Уәлиханов аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 3-13 с "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 3-17 с шешімі
Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Уәлиханов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы №3-13 с шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 245 373 мың теңге:
салықтық түсімдер –2 387 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 132 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 242 854 мың теңге;
2) шығындар – 245 648,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -275,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 275,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 275,1 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1.2024 жылға арналған ауылдық бюджетте "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым жөніндегі іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Ақтүйесай ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы шешімін іске асыру туралы"шешімімен айқындалады.";
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын::
"8. 2024 жылға арналған ауылдық бюджетте аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
1) Ақтүйесай ауылындағы демалыс орталығын күрделі жөндеуге сараптама жүргізе отырып, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
2) Қондыбай ауылында мал қорымын (биотермиялық шұңқыр) сатып алуға;
3) Кондыбай ауылындағы асфальт төселген кентішілік жолдарды орташа жөндеуге сараптама жүргізе отырып, техникалық құжаттаманы әзірлеуге.

О внесении изменений и дополнений в решение Уалихановского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 3-13 с "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 марта 2024 года № 3-17 с
Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 3-13 с следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 245 373 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 387 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 132 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 242 854 тысяч тенге;
2) затраты – 245 648,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -275,1 тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета – 275,1 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 275,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1.Учесть в сельском бюджете на 2024 год целевые трансферты из областного бюджета на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима Актуесайского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в сельском бюджете на 2024 год целевые трансферты из районного бюджета, в том числе:
1) на разработку проектно-сметной документации с проведением экспертизы на капитальный ремонт центр досуга в селе Актуесай;
2) на приобретение скотомогильника (биотермической ямы) в селе Кондыбай;
3) на разработку технической документации с проведением экспертизы на средний ремонт внутрипоселковых дорог с асфальтовым покрытием улиц в селе Кондыбай.

Көрсетілген нысаналы трансферттерді аудандық бюджеттен бөлу Уәлиханов ауданының Актүйесай ауылдық округі әкімінің "Уәлиханов аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы" шешімін іске асыру туралы" шешімімен айқындалады;
келесі мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. 4-қосымшаға сәйкес ауыл бюджетінде қаржы жылының басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 275,1 мың теңге сомасында шығыстар көзделсін.";

Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима Актуесайского сельского округа Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "Об утверждении бюджета Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2024-2026 годы";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предусмотреть в сельском бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 275,1 тысяч тенге, согласно приложению 4.";

көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес көрсетілген шешімі 4-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық мәслихатының төрағасы С. Сәниев
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2024 жылғы 29 наурыздағы № 3-17 с
шешіміне 1-қосымша
Уәлиханов аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№3-13с шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Уәлиханов ауданы Ақтүйесай ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 4 к указанному решению согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Уалихановского районного маслихата С. Саниев
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 29 марта 2024 года № 3-17 с
Приложение 1 к решению
Уалихановского районного маслихата
от 28 декабря 2023 года № 3-13с
Бюджет Актуесайского сельского округа Уалихановского района на 2024 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3