Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 15 ақпанда № 14/4 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/1 "2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 197 992,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 787 911 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 770 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 676 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 371 635,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 240 553,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 672 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14 768 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 096 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 51 232,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 51 232,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 768 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 096 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 560,7 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 33 890 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 13/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2024 года № 14/4
Маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 13/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2024 – 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 197 992,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 787 911 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 770 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 676 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 371 635,8 тысяч тенге;
2) затраты – 6 240 553,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 672 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 14 768 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 096 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 51 232,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 51 232,7 тысяч тенге:
поступление займов – 14 768 тысяч тенге;
погашение займов – 6 096 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 560,7 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 33 890 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

71 837,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
344 470
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 425 435
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 593
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
200 000
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 190 842
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
55 504
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 857
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 647
02
Қорғаныс
22 018
1
Әскери мұқтаждар
10 379
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 379
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 379
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11 639
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 639
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 035
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4 604
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
353 625
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
59 067
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59 067
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
59 067
2
Әлеуметтiк көмек
250 190
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
250 190
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандар ына отын сатып алуға Қазақстан Республик асының заңнамасы на сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 697
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 062
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36 213
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 396
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132 997
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

71 837,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
344 470
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 425 435
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства,
жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 593
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
200 000
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 190 842
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
55 504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
48 857
003
Капитальные расходы государственного органа
6 647
02
Оборона
22 018
1
Военные нужды
10 379
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 379
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 379
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11 639
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 639
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 035
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4 604
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
353 625
1
Социальное обеспечение
59 067
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59 067
005
Государственная адресная социальная помощь
59 067
2
Социальная помощь
250 190
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
250 190
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с
законодательством Республики Казахстан
4 697
006
Оказание жилищной помощи
1 062
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36 213
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 396
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 997
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида