542501 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 56762 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 30000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5141803,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8483002,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25091,9 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 51688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26596,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -737028,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -737028,3 тысяч тенге:
поступление займов - 489309 тысяч тенге;
погашение займов – 26596,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 274315,4 тенге.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть расходы бюджета района на 2024 год за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2024 года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2023 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов, согласно приложению 4 к настоящему решению.";
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить указанное решение приложением 4, согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
С. Бекшенов
Приложение 1
к решению маслихата
Тайыншинского района Северо-
Казахстанской области

30600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1909
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
190083,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91714
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2231
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
57418
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21682
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17038,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
840526,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61167
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
777859,7
02
Қорғаныс
27354
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
27354
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16755
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9483
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
1116
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5785
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5785
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5785
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
665504,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
665504,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53713
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9800
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
44484
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
849
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

30600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1909
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
190083,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
91714
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2231
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
57418
015
Капитальные расходы государственного органа
21682
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
17038,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
840526,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
61167
003
Капитальные расходы государственного органа
1500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
777859,7
02
Оборона
27354
122
Аппарат акима района (города областного значения)
27354
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16755
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9483
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1116
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5785
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5785
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5785
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
665504,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
665504,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53713
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9800
005
Государственная адресная социальная помощь
44484
006
Оказание жилищной помощи
849
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

111000,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2597
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1389
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
251918
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
180174
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9580
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2274529,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2274529,4
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
437621
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
19900
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
187492
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
336
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
93000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1373761
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
164419,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
864369
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
60585
001
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24171
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21866
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14548
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
803784
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34781
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
71993
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
204989
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1270
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
469
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

111000,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2597
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1389
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251918
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
180174
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9580
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2274529,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2274529,4
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
437621
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
19900
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
336
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
187492
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
93000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1373761
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
162419,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
864369
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
60585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24171
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
21866
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14548
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
803784
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
34781
003
Поддержка культурно-досуговой работы
71993
006
Функционирование районных (городских) библиотек
204989
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1270
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
469
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

27273
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
316868
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
146141
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
314060,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
160724,5
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
160724,5
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
104724
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54924
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
28800
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
48612
001
Аудан (облыстық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46167
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2445
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
109668,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
109668,4
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
109668,4
12
Көлік және коммуникация
1914738
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1914738
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
355045
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1535658
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
24035
13
Бларасқа
216822,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
159000
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
100000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
59000
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
31768
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

27273
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
316868
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
146141
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
314060,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
160724,5
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
160724,5
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
104724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
54924
006
Капитальные расходы государственного органа
21000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
28800
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
48612
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
46167
007
Капитальные расходы государственного органа
2445
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
109668,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
109668,4
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
109668,4
12
Транспорт и коммуникации
1914738
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1914738
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
355045
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1535658
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
24035
13
Прочие
216822,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
159000
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
100000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
59000
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
31768
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства